PDA

Zobacz pełną wersję : Off Topic Najlepsze Cygaro Roku .



dymek
06-12-2009, 23:07
Juz za 28 dni a dokładnie w poniedziałek 4 stycznia 2010 będziemy znać cygaro roku 2009 :) Jak myślicie, jakie cygaro wygra ?

W Top25 z cygar niekubańskich znajdzie się moim zdaniem:

Arturo Fuente God of Fire - po recenzji blesa bedzie nr 1 :)
Padron
Alec Bradley
Nestor Miranda
Gurkha
CAO
Carlos Torano
La Aurora
La Aroma de Cuba
Rocky Patel
Tatuaje
Don Pepin Garcia My Father
Sancho Panza
Oliva
Gran Habano
Joya de Nicaragua
La Gloria Cubana
La Flor Dominicana
Diamond Crown

guest
06-12-2009, 23:18
Dymku, na 100% masz rację. Taką przenikliwością może się wykazać każdy kto nie miał nigdy cygara w ustach po 3 minutowym reaserchu w necie.
Tak, na 100% jakieś cygaro, a co wiecej cygara z listy marek, która podałeś znajdą się w TOP 25. Na 100%, bo wymieniłeś dużą część topowych niekubańskich marek ..... oraz dwie kubańskie.
Podaj nazwy konkretnych cygar i wtedy będziemy stawiać dolary lub orzechy.

PS. Moją prezentację panowie z CA nawet w d...... nie mają, bo jej nigdy nie widzieli i nie zobaczą.

dymek
07-12-2009, 12:35
Cieżko mi stwierdzić jakie panowie z CA konkretne nazwy wybiorą, tym bardziej, że nie paliłem 94% nazw z tych cygar :rolleyes:

exmember
07-12-2009, 12:43
:wr:

Jacek Uchryń
08-12-2009, 01:42
Juz za 28 dni a dokładnie w poniedziałek 4 stycznia 2010 będziemy znać cygaro roku 2009 :) Jak myślicie, jakie cygaro wygra ?

W Top25 z cygar niekubańskich znajdzie się moim zdaniem:

Arturo Fuente God of Fire - po recenzji blesa bedzie nr 1 :)
Padron
Alec Bradley
Nestor Miranda
Gurkha
CAO
Carlos Torano
La Aurora
La Aroma de Cuba
Rocky Patel
Tatuaje
Don Pepin Garcia My Father
Sancho Panza
Oliva
Gran Habano
Joya de Nicaragua
La Gloria Cubana
La Flor Dominicana
Diamond Crown

:D

W szranki mogą stanąć cygara ,które otrzymały noty 91pkt i powyżej w ciągu ostatnich 12miesięcy na ich 100pkt skali wg Cigar Aficionado,Cigar Insaider.
Ta zasada obowiązuje do dziś,kryteria wyboru są dość jasne.
Z wielu cygar wybiera się te, które miały najwyższe noty w ramach swojej marki.(Rocky Patel DecadeTorpedo 95pkt, stanęło do konkursu a nie np robusto 93pkt)
Następnie panowie palą i robią selekcję negatywną aż dojdą do 45 najlepszych ich zdaniem cygar.
Kolejny pułap to 25 cygar,wszystkie cygara są bez banderol,każdy z opiniujących ma swój humidor i tam są złożone te 25 cygar.
Następnie,na polu walki pozostaje 5 najlepszych cygar z których wyłania się to najlepsze,pod różnymi względami,czynnik atrakcyjności ceny też jest brany pod uwagę.

Teraz wystarczy wziąć wszystkie magazyny CA jakie wyszły w tym roku i pomalutku przepatrzeć zestawienia z testu i wyliczyć te cygara ,które spełniają powyższe kryteria.

po co tworzyć domysły?
Wybiorą to co wybiorą za to im płacą i tak wielu z nas totalnie to grzeje :whatever: , żeby nie pisać mocniej...

Lepiej spróbujmy napisać nasze typy najlepszego i najgorszego cygara jakie dane nam było palić w roku 2009.
Kto pierwszy?

dymek
08-12-2009, 20:32
O proszę teraz to już wiem w jaki sposób to się odbywa :) Dzięki Jacku za te informacje !!
Cygaro roku...hmm...Trinidad Coloniales. Cygarko o średniej mocy, czasem nawet z delikatnymi akcentami. Fajnie się je paliło i do tego wiele różnorodnych smaków było wyczuwalnych co daje mu to 97pkt. Najgorsze, chyba takiego nie było, dla mnie każde cygaro ma coś innego w sobie, jednemu smakuje, a drugiemu nie.

klepitko
08-12-2009, 23:46
No dymek trynidad ciekawa propozycja zapraszam do rankingu cigaraficonado.pl na 2009 rok zobaczymy które cygaro wygra

dymek
09-12-2009, 00:04
No dymek trynidad ciekawa propozycja zapraszam do rankingu cigaraficonado.pl na 2009 rok zobaczymy które cygaro wygra

a gdzie tam ranking ? Chyba, że o czymś nie wiem :)

radeqm: Dymek, naucz się wreszcie przegladać Forum....

klepitko
09-12-2009, 00:05
a gdzie tam ranking ? Chyba, że o czymś nie wiem :)

a w zakładce o cygarach tylko wątek niżej

dymek
09-12-2009, 00:11
Już wiem co mi nie paskowało :P Adres zły podałeś :nunu: A ja szukam na innym forum...:bleh:

guest
09-12-2009, 00:38
http://www.youtube.com/watch?v=KadpSdt3Ut4&NR=1

radeqm
09-12-2009, 00:49
http://www.youtube.com/watch?v=KadpSdt3Ut4&NR=1

Bles73, pojechałeś po całości. Z zabójczą celnością :)

r

dymek
09-12-2009, 19:42
:eek:

Jacek Uchryń
10-12-2009, 09:37
No niezła tu granda się wdarła.

Temat powstał z myślą o zebraniu całej historii wyborów TOP25 CA w jednym miejscu,a ...
Dysputy co zostanie ogłoszone jako nr1 można było poprowadzić w luźnej dywagacji w nowym temacie.

A tak trzeba posprzątać i zastanowić się nad dalszym losem bycia na forum.
Luzik tak, ale niskie loty ....

Warto czytać tematy zanim zacznie się w nich wypowiadać,
jak również informacje na które się powołujemy!

Juz za 28 dni a dokładnie w poniedziałek 4 stycznia 2010 będziemy znać cygaro roku 2009 :) ...


Ponieważ jasno z niej wynika,że nie 04.01 a dopiero 07.01 dowiemy się jakie cygaro zwyciężyło.

W oryginale za Cigar Aficionado:

Here is the breakdown of how this year's list of Top 25 Cigars will be released on Cigar Aficionado Online:

Monday, Jan. 4: Cigars No. 10, 9, and 8
Tuesday, Jan. 5: Cigars No. 7, 6 and 5
Wednesday, Jan. 6: Cigars No. 4, 3, and 2
Thursday, Jan. 7: Cigar No. 1
Friday: Remainder of Top 25

dymek
11-12-2009, 19:57
Temat powstał z myślą o zebraniu całej historii wyborów TOP25 CA w jednym miejscu,a ...
Dysputy co zostanie ogłoszone jako nr1 można było poprowadzić w luźnej dywagacji w nowym temacie.[/I]
Będę pamiętał Jacku


A tak trzeba posprzątać i zastanowić się nad dalszym losem bycia na forum.
Luzik tak, ale niskie loty ....[/I]
Tu masz na myśli mnie, czy radeqm i bles73 którzy kompletnie nie natemat napisali ?



Warto czytać tematy zanim zacznie się w nich wypowiadać,
jak również informacje na które się powołujemy!


Ponieważ jasno z niej wynika,że nie 04.01 a dopiero 07.01 dowiemy się jakie cygaro zwyciężyło.[/I]
Nie mogłem znaleść więcej informacji jak pisałem moją wiadomość w tym temacie, nie jestem tak obcykany w CA jak Ty Jacku, a Top25 oznacza dla mnie, dla Ciebie i innych zapewne też cygara od nr1 do nr25.

guest
11-12-2009, 21:22
http://www.youtube.com/watch?v=o43JHFPefmY

radeqm
11-12-2009, 23:25
To ja jeszcze zaniżę lot, ale na temat będzie.

http://www.youtube.com/watch?v=OuEf-xV9hQc&fmt=


Potem posprzątam. Dokładnie.


r a d e k

dymek
11-12-2009, 23:37
hihi radeqmi, bles73 ("And man must have his mate"), ja nie lubie męrzczyzn hyhy, no ale dobrze, że się dogadujecie razem :)
radeqmi jeśli piszesz na temat to "Najlepsze Cygaro Roku" kojarzy Ci się z Penis'em.... :saw:
ode mnie wszystko, abyście się nie pogniewali na mnie :* hyhy