PDA

Zobacz pełną wersję : Trafika Akan



exmember
16-02-2009, 21:07
Akan jaki jest, każdy widzi. Sklep się rozwija, właściciel stara się jak może, oferta przyzwoita, ceny najlepsze na rynku. Do tego szybka dostawa, towar dobrze zapakowany. Ale w tej beczce miodu będzie łyżka dziegciu. Otóz nie wiem dlaczego zamawiane ostatnio pudełka cygar są otwarte. I dziś dostałem pudełko Las Cabrillas corona especiales no i troche się zdziwiłem. Raz, pudełko otwierane, dwa cygara po prostu wyglądaja na przesuszone, kilka sztuk ma popękane pokrywy i to w ten sposób, że normalnie odłazi wrapper na środku. Las Cabrillas do dość dobre cygara z Hondurasu, lubie je czasem zapalić, ale co z tych z dzisiejszej dostawy będzie... Nie wiem.

radeqm
16-02-2009, 22:19
...ale co z tych z dzisiejszej dostawy będzie... Nie wiem.

Jurek,

Nie zastanawiaj się tylko reklamuj.

Muszę powiedzieć, że ja ze sklepem Krzysztofa doświadczenia mam pozytywne. Nie licząc dziwnych Ashtonów VSG z mojego pierwszego w życiu zamówienia nie było żadnej wtopy. Cygara w dobrej kondycji, szybka i dobrze zabezpieczona przesyłka no i świetne ceny. Przy tym kursie dolara taniej niż w Szwajcarii...

Z Krzysztofem można dogadać szczegóły zamówienia, łącznie ze zniżkami i gratisami, ale tylko przez telefon. Nie ma sensu wysyłać maili - pozostają bez odpowiedzi.

Podsumowując - sklep polecić należy.


pozdr.


r

exmember
17-02-2009, 00:03
Tak też zrobię i złożę reklamację telefonicznie. Myślę, że to się zdarza najlepszym, a w Akanie lubię kupować, bo ... Jaki Akan jest, każdy widzi. No i czasem potrafią wrzucić taki gratis, że hej... Ostatnio RP 1990 Vintage torpedo i Dos Hermanos. O zapalniczkach Ronson i innych gadżetach nie wspominając.

radeqm
17-02-2009, 01:12
Adam,

Nie porównujmy szwajcarskich kubańczyków z Topcubans czy Cigarone z tym co dostępne jest na polskim rynku...
Cygara, jakie przysyła Richard aż proszą o natychmiastowe wypalenie - sprężyste, oleiste, niesamowicie pachnące... Cygara z Akanu są po prostu poprawne - nigdy nie miałem przesuszonych, ale nawet nie zbliżały się do kondycji szwajcarskich.

Myślę, że dużą rolę odgrywają tu dwa czynniki: próżniowe pakowanie i przechowywanie cygar w dość znacznie podwyższonej wilgotności przed wysyłką.
Nie raz zdarzyło mi się, że większa partia cygar z Topcubans znacząco podniosła mi wilgotność w humidorze.

Odnośnie palenia bezpośrednio z przesyłki - mimo zachęcających do tego cygar - nie polecam. Zrobiłem tak raz i ten Magnum46 był najgorszym jakiego paliłem z życiu. Trzeba im dać kilka tygodni czasu na wyrównanie wilgotności i "odetchnięcie".


pozdr.


r

AdamLuczak
17-02-2009, 01:25
Radek,

Cygaro to cygaro - więc porównuję.
I jak zwykle szlag mnie trafia że największy polski sklep wysyła towar nie dość że droższy to jeszcze w jakości takiej że ... 'nie porównujmy'.
Dawno już przestałem się zaopatrywać w Polsce właśnie z tej przyczyny.

Rozmawiałem z Richardem na ten temat - twierdzi że nie podwyższa wilgotności przed wysyłką tylko pakuje prosto z humidora.
Mam wrażenie, że często trzymamy cygara w zbyt niskiej wilgotności, stąd jej skok po włożeniu cygar z TC. A trzymamy w zbyt niskiej wilgotności bo mamy w humidorach za ciepło... Wilgotność możemy regulować nawilżaczami (chociaż ja zalewam kryształki i zapominam - i tak wiele więcej nie zrobię). Na regulację temperatury nie mam jakoś pomysłu :(
A z tego co pisze Richard on trzyma 16-17 stopni przy 68-70 % ...

Minimum które daję cygarom 'bezpośrednio z paczki' to tydzień :)

Adam

Jacek Uchryń
17-02-2009, 01:25
Również miałem trochę cygar z tego sklepu, niestety ale wilgotność cygar pozostawia pewien niedosyt.
Dziwne jest to,że cygara które osobiście zamawiałem były ok,ale cygara ,które docierały do mnie przez drugie ręce już nie dotrzymywały należytego standardu wilgotności.
Możliwe ,że za dużo cygar przechowują na zbyt małej powierzchni.

radeqm
17-02-2009, 01:35
Dziwne jest to,że cygara które osobiście zamawiałem były ok,ale cygara ,które docierały do mnie przez drugie ręce już nie dotrzymywały należytego standardu wilgotności.


Właśnie...
Poznałem ostatnio dwóch aficionados w Katowicach, którzy zamawiali w Akanie i mocno dość psioczyli na wilgotność cygar tam kupionych. Czyli, że nie każdemu po równo?..

pozdr.


r


P.S. Żeby nie było - ja też wolę ze Szwajcarii :)

P.P.S. Adam, piszesz o za niskiej wilgotności - ja nie trzymam nisko ze względu na temperaturę a smak. Najbardziej lubię tak ok. 63-64%...

klepitko
17-02-2009, 09:12
No cóż Panowie zamówienie z Akanu do mnie jedzie więc zobaczymy jak to będzie. Niestety z Akanem to my tu w Kraku za dobrych doświadczeń nie mamy. Często gęsto cygara były przesuszone czasami nieco uszkodzone. Raz Tygrysowi Akan reklamacji nie uznał twierdząc że to on sam uszkodził cygaro wyjmując z paczki a było w tubie. Otwarte pudełka nam się jednak nie trafiły. Szczerze mówiąc naliczają w Polsce kosmiczne marże więc jakość cygar z Akanu powinna być znacznie lepsza

exmember
17-02-2009, 18:57
Jestem po rozmowie telefonicznej z Akanem i wszystko gra. To jest profesjonalny sprzedawca, sprawa cygar wyjaśniona.

Jacek Uchryń
17-02-2009, 19:18
sprawa cygar wyjaśniona.
I na czym stanęło?

exmember
17-02-2009, 23:53
Las Cabrillas długo szły do nich, do mnie wysłali od razu, nie leżały u nich humidorze ani godziny, stąd może to przesuszenie, pudełka nie sprawdzali, cygara uszkodzone zostaną wymienione przy najbliższych zakupach, wiec wszystko w porządku. Zapewniono mnie, że cygara po leżakowaniu dojda do siebie, wierzę, bo Las Cabrillas petitos , które kupowałem w Akanie i które leżały u nich trochę były wyśmienite, więc te corona especiales też będa takie.

Dzik
18-02-2009, 02:27
Być może ja miałem szczęście, bo nigdy uszkodzonego cygara z AKANu nie otrzymałem. Zazwyczaj pozwalam każdemu ze świeżo nabytych poleżeć w humidorze przynajmniej te dwa tygodnie. Jednym z ostatnich moich zamówień były Trinidady Robusto Extra i Reyesy, które moim zdaniem były wilgotne, powiedziałbym nawet, że podeschły w humidorze, bo nie są już tak miękkie jak były kiedy je dostałem.

klepitko
18-02-2009, 08:29
Dziku to ze "miękawe" cygara stało się twardsze- takie bardziej ubite oznacza właśnie że pociągnęły wilgoć a nie oddały

Dzik
18-02-2009, 15:31
Wszystko się zgadza, ale dla mnie suche to one nie były.

klepitko
18-02-2009, 23:40
Zobaczymy jak tam się sprawy mają z Akanem jak dojdzie nasza paczka tj. moja i Winstona

radeqm
21-02-2009, 19:24
Witajcie,

Kolejne zamówienie, przy okazji zakupu drugiej fajki wziąłem też symbolicznie cygar ;-)
Taki szekspirowski samplerek mi się ułożył:



Panowie, cygara są w idealnej kondycji. Niczym nie ustępują jakością tym z TopCubans czy CigarOne.

Kupię niedługo trochę Montecristo i HdM - zobaczymy jak będzie, ale jestem dobrej myśli.


pozdr.


r

Jacek Uchryń
21-02-2009, 19:37
Witajcie,

Kolejne zamówienie, przy okazji zakupu drugiej fajki
O widzę że wciąga cię
wziąłem też symbolicznie cygar ;-)

Taki szekspirowski samplerek mi się ułożył:



Panowie, cygara są w idealnej kondycji. Niczym nie ustępują jakością tym z TopCubans czy CigarOne.
r
Zaiste zdrowo wyglądają te szekspiry.

radeqm
21-02-2009, 19:48
Zdrowo, zdrowo. Genialny zapach, świetna konsystencja, żadnych uszkodzeń.

