PDA

Zobacz pełną wersję : Oliva Connecticut Reserve Robusto



jasiu1234567890
02-12-2009, 16:45
No to się naOliviłem



Wolne deszczowe popołudnie + chęci + humidor.... i mamy recenzje.
Recenzje cygara, które moim zdaniem jest trudne do opisania. Nie ze względu na samo cygaro, ale ze względu na hmmmm... staż.

Vitola: Robusto
Ring Gauge: 50
Length: 5.00
Wrapper: Ecuadorian Connecticut
Binder: Nicaraguan
Filler: Nicaraguan



Napisanie tej "recenzji" to dla mnie swego rodzaju wyzwanie. Gustuję w cygarach mocnych, o dość konkretnych i złożonych aromatach. a Tutaj taka Olivka...
Pierwszą paloną sztukę oceniałem jako trochę nijaką. Wypalony dzisiaj egzemplarz zweryfikował ten pogląd cygaro nie jest nijakie. Ono jest najzwyczajniej delikatne. Od samego początku do końca.
Po wyjęciu z celofanu i obwąchaniu stopy nie byłem w stanie zidentyfikować tego co czuję. Oliva Connecticut jeszcze przed odpaleniem oferuje słodki, lekki aromat. Ta słodycz od początku nastręcza mi pewnych trudności. Wydaje mi się że źródłem tej słodyczy jest ekwadorski wrapper.
Olivka wygląda bardzo apetycznie, gładka, równa delikatna pokrywa pozbawiona jest jakichkolwiek skaz. Kapturek nałożony staranie lekko trzeszczy pod naciskiem dziurkacza. Popiół swoją bielą dorównuje pierścieniowi.



Cygaro odpalone zapalniczką żarową ładnie, równo przyjmuje płomień. Linia żaru przez cały czas, jak spod linijki. Pierwsze pociągnięcia rodzą w mojej głowie skojarzenie z Olivą O, lżejszą o 1 - 2 tony. Odbieram je bardzo podobnie- te same nuty tytoniu i lekkiej kwiatowej słodyczy. Wszystko to podszyte delikatną nutą cedru. W tej recenzji, tfu.. opisie (nie lubię słowa "recenzja" w kontekście cygar) nie dzielę cygara na tercje. Oferuje ono bukiet tak jednolity, a aromaty, smaki i moje subiektywne odczucia podawane są tak łagodnie że zaniechałem szatkowania cygara :D
W raz z nadbudowującym się popiołem klaruje się delikatny drzewny aromat, to cygara zionie delikatnością tak przyjemną że aż trudną do opisania. Cały czas przewija się przyjemna, nienarzucająca się słodycz, przyjemny tytoniowy aromat długo finiszuje na podniebieniu.



Podobne odczucia oferował mi Ashton Cabinet, porównywalnie gładkie, delikatne, pełne szlachetności. Również palę je do poparzenia palców.



Abstrahując, w trakcie palenia myślałem o forum, o zakupach o tym, co Jacek robi dla nas. Panowie, palimy tyle cygar, które są u nas niedostępne, wiele z zawartości naszych humidorów i tego co dane jest nam degustować mamy dzięki Niemu. Myślę że warto byłoby Mu się odwdzięczyć podnosząc wartość merytoryczną forum, które założył dla nas i którego jest gospodarzem.
Ja podchodzę do tego w sposób dość osobisty - swego czasu sporo nabroiłem.

pozdrawiam serdecznie

Jacek Uchryń
03-12-2009, 13:18
:bravo:
Pierwsze 2/3 tej prezentacji zachęciło mnie do wyciągnięcia mojej kilkumiesięcznej sztuki teko cygara.
Przewiduję,że w niczym mnie nie zaskoczy po wypaleniu kilkunastu nubów conn 354,wiele to się nie będzie różnić,mam taką nadzieję .
Gładkość Ashtona Clasic,która tu się przewija to fajna rzecz,wierzę,że tak jest,bo tak jest w nubach conn .
Ostatnia tercja lekko mnie zaskoczyła,nawet wzruszyła.
Dzięki Jasiu,że tak podchodzisz do spraw forum.
Ps.
Jeszcze większe podziękowania moje będą dla Ciebie, gdy postarasz się zmniejszyć wielkość fotek do 800X600 będą lepsze, cała fotografia w jednym kawałku mieszcząca się na monitorze nie rozprasza uwagi podczas oglądania i czytania.

ex member.
03-12-2009, 13:33
Panowie. Po trzeciej tercji widać, że wczorajszy dzień nie był dniem starconym!
:D:ss:

dymek
03-12-2009, 14:09
U mnie fotografia jest prawie na cały ekran, a to wszystko zależy od rozdzielczości naszych komputerów.

Iwona
03-12-2009, 16:29
Jasiu dzięki serdeczne za reckę suuuuuuuuuuuupppppppppeeeeeeeeeerrrrrrrr,milo się czytało i tak trzymaj .A Olivke niebawem sprawdzę:gl::thumbup::bravo:

jasiu1234567890
04-12-2009, 00:44
Sprawdź, bo warto. Następne zdjęcia będą mniejsze :)

pozdrawiam i dzięki za miłe słowa :)