PDA

Zobacz pełną wersję : Sancho Panza Double Maduro Quixote



jasiu1234567890
18-11-2009, 18:48
:We:

Ostatni, palę bardzo mało, głównie na naszych trójmiejskich spotkaniach, głównie z braku czasu, lub nastroju do palenia. Dzisiaj i jedno i drugie dopisało. Wzięło mnie na coś niedużego, o delikatnych nutach i niedużej mocy.
Sancho Panza Double Maduro. Cygaro rodem z Hondurasu, prasowane, o pięknej oleistej pokrywie. Zdecydowanie spełnia wszystkie kryteria. 4,5' przyjemności.
Wkładka to mieszanka tytoni honduraskich, nikaraguańskich i dominikańskich.
owijacz i binder to bardzo ciemny Connecicut.



Zapach przed odpalenie bardzo przyjemny - delikatny. Wyraźnie czuć rodzynki i kawę. Cygaro otwarte dziurkaczem zapewniło idealny ciąg.

Odpalamy. W tym momencie zaczyna się uczta. Cygaro już pierwszych pociągnięć produkuje spore ilości błękitnego, jedwabnego dymu. Od początku do głosu dochodzą nuty kakao kawy i dobrego tytoniu.Super Popiół trzyma się dość dobrze, jednak gdy spada na popielnicę bardzo się kruszy. Po około 20 minutach palenia wchodzimy w 2 tercję główne nuty smakowe nie ustępują - wręcz przybierają na sile. Pod koniec drugiej tercji ujawnia się uśpiony do tej pory aromat torfu. Wiedzie on prym w 3 tercji, która zbliża się nieuchronnie. Tutaj już cygaro pokazuje pokazuje swój nikaraguańsko - honduraski pazurek. Serwuje nam głównie mocne niuanse torfu i mocnego tytoniu i delikatnych migdałów. Nie palę do poparzenia palców, bo czuję że wszystko co dobre już mam za sobą. Jestem usatysfakcjonowany.



Bardzo dobre cygaro. Moc odebrałem jako średnią z delikatnie mocniejszą końcówka. Smakowo beż żadnych nieprzyjemnych niespodzianek. Bardzo dobra propozycja na wolne, leniwe popołudnie. Smaki nie są płaskie, nie narzucają się zbyt długim finiszem. Bles73 w innym dziale porównał je do Cohiby Maduro.... to bardzo duży zaszczyt dla cygara z Kuby.



Ceny cygara nie będę podawał. Dociekliwi na pewno znajdą ją sobie w necie i pewnie zrobią tak: :saw: :D

pozdrawiam serdecznie

guest
18-11-2009, 19:00
Wspaniałe cygaro. W tym, co napisał Jasiu nic dodać, nic ująć ... tylko uściślić, że gdzieś tam napisałem, że "smakowało lepiej niż jakieś tam nędzne Magicos wylegujące się u mnie od 8 miesięcy". A więc nie zaszczyt. Niech się wyleguje, może w następnej dekadzie do pięt dorośnie temu, co palił Jasiu.

jasiu1234567890
18-11-2009, 19:11
zapomniałem o jednej dla mnie bardzo ważnej rzeczy, która wiąże się z tym cygarem... Dzięki Jacku za całe pudło :D

Jacek Uchryń
19-11-2009, 23:09
Na zdrowie.
Widać,że słuszny był to wybór.
ale nie przesadzajcie z tą wielkością tych cygar:D
Dużo odwagi w tym porównaniu,troszkę chyba na wyrost.
Klienci famousa oceniają to cygaro średnio z całej linii i coś w tym musi być :)
Dobre średniej jakości cygara,za słuszną cenę 43$ za 20szt tyle są warte choć producent chciałby więcej aby kosztowały :whatever: 85$ tylko ,kto by je kupił wtedy?

jasiu1234567890
20-11-2009, 12:14
w porównaniu oczywiście też brałem pod uwagę cenę cygar.... :)
pozdrawiam

guest
01-12-2009, 18:54
Właśnie kończę ostatnią ze sztuk z wymiany z Jasiem. Jest tak dobre, tak smaczne, tak śliczne, że na 1000% Monika Belucci przy nim to pikuś, a tym bardziej jakieś inne Cohiby Maduro .... Co ja p........... Jest dobre.


Klienci famousa oceniają to cygaro średnio z całej linii i coś w tym musi być :)

Jakbyśmy na co dzień jedli McDonalda, a nie wykwitne bigosy, schabowe i mizerię to pewnie też byśmy mieli takie kubki smakowe. Przy naszym menu, na tej szerokości geograficznej to jest debeściak.


Witam, może koledzy podpowiedzą jak nabyć choć pudełko tych cygar, by doszło na adres w Polsce?

I jest. I wysyłają do RP. Cena $51,95 za pudło.
www.tampahumidor.com
Kto organizuje, koordynuje?
Ja muszę trochę odpocząć :D
Jakby się znalazł ochotnik to ja chętnie 1 pudło SP przytulę i z kimś chętnie rozbiorę dodatkowo pudło Joya de Nicaragua Antano - np. Gran Perfecto, a jak :D

Jacek Uchryń
02-12-2009, 04:25
I jest. I wysyłają do RP. Cena $51,95 za pudło.
www.tampahumidor.com
Kto organizuje, koordynuje?
Ja muszę trochę odpocząć :D
Jakby się znalazł ochotnik to ja chętnie 1 pudło SP przytulę i z kimś chętnie rozbiorę dodatkowo pudło Joya de Nicaragua Antano - np. Gran Perfecto, a jak :D
Dalszy ciąg tego wątku znajduje się w dziale gdzie kupić.