Zamknięty wątek
Strona 2 z 4
PierwszyPierwszy 1 2 3 4 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 33

Wątek: Konkursik sierpniowy

  1. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Konkursik sierpniowy

    Znaczy trudne?
    znaczy, wszystko znaleźć można w necie,pojechałbym po całości gdyby były inne pytania.
    PS Najpełniejsze odpowiedzi -chodzi oczywiście o prawidłowo najpełniejsze odpowiedzi.
    Znaczy,Dacie rade!

  2. Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Ruda Śląska
    Posty
    366

    Odp: Konkursik sierpniowy

    z braku chętnych może ja spróbuję z tym co mam:

    1. Tego to na pewno nie wiem więc nie będę strzelał

    2. U.S. CAPITOL

    3. Francisco Fonseca był pierwszym producentem który zastosował indywidualne metalowe tuby, ale w której dekadzie XX wieku ? będę strzelał - w pierwszej

    4. Nie wiem to będę strzelał –może to jest Segovia factory w Esteci Nikaragua

    5. cygara te były rozdawane na kolacji Partagasa w listopadzie 2001. umieszczone na każdym krześle, lub rozdawane podczas samej kolacji. Niektóre z nich byly również dostępnego na rynku w specjalnych humidorach.

    6. Oliva "O" OLE "
    produkowane na 10 rocznice firmy Oliva Family w ich fabryce

  3. Konto usunięte. Guest

    Odp: Konkursik sierpniowy

    Jacku, to bardzo trudny konkurs Mimo to postarałem się stanąć w szranki. W jednym przypadku po prostu nie znam odpowiedzi więc strzelałem, a jeśli spudłowałem, to może jeszcze - zgodnie z regulaminem - skoryguję swoją decyzję. Konkurentom i sobie życzę odrobiny szczęścia bo bez niego trudno będzie wygrać. Pozdrawiam

    Odpowiedź na pytanie nr 1:
    Rodzinie Fuente, po przybyciu jej do Dominikany, pierwszy kawałek ziemi wydzierżawiła rodzina Oliva.

    Odpowiedź na pytanie nr 2:
    Humidor wykonany w 2006 roku przez firmę Linley przedstawia fabrykę cygar El Laguito, w której produkowane są cygara marki Cohiba. Fabryka ulokowana jest na obrzeżach Hawany. Budynek, w którym mieści się fabryka pierwotnie był prywatnym domem gubernatora Pinar del Rio. Humidor wykonany jest z takich gatunków drewna jak: klon jawor, klon jawor z falistością włókien, klon ze specyficzną czeczotowatością włókien zwaną "birds eye maple", dąb z czeczotowatością włókien, ostrokrzew oraz heban. Wnętrze humidora jest wyłożone drewnem cedrowym i posiada system nawilżania. Według producenta humidor powinien zmieścić w sobie 174 cygara. Sprzedawany jest wraz z kolekcją specjalnych wydań cygar marki Cohiba (Double Coronas 2003, Sublimes 2004, Piramides 2006 i Esplendidos Reserva 1999) za około 40 000 funtów.

    Odpowiedź na pytanie nr 3:
    Producentem, który pierwszy wprowadził do sprzedaży ręcznie robione cygara w metalowych tubach był Don Francisco E. Fonseca, który produkcję cygar rozpoczął w Hawanie w 1892 roku, zawijając je w cienki, sprowadzany z Japonii pergamin (tradycja ta pozostała do dzisiaj). Fonseca sprzedawał cygara pod własnym nazwiskiem od 1907 roku. Metalowe tuby po raz pierwszy zastosował na przełomie pierwszej i drugiej dekady XX wieku.

    Odpowiedź na pytanie nr 4:
    Nie wiem, ale strzelam. Widoczna na zdjęciu fabryka należy do założonej w 2002 roku przez Jose “Pepina” Garcię kompanii El Rey de los Habanos. Wybudowana została w Miami, w dzielnicy Little Havana. Pepin swoją cygarową edukację zaczął w grudniu 1961 roku w Baez, w fabryce należącej do jego wujka. Miał wtedy 11 lat. Przez 40 lat wyrabiał cygara na Kubie. Był mistrzem swojego fachu, dostał wiele wyróżnień, m.in. tzw. Productivity Prize za zrolowanie 320 cygar (rozmiar 7 x 48) w ciągu zaledwie czterech godzin. Kubańska prasa nazywała go „magikiem” oraz „nauczycielem nauczycieli”. Pracował dla takich marek jak Cohiba, Partagas i Montecristo. Kubę opuścił w 2001 roku, najpierw udając się do Nikaragui, a stamtąd do Miami na Florydzie, gdzie rok później założył własną kompanię i fabrykę cygar El Rey de los Habanos.

