PDA

Zobacz pełną wersję : Leon Jimenez Robusto



Żorż Ponimirski
20-05-2013, 16:55
Leon Jimenez Robusto w ciemnym liściu okrywowym. Cygaro z samplerka Aurora Selection Robusto nabytego drogą wymiany pieniężno - towarowej w Cigars World. W humidorze leżakowało nieco ponad tydzień.

Końcówkę obciąłem obcinaczką. Na sucho: ciąg bardzo dobry, wyczułem smak łąki/siana/ziół. Odpaliłem dwupalnikowym jetem. Odpalenie przebiegło bezproblemowo, pierwsze pufy to głównie drewno i zioła. Moc: początek średnio-łagodna, około 1/3 łagodna, od połowy znowu średnia i tak już do końca. Cygaro paliło się równo, nie gasło, popiół mocny i zwarty, później paliłem w przeciągu, więc popiół lekko otrząsałem, żeby nie zbierać go ze spodni :) Od połowy palenia smak ziół zniknął, dominowała lekka ziemistość i tytoń.

Ogólnie cygaro może bez fajerwerków, ale 65 minut spędziłem miło. Na pewno nie jest to ta klasa co cygara sygnowane marką La Aurora, ale też nie czułem się zawiedziony - paliłem już Jimenesy i wiem, że to cygara raczej budżetowe, więc nie spodziewałem się czegoś nadzwyczajnego. Czy paliłbym jeszcze raz? Tak, ale tym razem dałbym mu poleżakować kilka miesięcy.

Bruno
23-05-2013, 01:45
Super, że recenzujesz. A napisz przy okazji jak Aurora Leon? Kupiłem takie cygara kiedyś w Hiszpanii a do znanej mi wcześniej Aurory miały sie nijak.
Przepraszam, że trochę nie na temat, ale zdjęcie mnie zainspirowało :cb:
PS-Leżakowały tylko tydzień w Twoim humidorze?