PDA

Zobacz pełną wersję : Zakupy cygar na lotniskach



AdamLuczak
18-12-2009, 22:37
Dwa razy miałem okazję palić cygara kupowane na lotnisku i dwa razy była to porażka.
Mam poważną obawę że oni je tam trzymają w jakiś barbarzyńskich warunkach...

adam

guest
18-12-2009, 22:48
Masz obawę, co do wszystkich sklepów na wszystkich lotniskach?
Ja kilka razy kupowałem: Paryż, Zurich, Barcelona, Praga i cygi były extra.

EDIt: z Kijowa też super.

Jacek Uchryń
18-12-2009, 22:57
Osobiście gdy widzę jak są przechowywane cygara na amerykańskich lotniskach to jak najbardziej z dala od takich cygar.
ale jak jest na europejskich lotniskach z tego co pamiętam nie widziałem humidorów.

guest
18-12-2009, 23:02
A ja widziałem na ww. lotniskach profesjonalne humidory, szafy i walk-iny (choćby na Okęciu). Dlatego kupowałem. Jak zobaczę na półce razem z koszulami i butelkami to nie kupię. Sprawa jest niezwykle prosta. Oceniamy sprzęt, potem oglądamy cygara, wąchamy etc. i kupujemy, albo nie. Nie ma co generalizować i snuć domysłów.

Dzik
18-12-2009, 23:19
Jak miałem przesiadki na Okęciu za każdym razem zaglądałem. Walk-in. Duży wybór Kuby i za każdym razem kusiło mnie by coś kupić, ale ceny większości cygar mnie jednak zniechęcały. Ostatnim razem nabyłem jednak Hoyo EL2007 Regalo. Trochę chyba jednak mają tam za sucho. Trochę to jednak za mało by oceniać czy polecać.

Jacek Uchryń
18-12-2009, 23:21
U nas często stoją na przeciw perfum obok papierosów.
I co ciekawe to ostatnio widziałem Monte i R&J oczywiście z Dominikany i Hondurasu.
Adam z jakich lotnisk pochodziły cygara ,które paliłeś?

guest
18-12-2009, 23:24
Na Okęciu oprócz kuby i trochę CAO i trochę C.Torano było niedawno.
Ceny rzeczywiście takie sobie, ale warunki i towar OK.

AdamLuczak
18-12-2009, 23:24
Nie wiem bo byłem nimi częstowany ...
Suszki Cohibki.

Adam

guest
18-12-2009, 23:27
To jak kupię cygara w butiku Davidoff w NY lub w Genewie i zawinę je w gazetę, wrzucę do aktówki i po tygodniu Cię poczęstuję to też będziesz miał minę jak Wilk z Wilka i Zająca. Czy to znaczy, że w ww. punkcie sprzedaży mają tragiczne warunki?

AdamLuczak
18-12-2009, 23:32
To były cygara z wczoraj...
Ale oczywiście macie rację że to zależy wszystko od punktu.

Ważne żeby kupując na lotnisku sprawdzić dwa razy cygarko :)

adam

guest
21-12-2009, 18:41
Dzisiaj obróciłem trasę Wwa-Poznań-Wwa i rano spełniając swój żelazny obowiązek wdepnąłem do walk-inu w Aelia Duty Free na Okęciu.
Cygara w jak najlepszym stanie. Wybór nie duży, głównie Kuba, ale też CAO Mx2, Soprano i Carlos Torano.
Żeby nie było obciachu to wyszedłem z czterema lunchowymi sztukami w tubach (córka chce nimi obwiesić choinkę) i dla porównania ceny Okęcie vs. Akan:
Bolivar No3 - 27 pln / 18,90 pln
Partagas de Luxe - 25 pln / 20,30 pln
H.Upmann Coronas Major - 23 pln / 19,50 pln
RyJ No 1 - 28 pln / 20,80 pln
Czyli na Okęciu jest taka bezcłowa atrakcja jak ja jestem ksiądz wikary.
Oferta dla tych, co zapomnieli zabrać cygi w podróż i muszą płacić frycowe.

Jacek Uchryń
21-12-2009, 19:08
Błażej gdyby Okęcie miało takie upusty na cygara jak Akan w premium ciggars ,albo Akan ich(upustów) nie miał to wierz mi zwycięzca byłby na Okęciu.
a tak jest normalnie czyli po polsku
Niestety w Polsce nie tylko C i T ma swoje grzeszki.

dymek
22-12-2009, 12:54
Że się spytam trochę z innej beczki, mogę mieć w zapalniczkę, obcinarkę lub nożyczki w bagażu podręcznym/kieszeni, czy mnie cofną na bramce?

guest
22-12-2009, 16:15
Nożyczek nie mam, ale zawsze latam z obcinarką, wyżynarką, zapalniczką w podręcznym i nigdy nie mam kłopotów.

dymek
22-12-2009, 19:23
Wiedziałem, że odpiszesz bles jako pierwszy, a z tego co wyczytałem to latasz czasami i palisz dużo, tak więc masz sprzęt ciągle ze sobą :) Dzięki za informacje! :gd:

Don Lecho
23-12-2009, 12:22
Że się spytam trochę z innej beczki, mogę mieć w zapalniczkę, obcinarkę lub nożyczki w bagażu podręcznym/kieszeni, czy mnie cofną na bramce?

Ja miałem raz mały problem jak leciałem do Egiptu , ale myślę że tylko dlatego bo miałem obcinacz w kiszeni spodni , o którym mi się przypomniało dopiero w "bramce"