    Odpowiedź na pytanie nr 5:
    Widoczną na zdjęciu serię cygar stworzono na 10. rocznicę spotkań "Amigo de Partagas". Spotkania takie odbywają się w jednym z hoteli w Hawanie. Obecni na uroczystości goście zapraszani są na scenę, gdzie nadaje się im tytuł Przyjaciół Partagasa, a także wręcza samplery specjalnie przygotowanych na tę okazję cygar marki Partagas. Zazwyczaj w trakcie uroczystej kolacji odbywa się też aukcja cygarowych akcesoriów, np. humidorów, z której dochód przeznaczony jest na cele charytatywne, np. dla kubańskiej służby zdrowia.

    Odpowiedź na pytanie nr 6:
    Widoczne na zdjęciu cygaro to Oliva „O” Classic Ole, wyprodukowane w fabryce Esteli w Nikaragui z okazji 10-lecia firmy. Cygara tej serii odróżniało to, że w całości zostały wykonane z tytoni nikaraguańskich. Wcześniej cygara Oliva Family produkowano z tytoni sprowadzanych z kilku krajów. Oliva „O” Ole początkowo były sprzedawane po 3 $, ale po tym jak w 2005 roku bardzo dobrze wypadły w testach magazynu „Cigar Aficionado”, uzyskując 92 na 100 możliwych punktów, ich cena skoczyła do 6 $.

  4. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Lakewood NJ
    Posty
    95

    Odp: Konkursik sierpniowy

    Panowie ja znam odpowiedzi,ale nie mogę brać udziału w tym konkursie. Faktycznie jest to trudny konkurs co mogę wam powiedzieć powodzenia ...nagrody chyba wciąż są do wygrania
    Pozdrawiam Iwona

  5. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Konkursik sierpniowy

    48godz zostało do końca konkursu,nagrody wciąż są do wygrania!

  6. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Konkursik sierpniowy

    Konkurs jest bardzo trudny. Ale ponieważ spedziłem nad poszukiwaniami odpowiedzi sporo czasu to mimo braku szans na wygraną napiszę to co mi sie wydaje, że wiem.
    Odpowiedż na pytanie nr 4: Na fotografii jest fabryka LA CORONA CIGAR FACTORY, znajdująca sie w Key West na Florydzie. Key West jest nazywane przez niektórych bastionem kultury cygarowej w USA i podobno nigdzie więcej nie ma takiej ilości fabryk cygar w stosunku do ilości mieszkańców co tam.

    Odpowiedź na pytanie nr 5: Fotografia przedstawia cygara Partagas Anniversary Limited Edition wykonane z okazji obchodów 157 rocznicy powstania marki Partagas.

    Odpowiedź na pytanie nr 6: Jest to cygaro ...... Flor Fina wyprodukowane w fabryce Fuente.

    Więcej odpowiedzi nie znam a tych, które podałem nie jestem pewien (szczególnie nr 6). Ale to tak proForma, żeby nie było, że nie spróbowałem. Jest jeszcze czas (4 minuty) - próbujcie i Wy.

  7. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Konkursik sierpniowy

    Zamykam konkurs.

    Oto i odpowiedzi.

    Odp1
    R.I.P Angel Oliva

    Odp2.
    Budynek ten to Capitol znajdujący się w USA.

    Odp3.
    Fonseca czwarta dekada XX wieku.Fonseca nie był pierwszym ,który użył metalowych Tub do pakowania cygar.

