PDA

Zobacz pełną wersję : Rozruszać forum.



Bruno
11-09-2011, 17:44
Drodzy Forumowicze i Forumowiczki a przede wszystkim Administracjo!
Nie po raz pierwszy zastanawiam się, dlaczego takie fajne forum jak nasze, zdycha. Bo marazm tu jest okrutny. Wszyscy już wszystko napisali, zrecenzowali i omówili?
W tej chwili uczestników forum jest praktycznie około 25-cioro. Nie biorę pod uwagę osób, które nie logowały się od ponad 9 miesięcy. Ich najwyraźniej forum mniej interesuje.
Obserwuje, podglądam często, kto jest na forum. Na ogół jest tam od jednego do pięciu zarejestrowanych użytkowników i sporo gości.
Jacyś goście czytają forum? Ktoś to jednak czyta? Może to uczestnicy, którym nie chce się zalogować? Jeśli tak to ile można czytać to samo?
Jednak chyba są chętni – niezrzeszeni.
Często widzę próbujących zarejestrować się. Niestety bezskutecznie, ponieważ procedura rejestracji i weryfikacji nie jest automatyczna.
Potrzebujemy nowych ludzi i nowych doświadczeń. Sugeruję, aby tę procedurę uprościć a po pewnym okresie próbnym (powiedzmy 3 miesiące) dokonywać weryfikacji użytkownika. Przecież na tym forum są również moderatorzy, którzy mogliby opiniować „podejrzanych” nowych. Jasne, że nie potrzebujemy tu oszołomów ani dywersantów. To jest forum dla ludzi z pewnym doświadczeniem cygarowym albo przynajmniej zdecydowanie chcących kultywować to hobby.
Ponadto zupełnie bez sensu (przepraszam decydentów) jest ustawiony dostęp do poszczególnych działów forum. Nie mogę doszukać się logiki w tych ustawieniach.
PROSZĘ O WASZE OPINIE.

AdamLuczak
11-09-2011, 19:55
Ja jestem za uproszczeniem rejestacji.
Mniej pracy dla Jacka i latwiej bedzie ludziom sie zarejestrowac i pisac.
Co o tym myslicie ?

Adam

oZz
11-09-2011, 20:23
Co do uproszczenie rejestracji to jestem na tak;)

radeqm
12-09-2011, 07:32
Wydaję mi się, że na ten moment to jedyna droga.
Zdecydowanie na tak.


r

Bruno
13-09-2011, 16:48
Chętnie bym tu zobaczył opinie pozostałych.

gelu
14-09-2011, 09:00
Jestem za może się coś ruszy. Pozdrawiam

entelm
14-09-2011, 14:26
Inna metoda na rozruszanie forum - gołe baby - to zawsze działa :D:D

AdamLuczak
14-09-2011, 21:11
Tak czy siak musimy poczekac na opinie Jacka.

Adam

Bruno
14-09-2011, 23:28
Tak Entelm, gołe baby też się mogą rejestrować. Ale tu akurat chętnie bym zweryfikował, hahahahahahaa.

A poważnie, oczywiście, że czekamy na opinię Jacka.

PS-Kto jest przeciw? Kto się wstrzymał??

Jacek Uchryń
15-09-2011, 08:45
Drodzy Forumowicze i Forumowiczki a przede wszystkim Administracjo!
Nie po raz pierwszy zastanawiam się, dlaczego takie fajne forum jak nasze, zdycha. Bo marazm tu jest okrutny. Wszyscy już wszystko napisali, zrecenzowali i omówili?
W tej chwili uczestników forum jest praktycznie około 25-cioro. Nie biorę pod uwagę osób, które nie logowały się od ponad 9 miesięcy. Ich najwyraźniej forum mniej interesuje.
Obserwuje, podglądam często, kto jest na forum. Na ogół jest tam od jednego do pięciu zarejestrowanych użytkowników i sporo gości.
Jacyś goście czytają forum? Ktoś to jednak czyta? Może to uczestnicy, którym nie chce się zalogować? Jeśli tak to ile można czytać to samo?
Jednak chyba są chętni – niezrzeszeni.
Często widzę próbujących zarejestrować się. Niestety bezskutecznie, ponieważ procedura rejestracji i weryfikacji nie jest automatyczna.
Potrzebujemy nowych ludzi i nowych doświadczeń. Sugeruję, aby tę procedurę uprościć a po pewnym okresie próbnym (powiedzmy 3 miesiące) dokonywać weryfikacji użytkownika. Przecież na tym forum są również moderatorzy, którzy mogliby opiniować „podejrzanych” nowych. Jasne, że nie potrzebujemy tu oszołomów ani dywersantów. To jest forum dla ludzi z pewnym doświadczeniem cygarowym albo przynajmniej zdecydowanie chcących kultywować to hobby.

Wszystko można uprościć,dlaczego nie...chyba już wszyscy oswoili się z bytnością tego forum i nie zobaczymy kolejnych mistrzowskich grafik...



Ponadto zupełnie bez sensu (przepraszam decydentów) jest ustawiony dostęp do poszczególnych działów forum. Nie mogę doszukać się logiki w tych ustawieniach.
PROSZĘ O WASZE OPINIE.

Drogi Bruno/Mariuszu a w szczególności,możesz konkretniej rozwinąć swoją tezę co do ...nieodnalezienia logiki?

Gołe Baby -też jestem bardzo za :gd:

AdamLuczak
15-09-2011, 09:50

Bruno
15-09-2011, 12:34
Adam, rozumiem, że ta pani rejestruje się właśnie na naszym forum :szcz:, no to teraz się ruszy. :szcz:
Jak rozumiem, przyzwolenie na zmiany jest i to z samiuśkiej góry :). :git:
W zasadzie wszyscy byli ZA a nieobecni nie mają racji :cb:

Jacku, co do niedoszukania się logiki w ustawieniach dostępu do działów podeślę Ci szczegółowe zestawienie, tzn. moją koncepcję jak to powinno wyglądać i zobaczymy co Wy na to.

dymek
15-09-2011, 21:14
Jestem na TAK, może trafią się jacyś gadatliwi cygarowi maniacy :)

Jacek Uchryń
16-09-2011, 08:47
Drzwi,wedle życzeń i oczekiwań zostały otwarte...

dymek
18-10-2011, 22:40
Buuu. Cisza od 2 tygodni.

Bruno
22-10-2011, 01:20
Yhmm, podejrzana cisza, przed burzą? ;)

Bruno
24-10-2011, 19:11
Od otwarcia drzwi forum minął ponad miesiąc. Z tego co obserwuję, rejestrowali się tu nam Chińczycy, Marsjanie oraz Bless. Bless wrócił, co samo w sobie jest dobre. Ja się z tego cieszę. Co dalej? Jak sądzicie? Pomijając nowych wartościowych i ciekawych użytkowników, których zapraszamy niezmiennie do rozmowy, nie ożywi się jeśli my / Wy będziecie milczeć.

AdamLuczak
24-10-2011, 20:32
Ja, jak juz pisalem, niestety nie mam czasu na pisanie...
Zreszta, nie mam o czym pisac ostatnio.
Cygara zeszly na drugi, a moze nawet trzeci plan :(

adam

oZz
25-10-2011, 21:23
Ciężko teraz z paleniem, na razie mam całkowicie nową sytuację w życiu. 15 października urodził mi się syn. Za parę lat(przynajmniej 18 ;p ) będzie towarzysz do dymka:)

Na razie o cygarach nie myślę, pewnie niedługo coś zapalę, chodź z drugiej strony coraz zimniej na zewnątrz...

