PDA

Zobacz pełną wersję : Nie "W czym ?" ale "Jak ?"



MADMAX
14-08-2013, 20:50
Jeśli post w złym dziale - proszę o przeniesienie.

O humidorach napisano już wiele. Czytałem. W skrócie - szafka do prawidłowego przechowywania cygar. Mniejsza, większa, przeszklona, stojąca, leżąca, szkatuła, pudełko, plastikowy humidor podróżny... Ale przecież, jakie by to piękne nie było, to tylko opakowanie. A liczy się zawartość. I tu, mam dwie wątpliwości, którymi chciałbym się podzielić i mam nadzieję rozwiać:

1. Cygara dostarczane są ze sklepów w folii, aluminiowej tubie lub papierowym kartoniku.
Czy wyjmujemy je z tych opakowań i przechowujemy w humidorach "luzem" ?
Na zdjęciach widzę, że tak, a w związku z tym, skoro

2. Cygara mają różne, często skrajne smaki...
Czy przechowywanie ich miesiącami, a czasem latami - jedno na drugim lub obok siebie, nie spowoduje, że smaki te się wymieszają ?

Jak to jest z przechowywaniem cygar ?

Bruno
15-08-2013, 19:37
Najczęściej oddzielamy cygara kubańskie od niekubańskich. Jeśli się da to w oddzielnych humidorach. Takie rozwiązanie jest, między innymi, tym uzasadnione, że dla kubańskich jest wskazana nieco inna wilgotność. Np. w humidorze kubańskim 65% a reszta świata ;) 70%. Są różne szkoły, smaki... Ja preferuję nieco wyższe wartości.
Poza tym staram się pogrupować cygara w logiczny sposób. Jednak nie sądzę, aby smaki się wymieszały, bo każde cygaro to odrębna struktura. Ich zawartość, liście, tytoń determinują specyficzny smak każdego z nich.