+ Odpowiedz w tym wątku
Pokaż wyniki od 1 do 8 z 8

Wątek: Sancho Panza

  1. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Sancho Panza

    Cytat Zamieszczone przez Sergiej Zobacz posta
    Sancho Panza Belicosos. Jest to kubańska marka, z bardzo długimi tradycjami - rok założenia fabryki 1852
    Drobne sprostowanie .
    Rejestracjia marki nastąpiła w 1848r dokonał tego Don Emilio Ohmstedt. Niemiec,który wykreował również markę El Rey del Mundo.
    Obie marki produkowano w fabryce przy Angeles street nr 48 w Havanie.
    Sancho Panza ma dość barwną historię.
    Fakt nazwa została zaczerpnięta z powieści Miguela de Cervantesa pt" Don Kichote".
    Prawa do tej marki bardzo często przechodziły z rąk do rąk.
    W roku 1870 zmarł Emilio Ohmsted twórca marki.
    Cztery lata później w 1874r prawa do Sancho Panzy zakupiła firma Salvador Perito y Cia mieszcząca się przy Manrique street nr 142 w Havanie.
    Sancho Panza była traktowana jako niszowa marka przeznaczona dla lokalnej klienteli.
    W 1898 roku zamknięto produkcję tych cygar,wkrótce po tym sprzedano prawa do marki Sancho Panza firmie Munozo,Alonso y Cia.
    Niestety firma ta upadła w roku 1920 i w latach 20-tych właściciele tej marki zmieniali się dość często.
    Należała do Allones Limited nastepnie do Cifuentes Pego y Cia.
    Historia marki Sancho Panzy zatoczyła pełne koło i wróciła w latach 30-tych do właściciela firmy El Rey del Mundo Cigar Company- Antonio Allonesa(początkowo nowego właściciela marki ERdM, na nowo zarejestrowanej w 1882r.Po śmierci Ohmstedta ,dwanaście lat nie było chętnego na kontynuację produkcji cygar El Rey del Mundo).
    Z biegiem lat nazwa marki przeistoczyła się w nazwę Firmy produkującej cygara pod tą samą nazwą w fabryce mieszczącej się przy Padre Varela street nr 852.Tam też rozpoczęto odtwarzanie produkcji cygar Sancho Panza.
    W roku 1940 zarejestrowano prawa do eksportu tych cygar.
    Sancho Panza u boku El Rey del Mundo rozwinęła się i w latach 40 i 50-tych była jedną z najpopularniejszych mark cygar sprzedawanych w Hiszpanii,dzięki temu nieprzerwana została produkcja tych cygar w burzliwych latach nacjonalizacji wszystkich i wszystkiego w imię rewolucji.
    Legendarne modele tej marki stworzone jeszcze przed Rewolucją to
    Sanchos 23,5cm dł ring47 Gran Corona
    Duclinea 23,2 cm ring 47 Giant Perfecto.
    Sancho Panza z roku na rok zmniejsza swoją produkcje oraz ilość modeli.
    Cygara charakteryzujące się; Łagodnym ziemisto-trawiastym,średnio tytoniowym prostym smakiem z niuansami drewna zmieszanym z subtelną słodyczą i słonością w rozsądnie zachowanej równowadze, o dziwo powoli przechodzą do historii i możliwe ,że ta marka znów zostanie okrojona z ilości produkcji.
    Na podstawie
    Encyclopedia of Post-Revolution Havana cigars Min Ron Nee,Adriano Martinez Rius.
    Perelman's Pocket cyklopedia of Havana cigars Richard B.Perelman
    The Complete Guide For habano's Enthusiasts-Habanos S.A.
    Ostatnio edytowane przez Jacek Uchryń ; 27-05-2009 o 16:48 Powód: spolszczenie tytułu powieści.

  2. Sergiej Guest

    Odp: Sancho Panza

    Dziękuję Jacku za garść ciekawych informacji

  3. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Sancho Panza

    Polecam sie na przyszłość.
    Mnie ciekawi skąd zaczerpnąłeś datę 1852r.

  4. Sergiej Guest

    Odp: Sancho Panza

    Zaczerpnąłem dokładnie stąd: http://www.cigars-review.org/cigars/Sancho-Panza.htm Także nazwisko założyciela z tego co widzę na tej stronie podane jest błędnie.

    Swoją drogą, wiecie może gdzie można kupić Sancho Panza Coronas? W TC ani CO ich nie ma... Chodzi mi rzecz jasna o pewny sklep.

  5. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Sancho Panza

    No to się chłopaki nie popisali,
    Trochę trudno będzie, trzy lata temu to cygaro przestano produkować,ale nie trać nadziej ,może kiedyś gdzieś się pojawią jako aged.

  6. Sergiej Guest

    Odp: Sancho Panza

    Oceniane było jako najlepsze Sancho Panza, aczkolwiek Belicoso też nie mam niemal nic do zarzucenia. Coronas Gigantes też zbierają dobre recenzje, lecz to nie mój rozmiar z reguły. Bedę szukał

  7. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Sancho Panza


    a jak znajdziesz to podziel się tą radosną nowiną.
    Kusisz Sergiej tym Belicoso oj kusisz.

  8. Kwiatt Guest

    Odp: Sancho Panza

    To kubańskie cygaro dostałem od Sergiusza z bloga zmiłościdohavan.pl (tak, cygarowi blogerzy rozmawiają między sobą ;-) ). Ten konkretny egzemplarz był starzony przez około dziesięć lat. Dowiedziałem się tego, już po nakręceniu recenzji…





    Nazwa tej marki cygar pochodzi od postaci literackiej, wyciągniętej z siedemnastowiecznej książki „Don Kichot”. Sam brand powstał ponad 150 lat temu.



    Cena: 12-14 USD
    Wymiary: 7″ x 47
    Czas Palenia: 1h 35 min.
    Wrapper: Kuba
    Binder: Kuba
    Filler: Kuba



    Napój: Sok z pomarańczy + kawa
    Okoliczności: W ciągu dnia, w mieszkaniu

    http://www.youtube.com/watch?v=6YfkewQVxyE



    Smak:
    1/3 – 8,5/10
    2/3 – 8,5/10
    3/3 – 9/10
    Całość – 9,25/10



    Spalanie – 8/10
    Wygląd – 9/10
    Cena/jakość – 7/10



    Ogółem – 8,5/10

    http://www.cigarblog.pl/sancho-panza-coronas-gigantes/
    Ostatnio edytowane przez Kwiatt ; 09-02-2014 o 17:41 Powód: Błędny link

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Gdzie kupić Sancho Panza DM i .....
    Przez ex member. w dziale Gdzie kupić ?
    Odpowiedzi: 113
    Ostatni post / autor: 20-01-2010, 00:50
  2. Sancho Panza Belicoso
    Przez Dzik w dziale Kubańskie
    Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 30-12-2009, 20:13
  3. Odpowiedzi: 2
    Ostatni post / autor: 13-12-2009, 17:53
  4. Sancho Panza Double Maduro Quixote
    Przez jasiu1234567890 w dziale Honduras
    Odpowiedzi: 6
    Ostatni post / autor: 02-12-2009, 05:25

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów