+ Odpowiedz w tym wątku
Strona 1 z 3
1 2 3 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 22

Wątek: Czym popijacie cygara?

  1. Dołączył
    Feb 2009
    Posty
    288

    Czym popijacie cygara?

    W sumie temat oczywisty ale nie do końca. Wiadomo że najodpowiedniejsza jest woda tylko że osobiście ciężko mi jest sobie przypomnieć kiedy tak naprawdę jej użyłem. Wszystkie inne napitki nieco zacierają smak cygar. A może nie? Czasami diametralnie inny smak podkreśla walory poprzedniego. MI najczęściej podczas palenia pomaga piwo. Nie przeszkadza mi ono w odczuwaniu aromatów i smaczków. Niektórzy wolą kawę. Moze być ale tylko do Dominikany. Z Kubą mi osobiście nie współgra. Ruda jest bardzo dobra ale do cygara mi nie pasuje.

  2. Dołączył
    Mar 2009
    Posty
    6

    Odp: Czym popijacie cygara?

    Witam :witam:,
    mojej skromnej osobie zdecydowanie do cygar pasuje kawa, ale musi być biała i złamana dosłownie kilkoma ziarenkami cukru. Kawa to mój nr 1.
    Dobra jest też woda bez gazu o maksymalnie neutralnym smaku, u mnie często towarzyszy kawie jako swoisty reset kubków smakowych.
    Z napojów procentowych to piwo, ale najlepiej komponuje się pszeniczne, choć zwykłym jasnym też nie pogardzę. Nie pasują mi żadne ciemne.Próbowałem rumu, rudej czy koniaku, ale widać nie jestem z błękitnej rasy bo wyjątkowo mi nie leżały takie zestawy.
    Może być też herbata, ale czarna, bez żadnych aromatów, dobrej jakości i właściwie zaparzona i z kilkoma ziarenkami cukru.

    Faktem jest, że do cygara - zwłaszcza o większym formacie - warto jakiś napój wprowadzić, najlepiej wg naszych preferencji. Ale jak nie ma tego co się lubi to się lubi co się ma

    Pozdrawiam
    torcularis

  3. Colonel Kurtz Guest

    Odp: Czym popijacie cygara?

    Trochę off-top (bo sam nie próbowałem) ale wyczytałem na jakiejś stronie, że testerzy w fabryce Fuente przepijają kolejne cygara posłodzoną, mocną miętową herbatą. Podobno zapewnia bardzo dobry reset kubków smakowych.

    Próbował ktoś?

    pzdr

    CK

  4. exmember Guest

    Odp: Czym popijacie cygara?

    O to jest bardzo dobry wątek. Czym popijam cygara? Przede wszystkim dla mnie najważniejsza jest woda. Bez wody nie ma życia i palenia. Woda musi być mineralna o temperaturze pokojowej, najlepsza jest magnesia jemne perliwa. Woda powinna być niegazowana lub minimalnie gazowania ( dopuszczam nasycone naturalnym gazem ze źródła- jak Kryniczanka). O wodach mógłbym długo... Czy do wody coś dodaję? Zwykle nie, ale ostatnio świeży sok z limonki, pół limonki na szklankę, kapitalna sprawa. Potem kawa. Kawa z odrobina mleka i cukru trzcinowego. Czyli idzie tak: pociągnięcie cygara, wypuszczam dym, łyk wody , pomlaskać i łyk kawy i znów pomlaskać i znów pociągnięcie cygara... Kiedyś do cygara lubiłem też gorącą czekoladę, jest to pyszna rzecz do ostrzejszych cygar. Ale przede wszystkim woda. Mam możliwośc kupowania dobrej wody- Radek wie o co chodzi- ale kto wie, może ogłosze jaki konkurs i nagrodą będzie 9 litrów wody magnesia jemne perliwa z Karlowych Varów, która jest idealna do cygara. Nasze wody- te naprawdę mineralne - zawierają zwykle dużo wodorowęglanów.

  5. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Trójmiasto
    Posty
    923

    Odp: Czym popijacie cygara?

    Pozornie prosta rzecz. Napój do cygara. Jednak czowiek się uczy całe życie a i tak niedouczony umiera. Uświadomiłem sobie jakie to ważne zagadnienie i wyciągam wnioski - muszę popijać cygaro wodą.
    Do tej pory najczęściej popijałem kawą. Kawa koniecznie mocna, czarna i gorzka - taką lubię. Biała czasami też, ale absolutnie nie do cygara. Do cygara również do tej pory stosowałem piwo lub szklaneczkę rudej z lodem. Bardzo dobrze konweniuje mi również wino wytrawne, czerwone.
    A teraz będę testował ... wodę . Powiem Wam później jak było.

  6. Odp: Czym popijacie cygara?

    A ja najlepiej cappucino
    Ewentualnie whisky, ale wtedy to sporo whisky

    Adam

  7. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Wodzisław Śl.
    Posty
    203

    Odp: Czym popijacie cygara?

    Zasadniczo do cygara woda, niegazowana, schłodzona lub z lodem. Ostatnio do cygara popijam kawę inka z mlekiem.
    Cum debita reverentia

    entelm

  8. Dołączył
    Feb 2009
    Przegląda
    Nysa/Warszawa
    Posty
    187

    Odp: Czym popijacie cygara?

    woda niegazowana, czarna kawa bez cukru, lub ciemne piwo, ale to tylko do cygara które znam w smaku. Podsumowując przede wszystkim woda! ogólnie wodę bardzo lubię! popijam sobie zazwyczaj Żywiec Zdrój

  9. Konto Usunięte Guest

    Odp: Czym popijacie cygara?

    Woda, kawa, wino, piwo ( ciemne, jasne , pszeniczne) kiedyś koniak jednak wszystko zależy od sytuacji w jakiej palę. Na spotkaniach z Markiem pijemy kawę w różnych konfiguracjach i zawsze wodę niegazowaną. W domu (czyt. balkon ewentualnie kuchnia ) wino, na działce i w pubie piwa. Oczywiście mieszam napoje więc w/w przykłady nie są stałe. Dużo tez zależy od tego czy z cygara chcę wyciągnąć ile się da czy po prostu miło spędzić czas.

    Pozdrawiam


    h71

  10. Dołączył
    Jan 2009
    Przegląda
    Katowice, PL
    Posty
    689

    Odp: Czym popijacie cygara?

    Zdecydowanie preferuję wodę. Szczególnie, gdy nie znam cygara.
    Często stosuję też whisky, piwo, Colę, mleczne kawy (cappu, latte), ice tea, wino i wszystko co mi tam w ręce wpadnie.

    Jednak gdy skupić chcę się tylko i wyłącznie na smaku cygara - woda.


    pozdr.

    r

+ Odpowiedz w tym wątku

Podobne wątki

  1. Odpowiedzi: 8
    Ostatni post / autor: 27-04-2016, 16:03
  2. Z czym mamy do czynienia?
    Przez Jacek Uchryń w dziale O cygarach
    Odpowiedzi: 12
    Ostatni post / autor: 03-06-2009, 17:58

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów