PDA

Zobacz pełną wersję : Piątka najlepszych,czy rzeczywiście?



Jacek Uchryń
24-02-2009, 03:54

AdamLuczak
24-02-2009, 20:29
Nie paliłem ani jednego z nich :(
Ale z tych co paliłem to dodałbym tutaj Cohiba Maduro 5 Genios :D

Adam

klepitko
25-02-2009, 18:59
Cięzka sprawa bo ja tez żadnego z nich nie paliłem ale dodałbym monte edmundo

Jacek Uchryń
28-02-2009, 23:13
Panowie a może by tak wypisać swoje:
piątkę najlepszych wypalonych cygar?
piątkę cygar,które najbardziej byśmy chcieli widzieć w swoich humidorach?

radeqm
28-02-2009, 23:50
1. Montecristo #2
2. Cohiba Maduro 5 Genios
3. H. Upmann Magnum 50
4. Romeo Y Julietta Churchill
5. Hoyo de Monterrey Churchill

Dobija się tam jeszcze Ashton VSG Sorcerer, są dni że jest w pierwszej trójce :-)


pozdr.


r a d e k


P.S. Jutro pewnie wybrałbym nieco inną piątkę, pojutrze jeszcze inną...

Jacek Uchryń
01-03-2009, 00:02
....

P.S. Jutro pewnie wybrałbym nieco inną piątkę, pojutrze jeszcze inną...
jak zmienisz listę:p nic nie szkodzi napisać nowego posta:D

1.Don Carlos Edicion de Aniversario- Double Robusto
2.DIAMOND CROWN MAXIMUS-#5 Robusto
3.Trinidad-Coloniales
4.Arturo Fuente Anejo-46
Ta czwórka ma swoje prawa/ponad prawem ;)
5.kilka cygar jednocześnie:D w tym Casa Magna

Koneser
01-03-2009, 02:07
Obecnie jestem zdania, że nierealne jest podanie listy 5 najlepszych cygar... Jeśli ktoś faktycznie taką listę by posiadał, to czy sens miałoby palenie cygar spoza tej "piątki"?

Ciężkie, zwłaszcza w cygarach kubańskich jest podawanie ulubionych modeli, bo produkcje w różnych latach naprawdę mogę się różnic, przez co roszady na liscie "5 wybranych" są nieuniknione...

Będąc szczerym, to obecnie prym wiodą u mnie:

Montecristo Sublimes Edicion Limitada 2008
Vegas Robaina Don Alejandro
Hoyo de Monterrey Double Coronas z 2001 roku
San Cristóbal de La Habana Muralla
Cuaba Salomones

Cygara, które wspominam jako wybitnie wyjątkowe, a których niestety nie mam już w humidorach to:

Montecristo Robustos Millenium i H. Upmann Prominentes z rocznicowego (160) humidora...

klepitko
01-03-2009, 08:03
Prawdą jest że lista pięciu najlepszych cygar stale u mnie ewoluuje. Pojawiają się nowe modele niektóre znikają z uwagi na małą lub brak dostępność jak chocby Monte LE 2006. Powiem tak podane poniżej cygara to piątka która wzbudza we mnie bardzo pozytywne emocje - zawsze chce je spalić
1 Monte Edmundo
2 HdM Doble Corona
3 Arturo Fuente Double Corona Maduro
4 Juan Lopez Selection 2
5 Bolivar royal corona

I jeszcze wiele innych :)

Jacek Uchryń
01-03-2009, 13:43
Obecnie jestem zdania, że nierealne jest podanie listy 5 najlepszych cygar... Jeśli ktoś faktycznie taką listę by posiadał, to czy sens miałoby palenie cygar spoza tej "piątki"?

Ciężkie, zwłaszcza w cygarach kubańskich jest podawanie ulubionych modeli, bo produkcje w różnych latach naprawdę mogę się różnic, przez co roszady na liscie "5 wybranych" są nieuniknione...
Zacznę od końca.Co do różnic w jakości cygar kubańskich to zgadzam się w 100%.Można nawet otworzyć temat do rozmowy o przyczynach ,które są powodami w tworzeniu tych różnic.
Myślę,że lista jednak ma sens, tak samo jak palenie coraz to innych cygar.
Przecież w trakcie palenia i po, myślimy o cygarze ,które mieliśmy w ręce,zastanawiamy się ile nam dało ile wniosło ,czy było coś szczególnego.
Osobiście nie pozwolę się zaszufladkować do pięciu cygar,nie taki jest zamysł tej list.
Wiem natomiast ,że kilka cygar wzbudziło u mnie największe pozytywne reakcje i dlatego są na takiej prywatnej mini liście.
Jest wiele cygar ,które po wypaleniu określam jako cygaro jakich wiele,cóż nic nie poradzę na ciekawość typu co dobrego ma do zaoferowania to czy inne cygaro,więc palę od czasu do czasu coś nowego.