    Pyt4

    Na fotografii pokazana jest nowa fabryka La Corona miejsce produkcji takich marek jak Hoyo de Monterrey, Cuaba, San Cristóbal de La Habana,
    Punch, Por Larrañaga, Flor de Cano cygara ,których sporo w naszych humidorach.
    Dawniej była to fabryka papierosów Dorados(Orlando Nodarse), w eksploatacji jeszcze z przed rewolucji.
    Po dwóch latach zamknięcia,budynek został odnowiony w 2003 roku.
    Produkcja cygar zaczęła się w styczniu 2004 roku.
    Stara fabryka cygar La Corona(nie pierwsza) została zamknięta na początku 2004 roku, zaraz po obchodach z okazji 100 lat istnienia.
    "Iron Palace"-bo tak była nazywana poprzednia fabryka La Corona, był pierwszym budynkiem z konstrukcji stalowej na Kubie,budowę rozpoczęto 1903 zakończono w 1904r
    Teraz,jest w stanie rozpadu, to tylko mgliste wspomnienie,wspaniałego budynku.
    Prawdopodobnie nie zostanie naprawiony.

    Odp5.
    Cygara wykonane w trzech formatach:
    Salomones 57x184mm,
    Campanas 52x140,Gordito 50x141.
    Przeznaczone dla uczestników uroczystej kolacji wieńczącej obchody X rocznicy powstania LCDH mieszczącej się w fabryce Partagasa w roku 2003.

    Pyt6

    Che cygara wykonane w fabryce Partagas.
    Cygaro to pochodzi z jednego z 50 szt Superiores Humidor Che Guevara Limited Edition
    Elie Bleu - Tabletier wykonane w Francji z Czerwonego klonu jaworowego. "For Fine Havana Cigars".
    Mieszczące 68szt cygar w trzech formatach:
    35szt cygar Robustos 49x 4 7/8 cala.
    18 cygar 49 x7 5/8 cala.
    15 cygar Piramides 49 x 6 cala.

  8. Konto usunięte. Guest

    Odp: Konkursik sierpniowy

    Ale piękna katastrofa Czuję się jak zwiadowca, który zgłosił się na ochotnika rozpoznać teren i z tej akcji wrócił nieźle pogruchotany. Mimo to nie żałuję, bo byłem w miejscach, których bym nie zobaczył gdyby nie ta akcja Pozdrawiam

  9. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Konkursik sierpniowy

    Katastrofa to byłaby wtedy, gdyby nie udało się znaleźć żadnej prawidłowej wśród waszych odpowiedzi.
    Obaj z Leszkiem macie po 1 i 2/4 dobrej odpowiedzi ,fakt troszkę mało,ale i tak trzeba je nagrodzić.
    Będzie to co innego,niż pierwotnie planowałem.

    Leszek za swoje odpowiedzi otrzyma dwa cygara.

    Maro za swoje odpowiedzi otrzyma 2 cygara plus 1 za gabaryty odpowiedzi.
    Maro ty masz potencjał do pisania,szkoda go marnować.

    Bruno za udział w konkursie otrzyma 1 cygaro pocieszenia.

    Panowie za próbę rozwikłania zagadek.
    Jak tylko dostanę potwierdzenie,że zostały zamówione planowane do kupna cygara ,napiszę co dostaniecie(Leszk i Maro).
    Bruno cygaro pocieszenia dostanie w terminie późniejszym.

    Mam nadzieję,że jest to zadowalająca was oferta zakończenia konkursu.

    Z racji tego,że mieliśmy wysoką frekwencję ponad 5% zarejestrowanych użytkowników a ponad 10% aktywnych.
    To proponuję aby ktoś inny stworzył kolejne pytania do nowego konkursu,tym razem niech to będzie coś łatwiejszego.
    Wszelkie propozycje mile widziane na pw.

  10. Dołączył
    Mar 2009
    Przegląda
    Ruda Śląska
    Posty
    366

    Odp: Konkursik sierpniowy

    powaliły mnie prawidłowe odpowiedzi!
    szczególnie jeśli chodzi o zdjecie fabryki ( taki fajny budynek i do tego pojazd porewolucyjny - zmyłka udało Ci się Jacku
    no a na pierścieniu cygarka doczytałem się "ole" i ztąd moja odpowiedź
    Niemniej cieszę sie że mogłem spróbować swoich sił, które zostały nagrodzone , w końcu spędziłem parę dobrych godzin w necie na poszukiwaniach
    dla reszty z ekipy, którzy stanęli w szranki ze mną, wszak moja odpowiedź była pierwsza i jakby nie było troszkę podpowiedziałem

    Dzięki Jacku, moje szare komórki znów nasyciły się wiedzą cygarową

Zamknięty wątek

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów