PDA

Zobacz pełną wersję : Puroswiss



exmember
29-12-2009, 21:30
Kto jest chętny do przetestowania tego sklepu?
http://www.puroswiss.com/home.php
Wchodzę z kwotą do 200 usd, warunek: zamówienie na testującego ( u mnie coś dziwnego dzieje sie ostatnio z paczkami). Wiadomości na pw.

Dzik
29-12-2009, 22:08
Ja jestem chętny. Wysyłka za darmo na cały świat, niezależnie od wysokości zamówienia. Może by tak Monte2 lub Juan Lopez no.2?

guest
29-12-2009, 22:49
Ceny box 25 w trzech sklepach

Cubanlous Puroswiss Top Cubans
Bolivar Royal Coronas 155 147 178
Juan Lopez Seleccion No.2 185 140 165
Saint Luis Rey Regios 150 128 148
Ramón Allones Specially Selected 189 138 169
Romeo y Julieta Short Churchills 165 165 195


Puroswiss jest debeściak. Cubanlous blednie nawet wobec promocji w TC.

Ja chętnie przytulę po ileś tam z czterech pierwszych pozycji.

Dzik
06-01-2010, 19:28
Troszkę się ociągają chłopaki... dziś dostałem maila z pytaniem czy jest możliwość wysłania 1x cabinet 50 zamiast dwóch pudełek- mają tylko jedno pudło 25 szt. Żeby nie przeciągać, zgodziłem się. Jurku, mam nadzieję, że to nie problem.

exmember
06-01-2010, 20:53
No u mnie też coś zwlekają, zamówiłem testowo La Gloria Cubana i San Cristobald maluchy i... Zamówienie dalej w kolejce oczekujących. Może maja taki ruch :-)))

Dzik
06-01-2010, 21:50
Wydaje mi się, że nie jest to sklep, który długo istnieje. Wnioskuję po numerze mojego zamówienia- 277. Nie ma też za dużo informacji o nich na zagranicznych forach. Na stronie nie doszukałem się od kiedy funkcjonują na rynku i nie wiem czy mój trop jest właściwy.

exmember
07-01-2010, 12:31
No chłopaki się wzięli do roboty, zamówienie maja wysłac w ciągu 48 godzin, wziałem i zamówiłem na nowo ( poprzednie anulowałem) testowo Bolivar Royal Coronas ( bo mam z czym porównać) i Diplomaticos 4 ( też mam do czego odnieść). No zobaczymy... Póki co Kevin w Cl chyba zwariował, bo ceny podniósł i to mocno. Ale namierzyłem coś fajnego - VIP cigars. com. Każa płacić za przesyłkę, ale mają parę cygar w dobrej cenie.

exmember
11-01-2010, 12:55
Puroswiss nieco miesza, okazuje się, że jeszcze nic nie drgnęło z zamówieniem, bo nie mają tych cygar, co chciałem. Fakt, napisali ładny mail i obszerny, gęsto się tłumaczą, ale może koło Wielkanocy wyślą wreszcie:szcz: Zmieniłem zamówienie i czekam cierpliwie.

guest
11-01-2010, 13:41
Czyli cudow nie ma. Chlopcy zbieraja duzo zamowien i jak uzbieraja to dopiero pobiegna cygara kupic. Pytanie tylko gdzie kupia?

exmember
11-01-2010, 19:24
A to akurat chciałbym już wiedzieć. Chyba zablokuje to zamówienie, bo to za długo już trwa, zobaczę, jak z karty nie ściągnięte to blokuję i kupie sobie coś na pocieszenie u Kevina. A jeszcze parę vintage zostało.

Dzik
11-01-2010, 19:30
Jurku, u mnie sytuacja taka- kasa z karty ściągnięta. Status zamówienia: processed. Maila też dostałem, o którym Ci zresztą pisałem na PW, ale czy wysłali przesyłkę żadnej informacji nie mam. Z zasady nie lubię wiercić dziury w brzuchu, ale jeśli do środy się nic nie zmieni to będę szturmował ich maila.

exmember
11-01-2010, 21:46
Ano może cierpliwośc popłaci. Bo jednak ceny swoje znaczą, więc może warto być cierpliwym, zresztą są uprzejmi i wyjaśniają co zaszło ( że nie mają tych cygar na składzie). Jest to w jakiś sposób intrygujące, no zobaczymy...

Dzik
14-01-2010, 00:33
Cierpliwość popłaca- dziś dostałem maila, razem z numerem paczki- cygara zostały wysłane. Nie wiem tylko co w końcu wysłali- czy cabinet 50 czy 2 pudła, to się wkrótce okaże. Niemniej jednak od maila z pytaniem czy mogą wysłać 1x50 minął tydzień, więc nie spieszyli się za bardzo...

exmember
14-01-2010, 15:16
Ważne, że wysłali. Tak czy tak jakoś:szcz: to podzielimy

Dzik
19-01-2010, 01:17
No i po zakupach... Wypada podsumować wrażenia. Tak jak wcześniej wspominałem wydaje mi się, że to nowy sklep i chyba trochę bałaganu się jeszcze tam wkrada. Dostałem maila z pytaniem czy mogą wysłać cabinet 50 zamiast 2 pudełek by szybciej wysłać, a po tygodniu dostaję potwierdzenie wysyłki i zamiast 1x50 przychodzi 2x25- pal sześć, bo tak zamawiałem, ale od zamówienia do otrzymania cygar minęły prawie 3 tygodnie. Za wcześnie by oceniać czy mają dobre cygara. Mimo kilku cygar ze skazami, ogólnie prezentują się dobrze, a cena ich była bardzo przystępna. Mimo wszystko, prawdopodobnie zdecyduję się na ponowny zakup u nich.

Jacek Uchryń
27-01-2010, 10:30
Czyli cudów nie ma.
Tak zupełnie na marginesie,jako ciekawostka zagwozdka :).
Chyba jeden jest.
Otóż, w sklepie tym jest dziwna rzecz i nigdzie indziej niespotykana.
Mamy cygara
Bolivar Petit Belicosos LE 2009 (25) USD 209.00 (€145.20), które są tańsze od
H.Upmann Magnum 48 LE 2009 (25) USD 220.00 (€152.84).
Ceny te widnieją już od kilkudziesięciu dni i jeżeli nie są błędem wykonawcy strony,to jeden cud jest.:ss:

Dzik
28-01-2010, 20:53
Ceny dużych cygar też są interesujące:
25 Partagas Lusitanias - 230 USD
25 Hoyo de Monterrey Double Coronas - 230 USD
25 Punch Double Coronas - 225 USD
25 Romeo y Julietta Churchills - 210 USD
25 San Cristobal de la Habana Muralla - 290 USD

... wybrane pozycje

Jacek Uchryń
28-01-2010, 21:04
ale czy są tańsze od swoich młodszych braci ?

Dzik
28-01-2010, 21:19
ale czy są tańsze od swoich młodszych braci ?

Jeśli patrzymy na paradoksy to tu ich chyba więcej nie ma, ale miałem, wrażenie że Cuban Lou's niewiele przewyższa cenowo Puroswiss, a tymczasem tak nie jest. CL działa jednak zdecydowanie szybciej, moje drugie zamówienie w Puro znów się wlecze, dwa dni po jego złożeniu ciągle nie zostało wysłane.

AdamLuczak
04-02-2010, 09:23
Dziku łobuzie :) Nie pisz że zamówienie z PURO się wlecze bo się Piotrek AKA Ramon obrazi :D

Adam

klepitko
06-02-2010, 07:02
Dziku a może by tak rozebrać coś dużego na pół i sprawdzić jakość większych batoników bo ceny wprost powalają?

Jacek Uchryń
06-02-2010, 08:48
Wydaje mi się, że nie jest to sklep, który długo istnieje. Wnioskuję po numerze mojego zamówienia- 277.
Dziku,mam pytanie z ciekawości.
Kolejny numer zamówienia znacznie zwiększył się?
Sądzisz, że możliwy jest wzrost poziomu zaufania do tego sklepu poprzez ruch zakupowy.

Dzik
06-02-2010, 12:34
Dziku,mam pytanie z ciekawości.
Kolejny numer zamówienia znacznie zwiększył się?
Sądzisz, że możliwy jest wzrost poziomu zaufania do tego sklepu poprzez ruch zakupowy.

Moje zamówienie miało numer 361, złożone dwa tygodnie później od poprzedniego, czyli na miesiąc trochę tych zamówień mają. Ceny jednak kuszą, a fama szybko się niesie.

klepitko
11-02-2010, 23:57
Dziku jak długo idą średnio paczki z PS

Dzik
12-02-2010, 00:05
Dziku jak długo idą średnio paczki z PS

Około 5 dni roboczych.

klepitko
12-02-2010, 07:56
Zobaczymy jak u nas. Kolega zamówił pudło wczoraj. Za bardzo zleceń im nie przybyło nr. 417 ale ceny mają super

Dzik
12-02-2010, 22:14
A co zamówił?

klepitko
13-02-2010, 08:01
Bolivarki Royal Coronki bo go nimi zaraziłem a cena więcej niż przystępna.

