PDA

Zobacz pełną wersję : Lotus LCUT103



Jacek Uchryń
22-01-2010, 11:06
Dwa dni temu,byłem w lokalnej trafice,ot tak dla relaksu,szukając czegoś ciekawego natrafiłem na obcinacz.

Przede wszystkim jego kolorystyka przyciągnęła mój wzrok,potem dowiedziałem się,że to nie tylko gilotyna ,ale również wyrzynarka z dwiema różnymi średnicami otworów.
Ta informacja zaważyła na tym aby bliżej i dokładniej przyjrzeć się temu przedmiotowi.
Dobrze wykonana,z pomyślunkiem zrobione blokady wyrzynarek, solidny materiał,wszystko chodzi bez zarzutu,otwór obcinacza wydawał mi się mały,więc poszedłem między cygara i wybrałem jedno z ringiem 54 wlazło jako maksymalny rozmiar rg cygara.
Jak dla mnie wystarczający,częściej takie cygara palę niż grubaski 56+.
Najlepsza była cena, jedynie 35$ połowa tego co Xikar ten lepszy czyli trwalszy ,no to kupiłem sobie i bardzo zadowolony jestem,
jeśli ktoś się zastanawia nad taką wersją obcinacza to warto wziąć ten model pod uwagę.

AdamLuczak
22-01-2010, 11:43
Śliczna obcinareczka, mnie też kolorek wyjątkowo się podoba :)

Adam

proforma
22-01-2010, 15:16
wygląda pięnie i solidnie... cóż z tego... tutaj jej nie widziałem...

Yorick
23-01-2010, 20:43
Ja widzę tu:
http://pipesandcigars.com/locicutsiblw2.html
Wysyłają do Polski:
http://pipesandcigars.com/inshqu.html

guest
24-01-2010, 22:42
Fajny sprzęt bez dwóch zdań.
W sklepie który wskazał Yorick kosztuje $28, ale shipping kosztuje $32 :eek:
Jakby tak w AKAN lub innym CiT pojawiły się za 100 pln to wchodzę :)

Jacek Uchryń
24-01-2010, 22:52
Chyba za tyle to się nie da.

Dzik
24-01-2010, 23:09
Pozostaje zamówić albo razem z cygarami, wtedy ten koszt wysyłki tak nie boli, albo zamówić z 5-10 sztuk dla chętnych w Polandzie. Ja byłbym chętny... brak mi dobrej wyrzynarki.

guest
24-01-2010, 23:10
Pozostaje zamówić albo razem z cygarami, wtedy ten koszt wysyłki tak nie boli, albo zamówić z 5-10 sztuk dla chętnych w Polandzie. Ja byłbym chętny... brak mi dobrej wyrzynarki.

No to Panie Mod przekładka i lista.
Dwóch chętnych już jest.

proforma
24-01-2010, 23:18
jakich dwóćh, jakich dwóch... trzech!!!

radeqm
24-01-2010, 23:36
Panowie,

U Holts'a nie mieli. Jak znajde w Phoenix, to kupie kilka. Jesli nie bedzie - zrobimy wspolne zamowienie.

r

Dzik
25-01-2010, 00:36
Ok, czekamy na wieści, jeśli Radek ich nie dostanie zrobimy listę.

gaudes
01-02-2010, 14:41
i ja chętnie się przyłącze (2 szt) to koszt przesyłki będzie jeszcze mniejszy.

pozdrawiam,
Piotr

radeqm
01-02-2010, 14:52
Przykro mi - nie znalazłem ich w jednej trafice w Phoenix, którą odwiedziłem.


Pozdrawiam,

r a d e k

rafhof
02-02-2010, 22:12
no to ja tez jedną sztuczkę poproszę!!!!

i już się łądnie transporcik rozkłada;-)

kto logistykuje?

pozdro serde

gelu
02-02-2010, 23:09
chyba tyż zareflektuje
zdrówka

entelm
08-03-2010, 19:51
Panowie, od jakiegoś czasu niektórzy z nas są w posiadaniu tegoż urządzenia.
Niestety nie do końca jestem do niego przekonany, jakkolwiek wyrzynarki można wyregulować i teraz chodzą prawidłowo, to obcinarka pozostawia wiele do życzenia, za każdym cięciem niszczy okrywę. Może leży to w "urodzie" jednego ostrza? Samo wykonanie także, nie zachwyca.
A jak Wasze egzemplarze?

Jacek Uchryń
09-03-2010, 00:13
Nic nie jest doskonałe,kwestia strzępienia owijacza,czasami się zdarza i to leży bardziej w naszej urodzie sposobu cięcia, wyrzynarki nie sprawiają żadnych problemów.
Wykonanie,widziałem gorsze za większe pieniądze...
ciekawostka,ostatnio widziałem taki sam wzór obcinacza z logiem Colibri.

gelu
09-03-2010, 07:51
Ustrojstwo jak najbardziej urocze:) ale to chyba wszystkie jego zalety. Niestety podobnie jak w przypadku entelma problemy z ostrością ostrza obcinarki troche lepiej sprawa się ma z wyrzynarką.
Zauważyłem, iż niezłe rezultaty przynosi bardzo energiczne wykonanie cięcia. Nie wiem tylko czy to zasługa szybkości cięcia czy też jakości cygar?:
pozdrawiam

radeqm
10-03-2010, 00:46
Do wykonania nie mam zastrzeżeń.
Wyrzynarki pracują świetnie.
Gilotyna, jak to jednoostrzówka - strzępi, ale do obcinania torped się nadaje :)
Ogólnie jestem zadowolony.


Pozdrawiam,

r a d e k

EDIT: Obcinarka strzępi nawet cieniutkie formaty - np. Demi Tasse... trzeba chyba unikać jej stosowania. Wypróbuję ją jeszcze na jakimś figurado.
Wyrzynarki - nadal bardzo OK - malutka dziurka w Monte #5 wyszła super :)

rafhof
15-03-2010, 21:48
poużywałem sobie LOTUSA przez weekend trochę to napisze tak:

przede wszystkim wielkie dzięki Dziku za logistrantykę;-)

no i okazuje się, że ja zamawiałem - ale nie kupiłem...a mam..jak to możliwe??? ano za sprawą darczyńcy urodzinowego - bo dostałem sprzęt na urodziny od Radka!! dziekuję raz jeszcze!!!

a od strony użytkowej - ja jestem zadowolony. w sumie myślałem o mniejszym formacie - że to ujstrojstwo mniejsze będzie znaczy w całości. żeby tak do kieszeni pasowało bardziej na co dzień;-) ale duże jest dość. ale spoko!!
gilotynką ciąłem torpedę (Maria Mancini Magic Mountain) oraz po jakieś 1h palenia docinałem "mokrą" końcówkę żeby ciąg poprawić - nie mam zastrzeżeń. wiem, że to jednoostrzówka i nie będę nią ciął Edmunda na przykład;-)

wyżynarki są ok!! bardzo mi pasuje to, że można "konkretnie" złapać cały sprzęt i jest on dodatkowo dość ciężki - i moim zdaniem lepiej sie wwierca i prowadzi w dłoni niż większość małych (i lekkich) wyżynarek. nie mówiąc już o tych w zapalniczkach - bo tych nie lubię stosować.

ogólnie jestme bardzo zadowolony i będę dzielnie używał!!;-)

hej

entelm
16-03-2010, 08:52
Mojej dałem jeszcze jedną szansę , wczoraj poszła na magnesówkę, może będą z niej jeszcze "ludzie" i nie będę musiał się jej pozbywać.

Jacek Uchryń
16-03-2010, 09:34
Chemii między wami ,to chyba nie będzie.
@radeqm,nie strzępi jeśli umieścisz i zetniesz samą końcówkę kapturka...

radeqm
16-03-2010, 11:15
Jacek,

Ja jestem anestezjologiem, nie neurochirurgiem ;)

r

Jacek Uchryń
16-03-2010, 12:06
Chopie,aleś mnie ubawił,aż mi się stan zapalny zęba zmniejszył.

radeqm
16-03-2010, 14:20
Chopie,aleś mnie ubawił,aż mi się stan zapalny zęba zmniejszył.

No i o to chodzi :)
Posprzątam tu wieczorem.

r

gelu
22-05-2010, 22:13
Mojej dałem jeszcze jedną szansę , wczoraj poszła na magnesówkę, może będą z niej jeszcze "ludzie" i nie będę musiał się jej pozbywać.

Witaj,
Marku jak tam magnesówa pomogła bo się zastanawiam nad tym samym manewrem ?

entelm
24-05-2010, 21:09
Gość wymiękł przy wyrzynarkach, muszę poszukać kogoś odważniejszego.