PDA

Zobacz pełną wersję : EuroTab 2010



Don Lecho
27-04-2010, 00:17
Wybaczcie że dopiero teraz piszę...

jak wiadomo odbył się EuroTab w dniach 15-17 kwietnia.
Tak byliśmy tam. Pierwszego dnia byłem z Markiem, a drugiego z Agą i generalnie lipa jeszcze większa niż w zeszłym roku. Po prostu pustki

Z ciekawostek:
Pojawiła się firma AP Global trading z Florydy za pośrednictwem której cygara Rocky Patel i Perdomo trafią na polski rynek.
Jednak ceny hurtowe odstraszające.

Zaprezentowała się Tabacalera z Brazyli, Menendez Amerino produkująca cygara Amerino i Dona Flor zresztą bardzo przyzwoite.
Oczywiście z brazylijskich tytoni Mata Fina I Mata Norte a także puro Mata Fina.
Jednak cena znów niezbyt atrakcyjna a do tego cło z Brazylii jest wysokie - jak się nie mylę to 26 %.

Chińska firma Inovva Industry zaprezentowała całkiem pokaźny wybór akcesorii cygarowych, po prostu AllForCigars .
Jak ktoś umiał zagadać to rozdawali próbki w postaci " możesz sobie wziąć dwa prezenty",oczywiście za wizytówkę branżową .
I tak Staliśmy się posiadaczami etui cygarowych typu "lity cedr z 3 otworami oprawiony w naturalną skórę".
Ciekawe czy jakbym wybrał humidor to też by to był gift:D

Firma promotorzy była obecna na wielu stoiskach ze swoimi partnerami. Ale uwagę oka przyciągał Humidor Walk-In wielkości około 12 m/kw do którego każdy mógł wejść. Raczej nie przypominam sobie żadnych nowości w ich ofercie.

Premium Cigars zaprezentowało swoje standardowe stoisko z Havanami i kubańską kawą , a także nową markę wchodzącą do ich oferty Flor de Selva z Hondurasu.

Podczas targów dowiedzieliśmy się również, że ZTL Lublin będzie oficjalnym dystrybutorem Fuente bezpośrednio z Dominikany,dotychczas cygara trafiały na nasz rynek za pośrednictwem belgijskiego dystrybutora.

A bym zapomniał o firmie Chess Cigars z Norwegi którzy reklamują się jako producent cygar z Dominikany. W swojej ofercie mają Cygara Chess w formatach mocno Nubowatych, Amero Barista które, jak zapewniał mnie sam właściciel leżakują między ziarnami dominikańskiej kawy no i oczywiście Olor del Cibao, które są w naszej ofercie jednak po chorych cenach. (mówiąc krótko my sprzedajemy taniej jako importer niż oni jako producent)

Więcej "grzechów" nie pamiętam:ss:

Fotek oczywiście brak, bo jak zwykle zapomniałem że mam aparat przy sobie

Jacek Uchryń
27-04-2010, 09:45
Lechu,a jakieś szczegóły odnośnie chorych,odstraszających cen :eek:?
Menendez Amerino- czy mieli w ofercie linię Dona Flor Selecao?
Cygara te, są więcej niż bardzo przyzwoite :ss:.U nas cygara trudno dostępne dzięki świetnej jakości i przystępnej cenie, a tu proszę chcą wejść na polski rynek :thumbup: pomysł dobry,tylko ceny?.
Premium,to ciekawe,Flor de Selva-trudno nawet próbować zrozumieć ten ruch.
Dzięki za relację.

gaudes
27-04-2010, 16:04
Tak, mieli Dona Flor Selecao.
Udało mi się kupić tych cygar kilka sztuk. Cena - 5,50 zł/szt.
Szkoda, że nie byłem tam ostatniego dnia targów,wtedy sprzedawali wszystko :)
Z tego co wiem, to ich 3 podejście do zawiązania interesu w PL, ale ciągle im nie wychodzi.

AP Global przyjechali z bardzo ciekawym cygarem RP Nording.
Wersje toro sprzedawali po ok 20 zł. Cygaro przepyszne!

pozdr
Piotr.