AdamLuczak
25-10-2011, 21:59
Gratulacje oZz :)

Adam

Bruno
25-10-2011, 22:52
oZz, gratulacje.
Adam, oZz, to piszcie o tym, jak bardzo brakuje Wam cygar :r:.

oZz
26-10-2011, 09:08
Dziękuję panowie;) może coś w weekend zapalę, zobaczymy jak czas pozwoli no i pogoda;)

Pozdrawiam
Adrian

AdamLuczak
26-10-2011, 09:27
Ale mnie brakuje mniej więcej tak samo ciągle, więc o czym tu pisać... ?
Już miałem w planach działkę na weekend ale znowu się chyba nie uda :(

adam

Jacek Uchryń
01-11-2011, 09:00
Od otwarcia drzwi forum minął ponad miesiąc. Z tego co obserwuję, rejestrowali się tu nam Chińczycy, Marsjanie oraz Bless. Bless wrócił, co samo w sobie jest dobre. Ja się z tego cieszę. Co dalej? Jak sądzicie? Pomijając nowych wartościowych i ciekawych użytkowników, których zapraszamy niezmiennie do rozmowy, nie ożywi się jeśli my / Wy będziecie milczeć.

Bruno,tutejszy zespół aficionados,działa wedle starej maksymy, milczenie jest złotem,no i ozłacamy sobie forum...niestety.I chyba powoli, zmierzamy ku końcowi tego złocenia...

Bruno
01-11-2011, 11:20
Bruno,tutejszy zespół aficionados,działa wedle starej maksymy, milczenie jest złotem,no i ozłacamy sobie forum...niestety.I chyba powoli, zmierzamy ku końcowi tego złocenia...


Zacznę od końca. Mam nadzieję, że nie taki będzie koniec, jaki - między wierszami - zapowiadasz. Pamiętaj, że prawdziwego mężczyznę poznaje się po tym, jak kończy a nie po tym jak zaczyna (cytując znanego polityka, hahaha).

Niedalej jak wczoraj rozmawialiśmy z Jaśkiem i o forum. Co by nie mówić stanowimy jakąś wspólną społeczność. Mała, kameralna ale jest. Jakaś wspólna wartość?? Kanał kontaktowy?

No cóż, miło i pomilczeć (pozłocić) wśród ludzi, których się zna.

Marazm jest nie tylko u nas. Więc nie odstajemy bardzo od tzw. "polskiej normy".
Zmieni się na lepsze, jestem o tym przekonany, chociaz akcja wpuszczania na forum Chińczyków na razie rezultatów nie przyniosła.

No nie wiem, ale może powinniśmy zrobić w styczniu referendum i jakąś zrzutkę na pokrycie kosztów utrzymania forum i dać mu jeszcze kolejną szansę, kolejny rok. Czy przez rok można nauczyć się chińskiego? :D :ss:

oZz
01-11-2011, 17:21
Zaglądam na forum raczej codziennie, czasem nawet parę razy. Co prawda w tematach cisza, ale przecież jak pisaliśmy więcej to było co poczytać. Wątki na poziomie itd.
Jestem pewny, że możemy wrócić do większej ilości postów/nowych tematów. Co prawda idzie zima, więc i okres na cygara gorszy, ale ...

Osobiście piszę mało, powody są bardzo proste, teraz palę naprawdę mało, można nawet powiedzieć, że okazja do zapalenia zdarza się bardzo rzadko. Zapasów jakoś też nie robię (a powinienem), więc w temacie pochwalenia się nowymi zakupami też raczej mi nie po drodze.

Jeżeli chodzi o utrzymanie forum, pewnie hosting kosztuje, więc jeżeli potrzebna będzie pomoc w utrzymaniu tego miejsca, to ja oczywiście jestem za zrzutką.

Co do zamykania, jestem całkowicie przeciwny.

Bruno
12-12-2011, 17:45
Obserwuję, że ciągle ktoś nowy próbuje się rejestrować. Niestety są to jakieś duchy. Powiedzmy od razy, jasno i konkretnie, że każdy nowy, który nie poda PRAWDZIWEGO adresu e-mail dostanie w ... ... ..., hmm, zostanie surowo ukarany. :D

Bruno
15-03-2012, 23:10
A jakby tak wogóle ich nie weryfikować? Pozwalać sie rejestrować. Obserwować tylko co zrobia. Przecież liter nam tu nie pokradną, ani cygar? Ciekawe co by było.