Escudos, którego dostałem jako gratis od Richarda ponad rok temu wygląda gorzej ;) Teraz spokojnie mogę go wypalić, co też niebawem zrobię :-)


pozdr.

r

klepitko
22-02-2009, 10:48
Fajnie określenie szekspirowski sampler. Ja ostatnio tez dostałem paczkę z Akanu i jakośc jak najbardziej zadowalająca. Jedyne co mnie zirytowało to otwarte pudło HdM Palmas ale w środku wszytko ok

radeqm
27-02-2009, 00:23
Wraz z RyJkami zamówiłem kilka mniejszych kubańskich formatów na prezent - jakość bardziej niż zadowalająca.

pozdr.

r

P.S. Wszystkie Limitady 2008 w dobrych cenach...

AdamLuczak
27-02-2009, 00:29
Co to te palemki ?
Nie widzę ich w TC ...

Adam

Sergiej
27-02-2009, 00:32
Bardzo dobre jak na swoją cenę cygara z ręcznie nakładaną pokrywą. Średniej wielkości bukiet smaków, polecam

EDIT: Macie racje, jest całkowicie ręcznie robione.

AdamLuczak
27-02-2009, 00:37
O! Pojawiły się też w TC :)
Piszesz że pokrywa nakładana ręcznie, ale coś czytałem ostatni że to jest long filler...
Ktoś wie jak z nimi jest ?

Swoją drogą w AKANie cena powala... W TC około 400 pln za pudełeczko.

Adam

exmember
27-02-2009, 00:57
HdM Palmas Extra to cygaro z całego liścia, robiłem sekcje to wiem:) Są świetne, natomiast zdarzyły mi się już dwie sztuki całkiem przytkane, ale na pudło to i tak niezły wynik. Naprawdę polecam, bo smaki fantastyczne.

exmember
27-02-2009, 23:58
Dostałem dziś z Akanu paczkę. Reklamowane cygara wymienione, cygara zamówione w doskonałym stanie i wielka niespodzianka. Dostałem popielnicę Flor de Copan, bardzo gustowna. Tak więc widać, że Akan serio traktuje klientów i nie da sobie odebrać palmy pierwszeństwa wśród sklepów w Polsce.

klepitko
28-02-2009, 16:38
Robiłem dziś zakupy w Akanie i odnośnie otwierania pudeł w formularzu zamówienia pojawiła się informacja ze pudełka są otwierane w celu sprawdzenia jakości cygar. Jeśli ktoś sobie tego nie życzy moze w uwagach to zaznaczyć. Klarowna informacja zawsze czyści przedpole

Jacek Uchryń
01-03-2009, 00:46
...że pudełka są otwierane w celu sprawdzenia jakości cygar. Jeśli ktoś sobie tego nie życzy może w uwagach to zaznaczyć...
Aby oszczędzić sobie i klientom dodatkowych emocji,duża grupa sklepówszanująca klientów otwiera pudełka w celu sprawdzenia jakości,bo to różnie bywa.
Niestety niektórym nawet to do głowy nie przyjdzie i wtedy naprawdę jest jazda,a największa bywa z niesprawdzonymi humidorami.
Akan przeszedł sporą drogę w ostatnich dwóch latach.
Wyciągają wnioski i to dobrze świadczy o podejściu do klienta.

oZz
03-03-2009, 01:17
Osobiście nigdy nie miałem żadnych problemów z tym sklepem. Jedyne co można powiedzieć, to Polecam;)

klepitko
03-03-2009, 08:59
Dawniej bywały teraz ostatnio faktycznie jest lepiej

entelm
03-03-2009, 23:02
Kolejna paczka z Akanu odebrana, bez zastrzeżeń jak zwykle zresztą.

exmember
30-03-2009, 18:59
Mieliście kiedyś Partagasy z zielonymi banderolami? To jak chcecie taki rarytas, to zamówcie w Akanie. Dostałem dziś zamówione cygara i Partagasy mnie mocno zdziwiły, banderole wyglądaja jak z kropkami zielonej farby!!! Jakies takie zielone punkty, cygara są ok, jedno spaliłem.Czy pani torcedore w Hawanie ma zielony lakier na paznokciach??? Pleśn to chyba nie jest, ale na wszelki wypadek te cygara są izolowane.

radeqm
30-03-2009, 19:00
Pokaż zdjęcie!

r

exmember
30-03-2009, 19:19
No wiesz, ja mam awersję do aparatu. Rabbit fotografuje, więc jak uprosze to może :-)))

Konto usunięte.
01-07-2009, 14:24
29 czerwca zamówione, 1 lipca już u mnie. Rewelacja! Po prostu mówisz i... masz. Co do jakości, miałem wcześniej różne doświadczenia. Zobaczymy jak będzie teraz. Potrzymam je trochę w humidorze :cb:

Bruno
01-07-2009, 17:18
Fajny, różnorodny zestawik :). Czy ja dobrze widzę, że masz tam Mr.B?

