PDA

Zobacz pełną wersję : Piwo



dymek
13-09-2010, 23:42
Pochodzenie: Irlandia, Cork
Zawartość alkoholu: 4%
Skład spisany z puszki: Krystaliczna naturalna woda, chmiel, czekoladowy słód, jasny słód, palony jęczmień, drożdże.
Cena: 2.09e ~ 8,50zł

Ostatnio po ciężkim dniu cały zmachany poraz kolejny sięgnąłem po Murphy's, - znakomite irlandzkie piwo, które produkowane jest w Cork. Browar powstał w 1856 a okres twórczy sprawił, że piwo jest naprawdę wyśmienite.
Kolor : czekoladowo, bursztynowo, kawowo, wiśniowy, pianka natomiast koloru kawy z mlekiem, która jest bardzo gęsta (dzięki naszej magicznej kulce).
Zapach: Kawa, i to nad czym sie zastanawiałem za każdym razem jak sięgałem po to piwo, a jest to wata cukrowa.
Smak: Piwo jest nawet "orzeźwiające", lekko gazowane sprawia, że smakuje wytrawnie. Poza chmielem cały czas towarzyszy nam kremowość, wyczuwalne są orzechy (chyba laskowe bo są słodkie), czekolada oraz kawa.
Piwo jest bardzo łagodne, a lekko schłodzone potrafi fajnie ugasić pragnienie.

ginos
14-09-2010, 18:19
To ja też dodam coś od siebie i też Irlandzkie

Guinness Draught w puszce z technologią Widget. Poniżej link do opisu

http://gieldaspozywcza.pl/Wiadomo%C5%9Bci/Guinness-Draught-z-technologi%C4%85-Widget-piwo-z-beczki-zamkni%C4%99te-w-puszce-1110.html

A jeszcze niżej zdjęcie piwa w całej okazałości z małym dodatkiem na pierwszym planie:



Piwo tak mi posmakowało, że jak miałem okazję to zakupiłem dwa czteropaki które powoli znikają z lodówki. Zresztą teraz robi się coraz zimniej więc chyba całkowicie przerzucę się na Guinnessa.

Pozdrawiam

Jacek Uchryń
15-09-2010, 00:20
Poniżej link do opisu

http://gieldaspozywcza.pl/Wiadomo%C5%9Bci/Guinness-Draught-z-technologi%C4%85-Widget-piwo-z-beczki-zamkni%C4%99te-w-puszce-1110.html

Zresztą teraz robi się coraz zimniej więc chyba całkowicie przerzucę się na Guinnessa.

Pozdrawiam

Dzięki za link :goojob:
Ciekawy artykuł,przeczytałem z uwagą,pojęcia nie miałem,ze coś takiego wymyślili,na usprawiedliwienie swoje mam tylko,to,ze już od dwóch lat nie pijam piwa :eek:
a był czas,że jako jeden z nielicznych warszawskich lokali beczkowego Guinessa podawali w Harendzie,:ss: było to moje ulubione miejsce relaksu :ss:

Druga część cytatu,bardzo słuszna idea :thumbup: i zastanawiam się,czy nie napić się chociaż kilka łyków tego zacnego trunku.

oZz
15-09-2010, 08:02
Ja ostatnio pijam prawie tylko i wyłącznie piwa domowej roboty;) Brewkity Coppers'a już wszystkie nastawione;) a 4 spróbowane i wyszły naprawdę dobre;) Lager,Pilsner,Stout, India Pale Ale wyszły naprawdę pyszne;)

Polecam robienie własnego piwka, czasu zajmuje mało a smak 100 razy lepszy od sklepowego moim skromnym zdaniem oczywiście.

Jacek Uchryń
15-09-2010, 09:03
Polecam robienie własnego piwka, czasu zajmuje mało a smak 100 razy lepszy od sklepowego moim skromnym zdaniem oczywiście.
e tam :ss: 100 razy,
A wracając do patentu Guinnessa,okazało się,że u nas mamy też wersję butelkową :thumbup: i tak z kronikarskiego obowiązku
6-pack butelka 12oz kosztuje $8.49
4-pack puszka, nie sprawdzałem pojemności kosztuje $7.49.
Ponoć mają długi okres ważności do spożycia,:hmm: kupiłem obie wersje :whle:

ginos
15-09-2010, 10:11
Myślę, że będzie idealnie współgrał z Secretosem. Mam zamiar przy najbliższej okazji połączyć jedno z drugim. Osobno i piwo i cygarko mnie zachwyciło - podczas picia myślałem właśnie o Secretosie, a podczas palenia żałowałem że nie mam możliwości wypicia tego piwka. Ale jedna sztuka jeszcze w moim humi leżakuje więc będzie okazja połaczyć te dwa rarytasy.

Jacek Uchryń
15-09-2010, 21:08
Ciekawa teza,trzeba będzie spróbować,aczkolwiek nigdy nie piłem piwa do cygara,jakoś mi te dwie rzeczy nie pasują do siebie.
Ginos,Guinness i Sekretos, brzmi jak trzej muszkieterowie :beerchug ;)

oZz
16-09-2010, 17:01
no może troszkę przesadziłem;) w sumie do wspomnianego tutaj Guiness'a dorównać łatwo nie jest. Klasa sama w sobie;) smacznego życzę...

Mi dzisiaj w sklepie rzuciło się w oczy takie piwko:
Łomża niepasteryzowana


cena: 2,49zł za 0,33

po konsumpcji dam znać;)

AdamLuczak
16-09-2010, 19:07
Jak jeszcze możesz to kup kilka, jest RE WE LA CYJ NE ! :D

Adam

oZz
16-09-2010, 20:58
po konsumpcji pierwszej buteleczki przyznaje piwo jest naprawdę dobre! mam nadzieję że jeszcze dostane kilka buteleczek;) na szczęście nie wziąłem jednego;)

AdamLuczak
16-09-2010, 21:31
Występuje też w 0,5 :)
Jak namierzysz to spróbuj też niepasteryzowanego Piasta.

Adam

oZz
17-09-2010, 13:27
dzięki, o Piaście niepasteryzowanym nawet nie słyszałem. Łomża była tylko w 0,33, w sumie 0,5 też by się przydało;)

Iwona
21-09-2010, 20:39
Panowie jest taka zasada kupić więcej :beerchug żeby dwa razy nie chodzić ,po co męczyć nogi:wr:

Bruno
22-09-2010, 15:55
My nie chodzimy ... dwa razy ... . Jak się skończy to żony posyłamy do Żabki :r: :szcz: :szcz:
Ale rozumiem Iwonka Twoją zapobiegliwość :-) :wr: :beerchug

Bruno
17-04-2012, 18:11
Piwo Lubuskie Jasne z Browaru Witnica, Edycja Limitowana :).
Ciekawostką jest fakt, że tenże browar produkuje tzw. piwo kąpielowe.
Poszukajcie sami na stronie browaru. :beerchug

Kormoran Jasne Mocno Chmielone. Piwo regionalne z Warmii i Mazur. Browar Kormoran w Olsztyna.

Z tego zestawu Witnica duużo lepsza.

Bruno
24-05-2012, 20:30
Staryj Mielnik, ruskie piwo kupione bodajże w Piotrze i Pawle. Zaskakujaco dobre, bo spodziewałem się jakiejś masakry.

Żorż Ponimirski
05-04-2013, 13:02
Ja ostatnio raczej w mocnych alkoholach gustuję, ale jak już idę na piwo, to piję Fortuna Czarne. Jak zawsze piłem piwa jasne i gorzkie, tak w FCz się zakochałem.