Dzik
13-02-2010, 18:38
Pochwalcie się rezultatem tego zamówienia (: im więcej wiemy tym sklep pewniejszy.

klepitko
16-02-2010, 23:02
Dziku u nas dostarcza poczta czy pocztex?

Dzik
16-02-2010, 23:54
Poczta

klepitko
19-02-2010, 08:59
Paczka szczęśliwie dotarła. Czas operacyjny cztery dni od złożenia zamówienia. :bravo: Cygara zaskoczyły mnie jakością. Idealne sztuka w sztukę. No może na dwóch można wskazać jakieś drobniutkie skazy. Zarówno jedna jak i druga warstwa w tym samym kolorze. Dwie banderole jedna na drugiej nie przecięte. Data pakowania MAR09. Jak na Kubę więcej niż bardzo dobrze. paczka solidnie zabezpieczona a samo pudełko cygar zamknięte próżniowo w worku.
Podsumowując biorąc pod uwagę ceny już wiecie gdzie macie kupować kubańczyki.

Jacek Uchryń
19-02-2010, 14:10
Paczka szczęśliwie dotarła... Data pakowania MAR09. Jak na Kubę więcej niż bardzo dobrze...
Podsumowując biorąc pod uwagę ceny już wiecie gdzie macie kupować kubańczyki.

To świetnie ,że dotarła.
:)MAR09,jako ciekawostka, to nie jest data pakowania cygar do pudełek.
:D Czas sprawdzić twoje zalecenie,aż dziw mnie bierze,że szwajcarska konkurencja jeszcze nie zwija biznesów...hm.

entelm
27-03-2010, 18:20
Takiego oto smutnego maila dostałem dziś z Puroswiss:

Hello Marek,

Thank you for your order recently placed at Puroswiss Cigars. We apologize for the delay in providing you with this update. The purpose of this message is to inform you of mandatory changes to our shipping protocols.

The Swiss government has recently imposed new declaration requirements for our shipments which stipulate that the shipper must declare the contents as "Cigars". This is Swiss law and we must comply. Furthermore, this is a Swiss-wide control and is not specific to Puroswiss Cigars.

Your credit card has been charged for your order. Given this, we can release your order but only following your acceptance of this required declaration. Alternatively, we can refund your credit card in full for your order. This we would do immediately.

We are currently modifying our shipping methods to avoid this new requirement. We expect to have a solution in place by mid-April 2010. Once our solution is in place we could more securely deliver your order to you. Should you prefer to cancel your current order, we would invite you to place a new order via the website at such a time.

Could you please reply to this message informing us of your decision to the following:

Should we ship your order given your acceptance?
Should we hold your order until our solution is in place?
Should we cancel your order and refund your credit card in full?

We greatly appreciate your patience and understanding. Thank you.

Tomas Kohler
PuroSwiss Cigars
info@puroswiss.com

Jacek Uchryń
27-03-2010, 20:24
Dzięki za wklejkę listu.
aż dziwne,że dopiero dziś.
Prawo to weszło w życie 1 marca i dziwiło mnie trochę,że jakoś tak cicho było o tej zmianie.
Ciekawe ,że są tak praworządni.
Interesujące jak chcą obchodzić to prawo...
Zamieszanie jest z tym przeogromne po tej stronie Atlantyku.

dymek
27-03-2010, 20:45
Czyli wszystkie cygara zamawiane w Szwarcarii będą miały narzucone cło przez poslki UC ?

entelm
27-03-2010, 21:04
Szwajcarom z pewnością zależy, żeby dalej sprzedawać. Coś wymyślą, np. z Genewy do Francji jest całkiem blisko.

Jacek Uchryń
27-03-2010, 21:15
ciekawe jakie prawo pocztowe obowiązuje u sąsiadów?

Jacek Uchryń
27-07-2010, 12:52
Panowie.
Niefortunnie się złożyło,że tylko ten sklep posiada trzy pozycje cygar z trzech, jakie mnie obecnie interesują.
Macie,jakieś świeże info na temat tego sklepu.

entelm
27-07-2010, 12:59
Spoko, można kontynuować współpracę.

Dzik
28-07-2010, 01:21
Rozwijając myśl Marka- sklep zdecydowanie podniósł standard obsługi klienta, uzupełnił asortyment (brakowało kilku w sumie popularnych cygar). Można śmiało zamawiać.

klepitko
31-07-2010, 12:20
A jak tam Dziku sprawa z tym co boli najbardziej czyli rozliczaniem ....

Jacek Uchryń
07-08-2010, 11:47
Po krótkiej przerwie...
Witam kolegów, i dzięki za podpowiedzi...
jak można przeczytać,to kilka portfeli czyści się w tym sklepie,to dobrze :)
Tomek o jakie rozliczenia chodzi? Walutowe( widzę,że u nas spadła) czy te z UC?

klepitko
15-08-2010, 14:56
Zdecydowanie to drugie

Dzik
15-08-2010, 15:17
Nie było chyba jeszcze żadnego przypału związanego z UC i tym sklepem.

Koneser
16-08-2010, 00:03
Za poleceniem Kolegów zamówiłem w sklepie Puroswiss trochę cygar i na tę chwilę nie jestem pozytywnie nastawiony do transakcji - ponad dwa tygodnie czekania na przesyłkę... W piątek dostałem zawiadomienie od celników, że dostałem paczkę o znacznej wartości, bez deklaracji zawartości i ceny przesyłki... Choć prosiłem sklep o standardową procedurę wysyłki jako gift, etc. zadeklarowana wartość nie pozwala mi jej odebrać w normalny sposób... Chyba więcej zakupów w tym sklepie nie zrobię...

Jacek Uchryń
16-08-2010, 00:24
I czar prysną,
Prosiłbym nie dobijać leżącego...pętla się zaciska,już coraz mniej miejsc do zakupów zostaje.
zastanawiam się czym sklep kierował się,aby to tak wyszło.
Dwa tygodnie czekania?!no to też nie wygląda super.
jeszcze trochę i zostanie czekanie na zniesienie embarga,ale wtedy ceny poszybują w górę.
Ciekaw jestem dalszego ciągu tej historii.

Jacek Uchryń
16-08-2010, 12:26
Na kanwie historii opisanej przez Konesera( ile cygar zamówiłeś?pytam,bo ciekaw jestem czy nie polecieli za bardzo na łatwiznę) nie od dziś wiadomo,że reguła wysyłki po jednym, góra dwóch pudełek jest sprawdzona i w miarę bezpieczna,odpowiedzi Klepitko-jesli nie pomyliłeś pozycjonowania.
Czy uprawniona może być teza,że tanie sklepy robią się droższe od tych z "standardowymi cenami" .
Może wyolbrzymiam,ale na podstawie też własnych historii z sklepami,zastanawiam się dlaczego,sklepom nie zależy na dobrych relacjach z klientami.
Cygara to nie jest towar pierwszej potrzeby.
Naprawdę jest kryzys,sprzedaż cygar mocno spadła-widać to, po wielkości spadku produkcji cygar na Kubie,wiecznych promocjach,różnych umizgach do klientów,nawet dochodzi do łamania prawa.
Są cygara,które schodzą jak ciepłe bułki.
Behike w ciągu zaledwie jednego lub dwóch dni poznikały z niektórych sklepów,ale tylko dlatego,że ilość w tych sklepach była mikroskopijna i cena w miarę rozsądna,jeśli można tu pisać o rozsądku...

A gdy przychodzi co do czego,to jest bryndza totalna i olewka tego samego klienta.
I naprawdę oni wydają się bezkarni,dopóki nie dostaną parę grubszych epitetów,tak aby zrozumieli,że źle postępują.

Koneser
16-08-2010, 14:58
Będę czekał dalej, zapłacę podatki celnikom, ale bez entuzjazmu będę podchodził do puroswiss.com... Tym bardziej, że o sklepie poinformowałem mojego przyjaciela, który zamówił tam dość pokaźną liczbę cygar, dwa razy potwierdzał właścicielowi zakup, a po 10-ciu dniach nie dostał wciąż żadnego potwierdzenia ze sklepu o przyjęciu zamówienia, podobnie jak z konta nie zeszły mu pieniądze...

Pożyjemy, zobaczymy!

Ps. Zamówiłem pięć pudełek, mając nadzieję na osobną*wysyłkę (prosząc o to w detalach zakupu), jednak z tego co widzę, wszystko poszło razem...

Koneser
16-08-2010, 16:34
Paczkę*właśnie dostałem - cygara z wyglądu ok, podatki wyniosły ponad 60% pełnej wartości przesyłki...

hubert34
17-08-2010, 13:36
Panowie, czy w takim razie Szwajcaria wogóle wchodzi jeszcze w grę, czy lepiej sobie dać spokój.

Czy ktoś z Was miał tego typu problemy w ostatnim miesiacu kupując w TC lub CL?

Mam zamiar pierwszy raz coś w ten sposób kupić, a nie chcę zacząć od w topienia paczki.