PDA

Zobacz pełną wersję : Pytanie o DOBRĄ maszynkę do golenia.



chojnak
20-02-2014, 12:21
Panowie,

Wiem, śmieszne pytanie jak na forum o cygarach ale znaleźć obecnie w necie prawdziwą opinię a nie wpis marketingowca - to jak igłę w stogu siana. Więc pytam się Was.

Potrzebuję dobrej, ostrej a przede wszystkim TRWAŁEJ maszynki do golenia. Mogą być jednorazówki, mogą być na wkłady. Niestety ale jakość gillette, wilkinsonów itp ostatnimi laty spadła na łeb na szyję - wkłady tępią się niemiłosiernie i po góra kilkunastu użyciach są do niczego.

Jakieś sugestie?

Pozdrawiam, J.

AdamLuczak
20-02-2014, 18:48
Zobacz tutaj na bardziej specjalizowanym forum ;)
http://www.customknives.pl/showthread.php?t=7797&highlight=Maszynka

Adam

Bruno
04-03-2014, 01:35
Bardzo Cię przepraszam, ale mężczyzna z cygarem lepiej wyglada nieogolony.

chojnak
06-03-2014, 12:30
@Adam

Dzięki za link, też zauważam od pewnego czasu nostalgię do 'męskich korzeni' w necie. Widać to takie odreagowanie po ostatniej dekadzie niewieścienia, medialnego promowania metroseksualności/miękkości u facetów i 'babskiej' ofensywie prawie we wszystkich dziedzinach. Ano takie czasy... Przykładowo - razem z przyjaciółmi z dzieciństwa rozsianymi po całej Polsce zbieramy się dwa-trzy razy do roku, ubieramy w militarne łachy, zaszywamy w lasach i
wchodzimy w klimaty survivalowe - utaplani w błocie robimy po 30km marsze z elementami taktyki, gotujemy w menażkach nad ogniskiem, jeździmy po bezdrożach 4x4 a wieczorami przy ognisku raczymy się
w rozsądnych ilościach dobrym alkoholem i ... cygarami, a jakże! Zero żon, zero partnerek itd. Taka namiastka męskiego azylu.
Tym niemniej maszynka na żyletki kojarzy mi się z moim Szanownym Rodzicielem, który goląc się te 30 lat temu polsilverami chodził później pooklejany na twarzy jeszcze godzinę po goleniu ... ;) Lekki hardcore.

@Bruno

Owszem, broda dodaje szyku od pewnego wieku (zadbana oczywiście). Niestety, z racji sprawowanego stanowiska ryjek muszę mieć raczej ogolony :)

Pozdrawiam, J.

xman77
19-03-2014, 14:49
Ja używam braun series 3, jest bardzo dobra. Goli bardzo dokładnie no i ani razu się ją nie zaciąłem, nawet po pijaku :)

oficielka
02-05-2014, 16:14
Cześć. Wprawdzie facetem nie jestem, ale polecam przejrzeć sobie poniższego linka :

http://www.maszynkidogolenia.pl/

oZz
06-05-2014, 18:59
osobiście używam philips-rq-1295 3d senso touch i jestem bardzo zadowolony

marcinp
02-05-2015, 11:24
Polsilver o którym napisałeś nie jest jeszcze zły, spróbuj ogolić twardy zarost golarką jednorazową BIC ;-)