PDA

Zobacz pełną wersję : Po czesku :-)



radeqm
11-03-2009, 00:03
Witajcie,

Z pewnym opóźnieniem pragnę donieść o bardzo sympatycznym spotkaniu, które odbyło się w piątek i sobotę w Cieszynie (tak polskim, jak i czeskim).

Najkrócej: wraz z Żoną z przyjemnością przyjęliśmy zaproszenie Usera oraz jego Małżonki i, po raz kolejny zresztą, odwiedziliśmy ich siedzibę ;-)

Pojedliśmy (Jurek położył nas na łopatki fantastyczną gęsią), popiliśmy (Śliwowica Łącka, winko i piwa w wykonaniu Pań), popaliliśmy (Fonseca, Del Paraiso, Santa Clara Chicos, Hoyo de Monterrey Palmas Extra, Partagas de Luxe), pogadaliśmy...

Wątki klasycznej polskiej kinematografii (Kondratiuk) przeplatały się z omawianiem wiekopomnego dzieła literatury francuskiej, jakim jest niewątpliwie "Fizjologia smaku"... ;)


Wycieczka do czeskiej włoskiej restauracji, która odbyła się w sobotę, zakończyła się spektakularnym sukcesem.

Było, jak zawsze świetnie. Powtórka niebawem.


pozdr.


r a d e k


P.S. Mamy takie dość ciekawe plany na wiosnę, prawda Jurek? O tym może później...
P.P.S. Agrestowe chmurki...

exmember
11-03-2009, 22:36
No ja nie chciałem wychodzić przed szereg i czekałem, aż Radek napisze, co też uczynił. Spotkanie oczywiście fantastyczne ale co najważniejsze... Radek porobił coś z naszym ekspresem i ów ekspres do kawy robi kawę, rzecz jasna, nie taką jak u Radka, ale już kawę. W trakcie spaceru po Cieszynie udało nam się ustalić miejsce, w którym - jak tylko Jacek nogę na polskiej ziemi zdecyduje się postawić- wypalimy cygaro. A plan wiosenny jest taki : trza co zakurzyć w Cieszynie w wiekszym gronie. Gęsi się wymrożą do tego czasu, łąckiej zapas mam, wina i piwa to tu jakie kto chce, kucharz w Da Capo wie już, że Radek T-bone to lubi prawie blue , no i agrestowe chmurki wciąż są wypiekane. I jeszcze wytwarzana od lat dwudziestych XX wieku tradycyjna cieszyńska kanapka ze śledziem. Tak więc wiosna nasza :-))) Cygar- gdyby brakło- to się nakupi w Ostravie ( naprawdę świetna trafika Valmont). Beskid Śląski i Morawski warto zobaczyć też- służe jako przewodnik ( jeszcze nikogo tam nie zgubiłem :-))) ). No to Panowie, warto co pomysleć....

rafhof
11-03-2009, 22:50
no pięknie się to czyta!!

ja się piszę na takie gremialne wiosenne!!

choć jeszcze nie byłem - a to wstyd...;-)

nie - no w Cieszynie byłem!! ale u Jurka nie!!

mam nadzieję, że rychle się to zmieni!

pozdro serde

radeqm
11-03-2009, 23:14
Steki, Jurku, to zdecydowanie blue. "Prawie blue" są za mocno wypieczone. Dzisiaj Małżonka kupiła piękny rosbef, to sobie zrobiłem odpowiednio :)

Cieszę się, że kawa jeszcze leci :P

A spotkanie, ech - nie ma co dyskutować tylko jakiś termin ustalić. Może majowy, co?

pozdr.


r

exmember
11-03-2009, 23:26
Maj to maj Panowie. Ciepło, zielono, ale... Cieszyn ma jeszcze magnolie i tak jak zaczną kwitnąć, to jest na co popatrzeć, nie żebym tam ściemniał :-))) To robi wrażenie. Trzeba termin ustalić i kwita. Rychle a snadno :-))) .
P.S. Kawa leci wciąż i chyba to nawet jest bliskie ogonowi myszy :-))) W każdym razie jak Radek majstrował przy naszym ekspresie to czuliśmy się jak - tu nowa analogia- Indianie z łukami, którym biały człowiek pokazał grzmiący kij :-)))))

radeqm
11-03-2009, 23:28
Jejku, miałem nadzieję, że kija nie było widać...

:o