PDA

Zobacz pełną wersję : Ceny cygar na Kubie



Jacek Uchryń
14-03-2009, 16:16
Od dawna w wielu miejscach netu,pisze się różności o cenach cygar na Kubie.
Znalazłem w sieci listę (nie ma tam wszystkich pozycji), ale mam nadzieję ,że ta lista zbliży nas do prawdy o stanie faktycznym cen tam obowiązujących.
Lista jest tworzona od 5 lat,dosłownie dwa dni temu potwierdzone zostały ceny kilku pozycji.

Lista cen w autoryzowanych sklepach w Havanie (http://marty.514crew.com/cigarprices.html)-klik.

kalkulator kursu wymiany obcych walut na CUC (http://www.banco-metropolitano.com/moneda.php?pid=moneda&l=es)-klik.

radeqm
15-03-2009, 11:02
Bardzo ciekawe zestawienie. Jak tylko znajdę chwilę, przeanalizuję ceny w TC i CO pod tym kątem.

pozdr.

r

Jacek Uchryń
15-03-2009, 14:36
Bolivar Belicoso Finos ,Royal Corona w Co o ponad 70$ drożej.
Vegas Robaina Don Alejandro 125$
Unicos ponad 110$,
Famosos 69$
Trinidad Coloniales 119$
Jak widać różnice są i to czasami spore.
Pamiętam dzień kiedy czytałem, że na Kubie cygara są droższe niż u Szwajcarów,
niezłe i troszkę straszne to było stwierdzenie,to brzmi jak,że węgiel polski na Grenlandii kupisz taniej niż w Chorzowie:).

Jacek Uchryń
02-05-2009, 01:16
Złe wieści.
Habanos SA podnosi ceny cygar dla wszystkich dystrybutorów o 10%.
Trudna do zrozumienia jest ta decyzja,zważywszy ,że sprzedaż cygar spadła w ubiegłym roku a i teraz nie widać tendencji poprawy sprzedaży.
Ciekawe jak szybko to się przedłoży na wzrost cen cygar w sklepach.

Bruno
02-05-2009, 01:40
Obawiam się, ze to sie przełozy na ceny cygar u dystrybutorów natychmiast. Panowie, damy radę. Nikt nam nie obiecywał, że to jest tanie hobby :-).
Jeśli mielibyśmy sie doszukiwać racjonalności w tym działaniu to po zwiększeniu sprzedaży ceny powinny lekko zjechać w dół. Tylko czy sprzedaż sie zwiększy, kiedy? Może wtedy, kiedy tzw. kryzys odpuści. Ludziska z radości zaczną więcej palić :-)

Jacek Uchryń
18-06-2009, 19:46
Grzebiąc w swoich zasobach ,znalazłem ją,fotka przedstawia jak powinien wyglądać autentyczny rachunek z autoryzowanego sklepu w Hawanie.
Jest tam sporo szczegółów,wszystko pisane długopisem włącznie z numerem paszportu kupującego.
W lewym górnym rogu widać zszywacz,pod spodem jest paragon z kasy sklepu.

Bruno
18-06-2009, 21:12
Czyli handlowców allegrowych trzeba pytać o rachunek z autoryzowanego sklepu. Tych, którzy twierdzą, że mają autentyczne cygara.

Jacek Uchryń
31-08-2009, 23:39
Czyli handlowców allegrowych trzeba pytać o rachunek z autoryzowanego sklepu.
Tych, którzy twierdzą, że mają autentyczne cygara.
Sądze,że byłoby to zbędne,gdyby cygara wyglądały tak jak te, niedawno przywiezione z Kuby,kupione w fabryce Partagasa w tamtejszej LCDH.



Cena nic się nie zmieniła,taka sama jak w tabeli z linka w pierwszym poście.
Trochę to ściska ,zważywszy na ostatnio zatwierdzoną podwyżkę cen o 10% dla importerów.



Ps.w życiu nie miałem tak zdrowo wyglądających Ramonów,a było i jeszcze jest ich troszkę w moich humidorach.

Tanie i piękne,ech szkoda,że tylko tam.:hmm:

Jacek Uchryń
01-09-2009, 08:34
Widzę,że ślicznotki nie zrobiły na was wrażenia.
To jeszcze jedna świerzynka z bardzo rozsądną ceną, wielce odpowiadającą rzeczywistej wartości kubańskich cygar.

Por favor!

Don Lecho
01-09-2009, 11:28
Ależ Jacku, tych "ramonów" bym przytulił:)

radeqm
01-09-2009, 15:15
No cóż, pełne pudło kubańskich cygar to wielka przyjemność. Szczególnie takich :-)

r a d e k

AdamLuczak
01-09-2009, 16:19
Ale ładności :)
Skąd Ty to Jacku wytrzasnąłeś ?

Adam

Jacek Uchryń
01-09-2009, 23:30
:)
Są chłopaki na tym świecie,co nie czekają na tantiemy za prawa autorskie itd,itp,etc i inne głupoty.
Mają dokumentację to dzielą się z innymi,aby pokazać jak jest,jak to wygląda,przełamują zmowy milczenia,ryzykują przeszukanie utratę cygar oraz kasy,po to aby inni, którzy nie mogą tam pojechać zobaczyli,że jest możliwe kupowanie tanich oryginalnych kubańskich cygar.
Mam więcej wiadomości, ale już tylko ustnych nie piszę o nich bo wielu wciąż trudno uwierzyć w prawdę.
Jest link w pierwszym poście.
Przyzwyczaili się ,że za cygara płaci się jak za zboże w czasie największej suszy, bo to Exclusiv.
Coś co podnosi prestiż,itd.itp i inne takie polepszacze samopoczucia.
Psia mać.
To też na pewno wina rządów i podatków jakie nakładają na cygara.
To się łączy,też z Arubą i innymi wyspami o czym pisałem przy temacie EL 09 Bolivara.
Dzięki kryzysowi europejscy handlarze też zjeżdżają z cenami i można kupować cygara taniej.
Powiem tak, RA wyglądają świetnie,ale R&J już nie ,wystarczy przyjrzeć się dokładnie fotce aby doszukać się widocznych niedociągnięć,których nie powinno być szczególnie w cygarach z paskiem Edicion Limitada.