Konto usunięte.
02-07-2009, 10:37
Tak, to nikaraguańskie Mr. B Lonsdale Maduro :)

Jacek Uchryń
02-07-2009, 11:08
Fajny zestaw cygar.
Mnie intryguje perfecto? jeśli dobrze widzę kształt, leżące pomiędzy Torańo a Nubem.
Co to za cygaro?
No i kto robi takie dalekie ujęcia cygar???:D wytrzeszczu oczu idzie dostać :bh:

Konto usunięte.
02-07-2009, 11:49
Ja robię takie ujęcia, ja :) A cygaro, o które pytasz Jacku to nikaraguańskie Chinchalero Reserva de Oro Perfecto No.1 :)

Konto usunięte.
02-07-2009, 12:29
Próbowałem Jacku przybliżyć ci Chinchalero, ale ja już tak mam, że jak w pobliżu jest ładna kobieta, to wzrok ucieka do niej ;) Odsyłam zatem do Akanu :) http://www.sklep-tytoniowy.abc24.pl/default.asp?kat=48048&pro=455329

Jacek Uchryń
02-07-2009, 12:53
Dziękuje.
Kiedy patrzyłem na pierwszą fotkę,nie chciałem wierzyć że to ta marka.
Kiedy sprawdziłem Akan i zobaczyłem ,że to nowość to wiem jak wielka jest różnica rynków :bh: :bh: .
Próżno już szukać tych cygar po tej stronie .
To..... asortyment ,który próbuje się wysprzedawać u nas za..
sami zobaczcie
http://www.cigarsinternational.com/prodDisp.asp?item=CS-CHB&cat=3&sid=209775699&globalT=3&cookies=disabled

a za tyle można było kupić cena ...
http://www.cigarbid.com/auction/lot.cfm?lotID=706593

Konto usunięte.
02-07-2009, 13:53
Taaaak... Żyjemy Jacku w dwóch różnych światach :( Jeśli właściciel polskiego sklepu sprowadzi pudełko 25 cygar za 30 USD, czyli sztukę mniej więcej za 5 zł, a potem sprzedaje je po 15 zł, to zysk ma iście królewski, na jednym pudełku 250 zł...
P.S. Ta licytacja, do której podałeś link, miała miejsce w kwietniu tego roku?

Jacek Uchryń
02-07-2009, 16:57
Co do sprowadzania to nie wiem jak to jest.
Ta marka cygar jest dostępna w niemieckich trafikach ,więc siłą rzeczy jest jakiś europejski dystrybutor tych cygar,a co więcej,może być tak,że te cygara są przeznaczone na rynki europejskie.
Sporo jest takich cygar,które nie występują w sprzedaży na rynku amerykańskim.
P.S. Tak w Kwietniu.

exmember
15-10-2009, 23:44
No Akan wreszcie dostrzegł Ramon Allonez'a i Sancho Panza:) Lepiej późno niż wcale.

dymek
30-05-2010, 16:38
Ostatnio pojawiły/pojawią się nowe cygara, m.in. Don Pepin, czy Tatuaje :thumbup:

Dzik
28-12-2010, 16:17
Pojawiły się Wide Churchille w bardzo konkurencyjnej cenie. Ja dziś zamówiłem sobie 10tkę.

Cena to prawie 325 zł w AKAN, a w Top Cubans, po przeliczeniu wg kursu 3,02 za dolara, to 341 zł, nie wspominając, że trzeba dobić do 250 $ by załapać się na free shipping. Bardzo fajna cena, za bardzo fajne cygara.

radeqm
28-12-2010, 17:30
Dobrze, że trzymasz rękę na pulsie :)

Coś chyba z Rafałem zaraz podziałamy.

r a d e k

rafhof
29-12-2010, 13:24
Dobrze, że trzymasz rękę na pulsie :)

Coś chyba z Rafałem zaraz podziałamy.

r a d e k

"heba" już podziałane co Radku...???;-)

pozdro serde

radeqm
29-12-2010, 14:08
Pewnie :D

rafhof
30-12-2010, 00:47
już mam jeden powód więcej do oczekiwania na nowy rok!!!;-)

hej