AdamLuczak
15-03-2012, 23:22
Bez weryfikacji rejestruje sie na forach mńostwo botow i ... Spamuje.

Adam

Bruno
15-03-2012, 23:27
Jak bedą rozrabiać to ich wtedy dopiero łubudu:nunu:

AdamLuczak
16-03-2012, 09:08
To nie tak.
Jeśli nie zastosujesz żadnej weryfikacji, masowo zaczynają rejestrować się boty, z automatu...
mamy to przećwiczone :|

adam

Bruno
31-01-2013, 16:24
Tak czy inaczej warto przemyśleć sposób działania forum. Sądzę, że potrzebne są zmiany, troszkę inna formuła, jakieś otwarcie, czy coś?

AdamLuczak
31-01-2013, 16:26
Fakt, tylko jak ? :)
Wszelkie pomysły mile widziane :)

Adam

Bruno
23-02-2013, 13:59
Pomysły są i chęci. Pierwszy krok to powstanie zaprzyjaźnionej i współpracującej grupy na Facebook'u:

www.facebook.com/groups/aficionadopl/

Jesteśmy fajni, tylko do tej pory nikt o tym nie wiedział :-))))). Panowie i Panie, piszcie tu i tam. Forum jest po to, żeby rozmawiać.

radeqm
24-02-2013, 12:26
Bruno,

Facebook? Poważnie?
Zresztą whatever, gorzej już nie będzie.
Na twarzoksiążce nie mam konta, ale bawcie się dobrze.



r

EDIT: Na G+ jest świetna społeczność cygarowa. Prawie 400 osób z całego świata. Jeśli ktoś ma konto na Google+ (to taki serwis społecznościowy dla dużych dzieci, Bruno :-P ), serdecznie zapraszam.

Bruno
24-02-2013, 14:29
Radeqm, pozwolisz, że nie skomentuję Twoich przemądrych spostrzeżeń.
Zauważę tylko, że jest wiele miejsc, gdzie Ciebie nie ma a mimo to (!!!) ludzie rozmawiają o cygarach (i nie tylko) i to w gronie międzynarodowym właśnie.

radeqm
24-02-2013, 18:02
Bruno,

Niepotrzebne złośliwości.
Facebook to dla mnie (i nie tylko dla mnie :) synonim lamerstwa. Nie trawię. Forum jest dyskusyjne, Ty najwyraźniej trawisz, więc mamy dyskusję. To już jakiś plus - zobacz, rozruszałeś Forum. Keep it up :)


r

Bruno
24-02-2013, 18:41
Jestem za tym, aby złośliwości ograniczyć. Jednak nie ja zacząłem. Tak, korzystam z Facebook'a, który ludzie z Twoich sfer, najwyraźniej uważają za kulawe medium.
Znajomych, również na fejsie, dobieram sobie sam.
Lamerów i tam unikam.

Chciałbym wreszcie przeczytać, jakąś Twoja wypowiedź, bez krytykowania i zrzędzenia.

No jasne - mamy dyskusję. Hahaha, jak na dyskusyjne forum przystało. Szkoda, że nie o cygarach :cb:

radeqm
24-02-2013, 18:53
Bruno,

W imieniu swoim oraz ludzi z moich sfer chciałbym Ci serdecznie życzyć miłego wieczoru.



r

Bruno
24-02-2013, 18:57
Dziękuję i wzajemnie. Ludzie z moich sfer też Was pozdrawiają. Jak będziesz miał jakiś konstruktywny pomysł to podziel się z wszystkimi na tym forum, niezależnie od przynależności sferycznej ;).

bles
01-01-2014, 12:28
Wydaje mi się, że czas wyprowadzić sztandar :)

AdamLuczak
02-01-2014, 09:37
Poważnie się nad tym zastanawiam...

adam

radeqm
03-01-2014, 13:44
Popieram.

jenot
30-11-2014, 19:19
Palenie tytoniu coraz mniej jest w modzie. Moda na zdrowy tryb życia i moda na trawkę teraz bardziej przeważają