+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 116 z 125
PierwszyPierwszy ... 16 66 106 114 115 116 117 118 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1,151 do 1,160 z 1243

Wątek: Paliłem dzisiaj....

  1. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Paliłem wczoraj Rocky Patel Decade. Robusto. Niezły wybór po wigilii. A cygara chyba rekomendować dodatkowo nie trzeba.
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	201112241215p.jpg
Wyświetleń:	349
Rozmiar:	78.2 KB
ID:	1285  

  2. Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    127

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Dzisiejsze menu obiadowe:
    kaczka pieczona na smalcu w jabłkach,
    dania towarzyszące: bigos ze śliwkami i pierogi z grzybami.
    Deser: Partagas Serie E No 2 pod herbatę z sokiem jabłkowo - cynamonowym (lubię). W tygodniu przed świętami przyjechał do mnie 5-pak tych cygar.
    Dzisiaj palę pierwsze, a więc w ogóle pierwsze. Po pierwszym centymetrze podjąłem decyzję, że zamówię duże (25) pudło. Do tej pory z Partagasów paliłem z przyjemnością P2 oraz time to time Salomona (trzeba mieć dużo czasu). Inne Partki mnie nie przekonywały. No może jeszcze ze względu na rekomendację budowlaną Jerzego - Aristocrats. Najpopularniejszy wśród ludu - D4 - nie robi na mnie żadnego wrażenia (przepraszam).
    Od dzisiaj swoje menu partagasowe poszerzam o E2, ponieważ: jest bardzo treściwe, dobrze zbudowane, ale nie wali po głowie (tak na granicy), ma wszystkie aromatyczne właściwości, które kubańskie cygaro powinno mieć, ale bez bajerów (stan surowy zamknięty), no i format ma słuszny (po kaczce na smalcu). Bardzo dobre cygaro. Polecam
    PS. Jedyna wada - cena.

  3. Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    127

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Dzisiaj w moim świątecznym menu główną rolę gra Trinidad Robustos T.
    Cygaro, o którym już wszystko napisano i powiedziano. Dla mnie genialne. Suckling uznał je swoim TOP 2010 (wnoszę po tym, że wg niego jest lepsze od BHK 52, z czym się ..... nie wiem czy zgadzam).
    Jakiś czas temu Sergiej pisał, że Kubańczycy wycofują Robustos T z produkcji / sprzedaży. Zupełnie tego nie rozumiem. To tak jakby Polacy wycofali z produkcji / sprzedaży Wyborową. Z tym byłby zresztą mniejszy kłopot.
    Wieczorem zrobię Kubańczykom na złość i chyba sięgnę po którąś Padillę lub Gurkhę. Trzeba zrobić większy zapas Robustos T.

  4. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    słaba sprzedaż za wysoka cena jak na niszową markę...

  5. Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    127

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Na moje oko słaba sprzedaż jest dlatego, że za wysoka jest cena. Wystarczyłoby chyba obniżyć cenę, a nie wycofywać ze sprzedaży. Wydaje mi się, że koszt wytworzenia nie różni się zbyt wiele od np. RyJ SCh. Czy się mylę? A może informacja o wycofaniu to taki chwyt, żeby towar zaczął się lepiej sprzedawać? Zdarzało się, że Kubańczycy wycofywali się z wycofywania?

  6. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Cytat Zamieszczone przez bles Zobacz posta
    Na moje oko słaba sprzedaż jest dlatego, że za wysoka jest cena. Wystarczyłoby chyba obniżyć cenę, a nie wycofywać ze sprzedaży. Wydaje mi się, że koszt wytworzenia nie różni się zbyt wiele od np. RyJ SCh. Czy się mylę? A może informacja o wycofaniu to taki chwyt, żeby towar zaczął się lepiej sprzedawać?
    co do ceny 100% zgody.
    koszt produkcji...pewnie ,nie mylisz się...ten format przegrywa z Cohibą oczkiem w głowie Habanosa,tyle,że... reyes jakoś daje radę obok siglo I...

    Cytat Zamieszczone przez bles Zobacz posta
    Zdarzało się, że Kubańczycy wycofywali się z wycofywania?
    nie przypominam sobie takiej sytuacji ,ale nie jest to wykluczone...

  7. Odp: Paliłem dzisiaj....

    A ja palilem dzisiaj partagasa serie D no 5 i bylo to swietne palenie

    Adam

  8. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Dzisiaj. Ostatni cygaro w 2011 Litto Gomez Diez Cubano.
    Dobry wybór na zamknięcie sezonu. Cygaro o mocy średniej w kierunku pełnej, co do smaków, nie podejmę się po pierwszej sztuce.

    pozdrawiam
    Żeby nam się... w tym 2012

  9. Dołączył
    Sep 2011
    Posty
    127

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Ja Stary Rok żegnałem trzema cygarami:
    Bolivar Gold Medal
    Padilla Miami Robusto
    Bolivar Coronas Junior.
    Wszystkie świetne, tak, jak dla mnie rok 2011.
    Od wielu lat życzę wszystkim, aby Nowy Rok był lepszy niż Stary, a sobie, żeby był co najmniej taki sam.
    Nowy Rok po przebudzeniu w samo południe witam moim aktualnie najbardziej preferowanym małym cygarkiem (rewelacyjny stosunek jakości do ceny) - Plasencia T.K.O.

  10. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Ze względu na sylwestrowe zmęczenie sięgnąłem po cygaro już mi znane: Rosalones Autenticos. Co prawda było już po godzinie zero, ale formalnie było to palenie pożegnalne dla starego, nienajlepszego roku. Czym przywitam Nowy? Jeszcze nie wiadomo.
    Załączone miniatury Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120101038.jpg
Wyświetleń:	348
Rozmiar:	86.1 KB
ID:	1286   Kliknij obrazek, aby uzyskać większą wersję

Nazwa:	20120101039.jpg
Wyświetleń:	346
Rozmiar:	89.4 KB
ID:	1287  

+ Odpowiedz w tym wątku

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów