+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 11 z 125
PierwszyPierwszy ... 9 10 11 12 13 21 61 111 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 1243

Wątek: Paliłem dzisiaj....

  1. exmember Guest

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Nie wiem co mnie podkusiło, żeby na wieczorne cygaro wybrać Te-Amo robusto. Porażka. Cygaro - po otwarciu wyżynarką- sprawiało wrażenie pustego w środku, żadnego oporu, pociągnałem i jak przez rurkę leciało powietrze. Jednak zapaliłem. Dym zmieszany z powietrzem, czyli takie wyziewy light. Okropieństwo, wyrzuciłem i byłem wściekły. Ale oko spoczęło na humidorku kubanskim i tam leżało sobie półroczne Quintero Nacionales. Przyjemne, migdałowe, kubańskie, dobrze się spalało, ładnie dym pachniał. Przynajmniej czułem, że coś palę. Już tylko jeden humidor zawiera trochę cygar niekubańskich ( głównie Meksyk i Honduras). Wypale je i dość eksperymentów. Kuba to Kuba. Na szczęście można z Kuby wybrać i cygara codzienne:La Flor de Cano, Quintero, JLP ...

  2. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Katowice, PL
    Posty
    689

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Jurek, to nie ewolucja tylko rewolucja

    pozdr.


    r

  3. exmember Guest

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Rewolucja? Pewnie tak. Od jakiegoś czasu żadne cygara mi nie smakują tak jak kubańskie. Myślę, że po prostu dojrzałem do Kuby. W cygarach kubańskich jest kwintesencja cygara po prostu. Długo to trwało, takie dochodzenie do tej świadomości, ale w tej chwili tylko cygaro kubańskie daje mi poczucie, że paliłem cygro.Oczywiście jest mnóstwo doskonałych cygar z innych krajów, ale... Dla mnie Kuba to Kuba.

  4. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Reda
    Posty
    387

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Cytat Zamieszczone przez User Zobacz posta
    Dla mnie Kuba to Kuba.
    Ja mam podobne odczucia... Przypadek sprawił, że i ja dziś sięgnąłem to Te-Amo Robusto, ale z serii World Selection Nikaragua. W moim również ciąg pozostawiał wiele do życzenia bo był zbyt lekki, niemniej jednak było to ciekawe cygaro. Wczoraj z kolei poszedł z tymem Ashton VSG Corona Gorda, niezawodne jak zawsze. Mała odskocznia od Kuby, do której mi zawsze tęskno, ale jutro chyba będzie spalony jakiś duży bat z kraju Fidela, może Magnum 50.

  5. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    288

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Te Amo World Selection zazwyczaj mają lekki ciąg. Najlepeij sprawują się churchile. Nie są złe zważywszy na cene. Najbardziej podchodzą mi honduraskie

  6. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Cytat Zamieszczone przez User Zobacz posta
    ... Od jakiegoś czasu żadne cygara mi nie smakują tak jak kubańskie. ... W cygarach kubańskich jest kwintesencja cygara po prostu...., ale w tej chwili tylko cygaro kubańskie daje mi poczucie, że paliłem cygaro.Oczywiście jest mnóstwo doskonałych cygar z innych krajów, ale... Dla mnie Kuba to Kuba.

    Matko jedyna.
    To wyznanie jest dla mnie jak,początek końca świata.
    Po prostu kubanizacja następuje, to ja na to konto,do porannego kakao wypale coś z kubańskiego raju i poczytam sobie forum,ciekawe co jeszcze mnie tu zaskoczy.

  7. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Gdańsk
    Posty
    459

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Occidental Reserve Double Broadleaf Toro, fajne lekkie cygaro do kawusi, liśc okrywowy oleisty, raczej słabo odżyłowany, chropowaty i miejscami troszeczkę pomarszczony. Smak troszeczkę nijaki smaki orzecha włoskiego, migdałów, przewijające się niuanse karmelu. Generalnie przyjemne palenie, chodź ja widziałbym więcej czekolady a mnie tych orzeszków.

    pozdrawiam

  8. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    Słowo się rzekło i przedpołudnie pierwszego dnia wiosny,było troszkę po kubańsku.
    Romeo y Julieta Short Churchills, to cygaro jest najbardziej dominikańskim cygarem wśród cygar z Kuby.

    Chyba przypadło mi do gustu ,ale na razie przegrywa z EL Rey del Mundo i Juanem Lopezem ,które reprezentują podobne walory smakowo-aromatyczne.
    W aromacie dość gęstego szarego dymu przejawiała się mieszanka kwiatowo-polna z dodatkiem zapachu drzewa oraz cedru.
    Bardzo przyjemny słodkawy aromat.
    Przez pierwsze dwie tercje,smakowo odczuwałem połączenie słodyczy tytoniu z smakiem gorzkich orzechów oraz migdałów.Cygaro zdecydowanie lekkie do średniego.
    Trzecia tercja ,nadała wyrazistości temu cygaru,przejawiającą się mieszaniną ostrości pieprzu,dość sucha i całkiem niezła końcówka.
    Cygaro łatwe,lekkie i reasumując przyjemne.

  9. exmember Guest

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    HdM Palmas Extra. Jak w nazwie, cygaro jest extra, lekkie, w sam raz na popołudnie, bardzo aromatyczny dym, smak - jak na cygaro kubańskie- wysoce subtelny, wykwintny wręcz. Kuba to Kuba Ale Jacek widzę też nie próżnuje i się kubanizuje ))
    Ostatnio edytowane przez exmember ; 20-03-2009 o 19:48 Powód: dopisek

  10. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Paliłem dzisiaj....

    ..nie wypada być mi w tyle ..

+ Odpowiedz w tym wątku

Tagi dla tego wątku

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów