+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 24 z 125
PierwszyPierwszy ... 14 22 23 24 25 26 34 74 124 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 231 do 240 z 1243

Wątek: Paliłem dzisiaj....

  1. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Ten dzień zapiszę sobie w kalendarzu .
    Dwa cygara jednego dnia,pierwsze równe drugiemu i na odwrót.
    A oba smaczne,przyjemne,relaksujące i co ważne warte swojej niewysokiej ceny.

  2. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    315

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    http://wiadomosci.gazeta....wakacjach_.html


    Powszechny zakaz palenia już po wakacjach?

    Sejm chce jeszcze w tym roku znowelizować ustawę antynikotynową. Zakaz palenia ma obowiązywać w większości miejsc publicznych oraz kierowców. Zmiany obejmą także oznakowanie opakowań papierosów, na których będą mogły się pojawiać grafiki ostrzegające o szkodliwości palenia. Czesław Hoc z sejmowej komisji zdrowia ma nadzieję, że nowe prawo wejdzie w życie już po wakacjach.
    Więcej informacji o zagrożeniach dla zdrowia w serwisie Zdrowie

    Projekt ustawy zakłada wprowadzenie zakazu palenia m.in. na terenie wszystkich placówek ochrony zdrowia i systemu oświaty (w tym szkół wyższych), na przystankach komunikacji publicznej i w pomieszczeniach obiektów sportowych. W ustawie o ruchu drogowym pojawić ma się zakaz palenia przez kierowcę podczas jazdy.

    W lokalach gastronomiczno-rozrywkowych i zakładach pracy palenie ma być dozwolone jedynie w palarniach. Jak powiedział Hoc, w tym wypadku posłowie chcą wprowadzić szczegółowe regulacje dotyczące m.in. wydajności instalowanych w palarniach wymienników powietrza.

    W ustawie nie znajdzie się jednak zapis dotyczący zakazu palenia na balkonach prywatnych mieszkań. Zdaniem Hoca o tym powinny decydować wspólnoty i spółdzielnie mieszkaniowe.

    Zmiany w ustawie mają dotyczyć także pojawiających się na opakowaniach wyrobów tytoniowych ostrzeżeń o szkodliwości palenia. W świetle obowiązujących dziś przepisów może to być wyłącznie tekst, po zmianach będą to także informacje graficzne, w tym zdjęcia zmian chorobowych wywołanych paleniem tytoniu.

    Za całkowitą likwidacją palarni i wprowadzeniem surowego zakazu palenia zarówno w Polsce jak i w innych krajach opowiada się Światowa Organizacja Zdrowia (WHO), która uznaje, że tylko restrykcyjne prawo może być skuteczne w zwalczaniu epidemii palenia tytoniu.

    W trakcie zorganizowanego w czwartek przez WHO w Polsce spotkania prasowego Fiona Godfrey z Międzynarodowej Unii do Walki z Gruźlicą i Chorobami Płuc, organizacji partnerskiej WHO, powiedziała, że rozwiązanie takie sprawdziło się m.in. w Szkocji, Norwegii, Irlandii i Anglii.

    Według Godfrey, wprowadzenie zakazu palenia ma neutralny wpływ na gospodarkę i w zasadzie ogranicza się do branży tytoniowej. W krajach, w których wprowadzono zakaz palenia w lokalach gastronomicznych przychodzi do nich więcej rodzin, matek z dziećmi, a sprzedaż posiłków rośnie.

    Godfrey dodała, że wyniki badania opinii publicznej przeprowadzone przez Eurobarometr dowodzą, iż większość Polaków opowiada się za wprowadzeniem zakazu palenia w miejscu pracy, restauracjach i barach. Za takim zakazem jest także większość palaczy.

    Według WHO na świecie pali tytoń ok. miliarda osób, a konsumpcja wyrobów tytoniowych ogółem wzrasta, mimo jej spadku w krajach wysoko rozwiniętych. Tytoń zabija ponad 5,4 mln osób rocznie, średnio jedną osobę co sześć sekund. Tytoń jest czynnikiem ryzyka sześciu z ośmiu wiodących przyczyn zgonów na świecie. W Unii Europejskiej pali 30 proc. obywateli, a palenie jest przyczyną 15 proc. wszystkich przedwczesnych śmierci i 25 proc. zgonów na raka.

    Według danych zaprezentowanych przez koordynatorkę WHO w Polsce Annę Kozieł, w Polsce pali ponad 9 mln osób, czyli 30 proc. populacji kraju, a 25 proc. niepalących dorosłych biernie pali w domu. Odsetek dzieci narażonych na dym tytoniowy w domu sięga 80 proc.
    ...życie jest za krótkie, by żyć byle jak...

  3. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Ech, a co Ty dzis paliłeś Maciek? Bo ten wątek jest o tym.
    A co do zakazu palenia w samochodzie, to jeden ze słuchaczy radiowej Trójki dzis zauważył, ze w takim razie powinno sie zakazać również jedzenia kanapki podczas jazdy, bo to równie rozprasza kierowcę jak papieros, czy cygaro.
    Większośc z wymienionych zakazów juz i tak obowiazuje, np. zakaz palenia na terenie szpitali etc.
    Panowie, przeciez wiadomo, ze my niejedno już przeżyliśmy w tym kraju, damy sobie również radę z takimi "nowatorskimi" przepisami. Polak potrafi .
    Ja dziś nic nie paliłem

  4. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    ja dzisiaj ku zaskoczeniu... Oliva Serie G Maduro... mniam ;]

  5. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    315

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Cytat Zamieszczone przez Bruno Zobacz posta
    Ech, a co Ty dzis paliłeś Maciek? Bo ten wątek jest o tym.
    Indian Tabac Super Fuerte Maduro...
    ...życie jest za krótkie, by żyć byle jak...

  6. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    288

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    A to zbieg okoliczności bo ja z Winstoenm tez indiańce. Niezłe cygarow dobrej cenie

  7. exmember Guest

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Joya de Nicaragua Antano 1970 consul. Ech, to jest cygaro... Kto palił, wie o co chodzi )) I jeszcze mała uwaga. Piłem do cygara wodę Magnesia z Karlovych Varów, wiadomo... Ale idzie o to, w czym. Otóż byłem ostatnio trzy dni w Kudowej, tam jest taka mała huta szkła, robią prawdziwy kryształ, wzornictwo rewelacja, jakość kosmiczna, łaziłem tam koło tego pieca ( 1800 C w środku) i kupiłem sobie szklankę. Jednak taki szczegół, a do cygara bardzo, bardzo odpowiedni.
    Ostatnio edytowane przez exmember ; 08-05-2009 o 16:25 Powód: dopisek

  8. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Katowice, PL
    Posty
    689

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    U mnie też niedawno Indian Tabac Super Fuerte Maduro i bardzo pozytywne zaskoczenie. Co prawie dwa lata w humidorze potrafią zrobić z przeciętnego cygara - niesamowite.

    Potem jeszcze doskonały Gran Habano Habano #3 Rotschild - coraz bardziej smakują mi te cygara.

    W niedzielę Partagas De Luxe a dziś RP Junior ze świeżej dostawy - idealny maluch do popołudniowego espresso.
    Przed chwilą Acic Krush Gold Sumatra.

    Wszystko pyszne

    Czas na przerwę.


    pozdr.


    r
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	DSC00949.jpg
Wyświetleń:	380
Rozmiar:	32.6 KB
ID:	134  

  9. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Dziś postanowiłem sprawdzić Oliva V maduro



    Eh, jako ,że dziś trzynasty nie było przyjemnego palenia,chociaż początek nie wskazywał na kiepski finał.

  10. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Katowice, PL
    Posty
    689

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Dziś kolejny maluch:

    Oliva Serie G Special G Cameroon

    Niezłe, ale spodziewałem się więcej. Początek obiecujący - charakterystyczny posmak liścia kameruńskiego, który w miarę upływu czasu gdzieś się ulotnił pozostawiając mało subtelny, tytoniowy smak.

    pozdr.


    r

+ Odpowiedz w tym wątku

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów