PDA

Zobacz pełną wersję : Cuba Libre The Brute czyli Bestia od Nestor Plasencia



dymek
18-11-2011, 20:56
Cygaro do Nestor Plasencia prodkowane w Hondurasie, liście tytoniu wrappera to Corojo pochodzące z kubańskich nasion uprawianch na żyznych glebach w rejonie Jalapa Valley. Liścię te po 8 miesiącach starzenia nabierają odpowiednich aromatów, o których mogłem się przekonać :)

Kraj: Honduras
Linia: Cuba Libre
Rozmiar: The Brute 4.5" x 60
Wrapper: Corojo
Binder: Honduras
Filler: Honduras
Moc: Średnia



Budowa - Cygaro jest niezłe jeśli chodzi o wygląd, a w sumie było, bo na nie przypadkiem usiadłem. Tak to ciemny i oleisty wrapper, kilka żyłek, odpowiedenia sprężystość i ciekawy pierścień. Cygaro nie jest owalne jak większość, lecz jest prostokątne, mi osobiście taki kształt fajnie się pali. :cb:

Zapach przjemny dla nosa, czyli cedr, kakao i kwiaty.

Cygaro jest dość grube i miałem problem z moimi nożyczkami, ale dwa cięcia jakoś zaskutkował. Nie chciało mi się już iść po obcinarkę, czy wyżnarkę. Efekty w sumie widać na zdjęciu, ale ciąg miałem znakomity.

Pierwsza tercja. Po kilku wpadkach smak mi wszystko zrewanżował. Delikatny na początku i pod konieć pufa pikantn na końcu języka. To przjemne i delikatne wpełnienie moich ust to nic innego, jak kawa z mlekiem i w międzyczasie chrupane ciastka maślane, koniec pufa to ziemia w połączeniu z pieprzem.



Druga tercja jest już ciut mocniejsza, ciastka zeszł na 2 plan, kawa jednak pozostała, wraz z rodzynkami, cedrem i przprawami. Na końcu języka dalej czuć lekka pieprz. Tutaj cygaro produkuje co niemiara, masę cedrowo-kremowego dymu, na szczęście przyjemnego dla nosa.
Popiół trzyma się tak do 2cm, jest zwarty i szary.



Trzecia tercja to nic innego, jak powtórka z drugiej, tylko baton niestety coraz krótszy i moc ciut mocniejsza. Spalanie było równe.

Podsumowując 'Bestię', to całość była zajefajna, ale czy nazwał bym to cgaro bestią? No może jedynie ten pieprz, który gdzieś tam się pojawiał :) Paliłem chyba z 70min.
Cuba Libre możecie nabyć również u nas, tylko nie ten format. Jakby ktoś miał ochotę to polecam. :gd:

Ocena 8,5/10

AdamLuczak
19-11-2011, 09:23
Podoba mi sie ten grubasek :)
Dzieki.

Adam

Bruno
20-11-2011, 18:49
Kolejna niezła recka. Dymek, niech Twoja wena twórcza trwa i trwa. Pozdrawiam :). Aha, nie napisałeś czy mi umknęło, gdzie można tę bestyjkę kupic?

dymek
23-11-2011, 23:15
Kolejna niezła recka. Dymek, niech Twoja wena twórcza trwa i trwa. Pozdrawiam :). Aha, nie napisałeś czy mi umknęło, gdzie można tę bestyjkę kupic?

Eee tam, taka jak pozostałe, czyli zwyczajna. :) Ja to cygaro kupilem w famous-smoke.