Będąc szczerym, to obecnie prym wiodą u mnie:

Montecristo Sublimes Edicion Limitada 2008
Vegas Robaina Don Alejandro
Hoyo de Monterrey Double Coronas z 2001 roku
San Cristóbal de La Habana Muralla
Cuaba Salomones

Cygara, które wspominam jako wybitnie wyjątkowe, a których niestety nie mam już w humidorach to:

Montecristo Robustos Millenium i H. Upmann Prominentes z rocznicowego (160) humidora...
Duże formaty królują.Dłuuuuuuugie leniwe palenie,:)
Szczęśliwi Ci co znajdują czas i możliwości na taki relaks:D

exmember
01-03-2009, 22:35
Pokuszę sie o " swoją" piątkę.
1. Joya de Nicaragua Antano Gran Consul
2. Camacho Coyolar Perfecto # 1
3. Rocky Patel Decade
4. La Gloria Cubana Corona Gorda
5. CFB Bolivar royal corona

Kuby tu nie ma, bo mam za mały staż kubański. Ale nawet gdybym tworzył top listę z udziałem cygar kubąnskich, to i tak numer 1 się nie zmieni. Joya de Nicaragua w tym formacie to dla mnie mistrzostwo świata.

Bruno
02-03-2009, 15:45
Próbowałem, próbowałem stworzyc taka swoja "piątkę". Uważam jednak, ze to sprawa nierealna. Myślałem nad sprawę kilka minut a gdybym myślał godzinę trzeba by dopisac jeszcze wiele pozycji, cygar, które najbardziej utkwiły w mojej pamięci, albo w pamięci zmysłów. Oto co w pierwszym rzędzie przyszło mi na myśl (kolejność nie klasyfikuje tych pozycji jako lepsze - jest przypadkowa powiedzmy):

Onyx Reserve belicioso
Hoyo de Monterey petit robusto
Cohiba robusto
5 Vegas serie A
Partagas
Arturo Fuente
Rocky Patel Decade.

Wnioski:
1. Szokujące odkrycie ( :D ) - na liście nie ma Monte # 2 i nie byłoby, gdybym nawet nie przerwał dopisywania. Oto jak mozna stracic pozycję lidera :)
2. Mimo pewnych zachwytów nad różnymi cygarami nie chciałbym oczywiście posiadać w humidorze tylko 5 czy nawet 25 marek.
3. Jak mozna stworzyć taka listę, jesli tak wielu cygar sie jeszcze nie paliło?
4. Nie da sie stworzyć listy swoich liderów, chyba, że jako listę płynną - zmieniajaca się co kilka dni, tygodni?

Dzik
02-03-2009, 16:09
Zgadzam się z przedmówcami, że to bardzo ciężkie zadanie wyłonić 5 najlepszych spośród spalonych do tej pory. Wybieram spośród Kuby, która bywa zmienna i nieobliczalna, a cygara poniższe to te, po które sięgam najczęściej:
- Trinidad Coloniales
- Montecristo Edmundo
- Romeo y Julietta Short Churchills
- Vegas Robaina Unicos
- H. Upmann Magnum 50

Wypada tu też wspomnieć o Trinidad Reyes, Hoyo Epicure 2, VR Famosos, RP Decade i z piątki robi się dziesiątka. W tej chwili lecą do mnie Monte Sublimes oraz Cohiby Genios, powyższa piątka może ulec zmianie...

jasiu1234567890
02-03-2009, 20:40
Przyznam, że i mnie nastręczyło pewnych problemów zagadnienie 5 najlepszych cygar. W tej chwili lista wygląda następująco(kolejność oczywiście nieprzypadkowa):

1. Oliva Serie V (paliłem jedynie Belicoso i Double Robusto)
2. Oliva Serie G Maduro Torpedo
3. Montecristo No. 2 ex equo Gran Habano 3 Siglos Gran Corono
4. Diplomaticos No. 2

a oprócz tego to Flor de Oliva Maduro Robusto RyJ No. 2 Bolivar Belicoso Finos i wiele wiele innych:)

pozdrawiam