+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 2 z 3
PierwszyPierwszy 1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 22

Wątek: Czym popijacie cygara?

  1. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Central NJ USA
    Posty
    1,674

    Odp: Czym popijacie cygara?

    To co pije podczas palenia,ot tak machinalnie,to tylko droga na skrót,pewnego rodzaju podstawa,że o to np: woda pasuje najlepiej do poznania walorów smakowych nowego cygara.
    Jeśli mam tylko patrzeć na tytuł tematu ,to muszę się ograniczyć do Red Bulla, napoju imbirowego,wody,oraz obecnie bardzo rzadko napojów kawo pochodnych,alkoholowych-szkoda, ale da się żyć bez tego.
    Sztuką samą w sobie, oczywiście jak dla mnie,jest odnalezienie pełnej harmonii kompozycji smakowej napoju i cygara tzn. jaki płyn powoduje ,że cygaro smakuje mi najpełniej i najlepiej,a do poznania tego potrzeba cygar i doświadczeń z różnymi trunkami.
    Z własnego doświadczenia wiem ,że powstaje spora różnorodność odbioru jakości smaku tego samego cygara przy spożywaniu różnorodnych płynów.
    Dlatego zachęcam was właśnie do takich doświadczeń,aby znaleźć jak najlepszy duet,który smakował będzie najlepiej.
    Paląc to samo cygaro po raz wtóry, zmieńcie napoje,ale strońcie od coli,pepsi i innego sztucznego badziewia,te sztuczności nijak nie pasują do naturalnego produktu jakim jest cygaro.
    Można pokusić się o nie picie niczego podczas palenia mniejszych cygar.
    Ja tak robię z cygarami o rozmiarze w przedziale maksymalnie do 5 cali długości x 40-46.
    Niejednokrotnie przy paleniu niektórych cygarach można wytrzymać bez picia spalając całe cygaro,przy innych pół długości np Padron Delicias,H.Upmann Coronas Minor daje radę bez napoju 2/3 długości cygara.
    Czasami,ale to rzadko zdarza się,że są efekty uboczne w postaci chwilowego defektu,organizmu jako całości lub niektórych jego części ,ale czymże byłby Świat bez odrobiny szaleństwa.

  2. exmember Guest

    Odp: Czym popijacie cygara?

    Podzielę sie nowym odkryciem. Od jakiegoś czasu, może od miesiąca, do cygara popijam wodę - tradycyjnie magniesia- z sokiem ze świeżo wyciśniętej limonki. REWELACJA. Limonka robi coś takiego jak marynowany imbir przy sushi. Po łyku tak zaprawionej wody smak staje się zupełnie świeży, intensywnej odczuwam cygaro, a o to chyba chodzi.

  3. Konto usunięte. Guest

    Odp: Czym popijacie cygara?

    Z uwagi, iż nie palę zbyt wyszukanych cygar, niespecjalnie dbam o czystość kubków smakowych i zamiast wody zazwyczaj piję piwo (najchętniej Pilsner Urquell) albo wino czerwone wytrawne (najchętniej Merloty). Nie przeszkadzało mi to jednak w zarejestrowaniu przyjemnego smaku w przypadku kilku cygar, takich na przykład jak Macanudo Hyde Park Robusto, Hoyo de Monterrey Epicure No.1, Balmoral Churchill czy Partagas Serie P No.2

  4. Dołączył
    Jul 2009
    Przegląda
    Kraków
    Posty
    26

    Odp: Czym popijacie cygara?

    Staram się pic wodę, najczęsciej nie gazowany Żywiec ,aczkolwiek często się na staraniach kończy i w szkalnce ląduje JD .

  5. Dołączył
    Jun 2009
    Posty
    1

    Odp: Czym popijacie cygara?

    Cytat Zamieszczone przez klepitko Zobacz posta
    W sumie temat oczywisty ale nie do końca. Wiadomo że najodpowiedniejsza jest woda tylko że osobiście ciężko mi jest sobie przypomnieć kiedy tak naprawdę jej użyłem. Wszystkie inne napitki nieco zacierają smak cygar. A może nie? Czasami diametralnie inny smak podkreśla walory poprzedniego. MI najczęściej podczas palenia pomaga piwo. Nie przeszkadza mi ono w odczuwaniu aromatów i smaczków. Niektórzy wolą kawę. Moze być ale tylko do Dominikany. Z Kubą mi osobiście nie współgra. Ruda jest bardzo dobra ale do cygara mi nie pasuje.
    był taki film w którym padło trafne stwierdzenie, że "w wodzie to się ryby pierd***". Muszę się z tym zgodzić, bo poza wysiłkiem który wymaga ostrego nawadniania preferuję jednak herbatę, kawę, wino i browar. przy czym zaznaczyć muszę, że przy paleniu wypijam sporo. Ilościowo najlepiej wychodzi piwo, bo wypicie pół litra kawy do cygara jakoś mi nie leży. Tak, zdecydowanie piwo.

    ps. witam forum (;

  6. ex member. Guest

    Odp: Czym popijacie cygara?

    Do cygara to ja pijam właściwie wszystko. No, może oprócz czerwonego wytrawnego wina, piwa, i ... wody. Pijam rum, colę, brandy, koniaki, armaniaki, whisky, porto, miody, własnego składu nalewki, jagermaister na lodzie. Ostatnio paliłem HdM Petir Robusto z asystą ... scheridan’ka – świetny zestaw. Oczywiście też espresso i latte macchiato.
    Wszystko zależy głównie od okoliczności. Mniej od samego cygara. Jednak popijam raczej niewiele – mały łyczek na kilkanaście puff ...

    PS. Jerzy, a wodę to u mnie piją wyłącznie zwierzęta ... )

  7. Dołączył
    Oct 2009
    Przegląda
    Poznań
    Posty
    35

    Odp: Czym popijacie cygara?

    Kawa do maduro i Koniak lub whisky do Havanek.
    Do hondurasu najlepszy dla mnie browar - jakiś porter lub pszeniczne.

  8. guest Guest

    Odp: Czym popijacie cygara?

    Biorąc pod uwagę moje kubki smakowe uważam, że do dobrych cygar idealny jest koniak, tylko broń Boże bułgarski. Palę jednak codziennie i dlatego unikam tego połączenia z oczywistych względów. Tak więc koniak od święta, a na codzień ekskluzywna herbata Tetley O wodzie i rybach mam podobne zdanie jak przedmówca.

  9. exmember Guest

    Odp: Czym popijacie cygara?

    Ostatnim czasem ciężki Assam -zapomniałem pełnego opisu, bo jest długi- z cukrem dark muscovado. Niezłe to jest do cygara, kawa jakoś mi się znudziła, natomiast ta herbata jest świetna. Kupuję ją od czefoś co się nazywa Spolek Milcu Czaju w Czechach, nie spotkałem jeszcze tak dobrego Assamu, na palenie popołudniowe jest to herbata idealna, z miodowym posmakiem a jednocześnie świeża, akurat do mocniejszego cygara.

  10. exmember Guest

    Odp: Czym popijacie cygara?

    Polecam to. Herbata boska wręcz.
    http://www.tea.cz/cajovna/index.php?...al=1&&teaid=55

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 15:03
  2. Z czym mamy do czynienia?
    Przez Jacek Uchryń w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 16:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów