PDA

Zobacz pełną wersję : Konkurs ciekawostki cygarowe i nie tylko...



Jacek Uchryń
24-10-2009, 18:44
Zapraszam do wzięcia udziału w konkursie ciekawostki cygarowe i nie tylko…

W konkursie udział brać mogą wszystkie osoby,jeśli się bawić to wszyscy razem.

Zwycięzcą konkursu zostanie osoba, która pierwsza udzieli odpowiedzi na wszystkie pytania lub ich największą ilość.

Czas trwania konkursu 7 dni do 31.10 lub do czasu nadesłania pierwszej kompletnej prawidłowej odpowiedzi ma moje PW tytuł Konkurs-odpowiedzi.
Odpowiedzi nadsyłamy dopiero od poniedziałku 26.10 .

Nagroda zestaw cygar z humidora anonimowego darczyńcy

wysyłka cygar nastąpi z terytorium Polski.

Autorami pytań nr 9 jest Maro nr 10 Bruno.
Mam nadzieję, że fakt ten nie będzie przeszkodą dla nikogo, aby autorzy tych pytań mogli wziąć udział w konkursie.
Mają aż/zaledwie 10% przewagi nad pozostałymi.


Pytania
1.Podaj nazwę,wymiary najnowszego modelu produkcji cygara Ashton VSG i co szczególnego odróżnia go od obecnie sprzedawanych.

2.Podaj imię i nazwisko kobiety, która miała istotny udział przy wykonaniu blendu do słynnych cygar Cohiba Behike.


3.Na Kubie w 1905 roku wprowadzono termin "Marka Independiente", podaj nazwy przynajmniej pięciu takich marek oraz jakie kryteria trzeba było spełnić, aby móc używać tego określenia.

4.W której dekadzie XIX w i kto jako pierwszy na Kubie użył pierścieni do oznakowania swoich produktów.


5.Najnowsza produkcja rodziny Fuente, to specjalna limitowana edycja cygar, która w swojej nazwie nawiązuje do tytułu filmu, odpowiedz jaki tytuł nosi ten film oraz jaka to marka cygara?

6.W roku 1999 w Republice Dominikany wyprodukowano 50.000 szt. cygar zwane potocznie „rounds”. Proszę podać, rozmiar, nazwę własną oraz markę tego cygara.

7. Jakie dwa zbieżne fakty historyczne łączą marki Don Pepin, La Riqueza, Padron, Oliva.

8. Na terytorium USA jest kilka obszarów gdzie uprawia się duże ilości tytoniu
przeznaczonego do produkcji cygar.
Jednym z nich jest stan Kentucky w którym wyhodowano tytoń w roku2007, który dopiero w 2010r.zostanie po raz pierwszy użyty do produkcji premium cygar.
Proszę podać nazwę tego tytoniu i region oraz na bazie jakich nasion powstał ten tytoń.

9. Kto jest autorem wiersza, którego fragment podałem poniżej?

Wkrada się przez otwarte drzwi
Niczym twoja dłoń w mojej ręce,
Budząc wspomnienia.
Aromat dobrego cygara,
Który szepcze mi na ucho jakieś tajemnice,
A serce drży z nieoczekiwanej radości
I oczy wypełniają się łzami
Od tego zapachu dobrego cygara.


10.Widoczny na zdjęciu budynek nazywany jest przez mieszkańców miast cygaro.

Proszę podać nazwę budynku oraz miasto, w którym go wybudowano.

dymek
26-10-2009, 00:02
Wiadomość wysłana :) Teraz pozostaje czekać na wynik i odpowiedzi :thumbup:
Pozdrawiam

Jacek Uchryń
26-10-2009, 07:25
Wynik może być tylko jeden,wygra najlepszy.
Są już dwa zestawy do Dymka odpowiedzi dobił Maro.
Dzięki panowie za udział w zabawie.
Był też mały falstarcik sprinterski...
Pytania tylko pozornie wydają się trudne.
Szansa wygrania wciąż duża.
Powodzenia życzę.

Konto usunięte.
26-10-2009, 10:41
Był też mały falstarcik sprinterski...
O co chodzi z tym falstarcikiem? :)

Jacek Uchryń
26-10-2009, 12:01
...a to,eee... przynajmniej na razie niech pozostanie słodką niewiadomą :)
na konkurs nie ma to wpływu,oraz na ciebie też nie Maro.:)

Jacek Uchryń
27-10-2009, 07:50
Kolejne odpowiedzi nadesłali
Don Lecho
Dzik
Brennus

Dzięki panowie za czynny udział.

W sumie jakby złożyć kupen zuzamen to 10 poprawnych odpowiedzi by się poskładało :D.
Oj czytania będzie i na co mnie to było.
Chyba sprawdzanie sceduje na darczyńce anonima :whle:
Ps Czytajcie dokładnie pytania,bo warto aby odpowiedzi były pełne.

Jacek Uchryń
01-11-2009, 07:40
Czas trwania konkursu minął.
Nadesłanych odpowiedzi jest 5,żadna z nich nie zawiera 10 poprawnych odpowiedzi na postawione pytania.
Pytania
1.Podaj nazwę, wymiary najnowszego modelu produkcji cygara Ashton VSG i co szczególnego odróżnia go od obecnie sprzedawanych.
Odp;
Eclipse 6 x 52, po raz pierwszy cygaro pakowane jest w tubę.

2.Podaj imię i nazwisko kobiety, która miała istotny udział przy wykonaniu blendu słynnych cygar Cohiba Behike.
Odp
Norma Fernandez Sastre wykonała wszystkie 4000 cygar Cohiba Behike.

3.Na Kubie w 1905 roku wprowadzono termin "Marka Independiente", podaj nazwy przynajmniej pięciu takich marek oraz jakie kryteria trzeba było spełnić, aby móc używać tego określenia.

odp.
Marka Independiente odnosiła się do cygar,które były sprzedawane i eksportowane przez firmy w 100% Kubańskie niezależne od obcego kapitału.

Belinda Castaneda C.E. Beck Ede El Crepusculo El Ecuador
El Gwardian El Mapa Mundi El Puro Habano El Rey del Mundo
El Rico Habano Filoteo Flor de Tomas Gutierrez Flor del Todo
Fonseca Gener H. Upmann High Life Hoyo de Monterrey
La Anielica La Kapitana La Convencion
La Cruz Roja La Devesa La Diligencia
La Escepcion La Flor Cubana La Flor de Fernandez
Garci Partagas Por Larrañaga Punch Ramon Allones

4.W której dekadzie XIX w i kto jako pierwszy na Kubie użył pierścieni do oznakowania swoich produktów.
Odp
Piąta dekada XIX wieku Gustav Bock ur1836-zm1910r jedna z największych postaci w świecie cygar tamtych czasów.

5.Najnowsza produkcja rodziny Fuente, to specjalna limitowana edycja cygar, która w swojej nazwie nawiązuje do tytułu filmu, odpowiedz jaki tytuł nosi ten film oraz jaka to marka cygara?
Odp
Film: “The Lost City” reż. Andy Garcia
Marka :Fuente Fuente OpusX The Lost City cygara wykonane w 2004 roku.


6.W roku 1999 w Republice Dominikany wyprodukowano 50.000 szt. cygar zwane potocznie „rounds”. Proszę podać, rozmiar, nazwę własną oraz markę tego cygara.
Odp
To pytanie było podchwytliwe.:)
W 1999 roku w listopadzie nastąpiła premierowa sprzedaż cygar VSG "rounds" wykonanych oczywiście odpowiednio wcześniej.W związku z tym,że zrobiły ogromną furorę i napłynęła ogromna ilość zamówień na te cygara, jeszcze przed gwiazdką 1999r wykonano z tego samego materiału tytoniowego co premierowe wydanie tej marki dodatkowe 50,000 szt VSG Belicoso No 1.

7. Jakie dwa zbieżne fakty historyczne łączą marki Don Pepin, La Riqueza, Padron, Oliva.
Odp
Wszystkie cztery marki były produkowane na terenie Kuby przed rewolucją.
Obecni twórcy tych cygar,wszyscy wyemigrowali z Kuby.

8. Na terytorium USA jest kilka obszarów gdzie uprawia się duże ilości tytoniu
przeznaczonego do produkcji cygar.
Jednym z nich jest stan Kentucky, w którym wyhodowano tytoń w roku2007, który dopiero w 2010r.zostanie po raz pierwszy użyty do produkcji premium cygar.Proszę podać:nazwę tego tytoniu,region,oraz na bazie, jakich nasion powstał ten tytoń.
Odp.
Kenbano
Western Kentucky- Black patch
Corojo

9. Kto jest autorem wiersza, którego fragment podałem poniżej?

Wkrada się przez otwarte drzwi
Niczym twoja dłoń w mojej ręce,
Budząc wspomnienia.
Aromat dobrego cygara,
Który szepcze mi na ucho jakieś tajemnice,
A serce drży z nieoczekiwanej radości
I oczy wypełniają się łzami
Od tego zapachu dobrego cygara.

Odp
Kate A. Carrington.

10.Widoczny na zdjęciu budynek nazywany jest przez mieszkańców miast cygaro.
Proszę podać nazwę budynku oraz miasto, w którym go wybudowano.
Odp
Torre Agbar – Plaça de les Glòries Catalanes w dzielnicy Poblenou w Barcelonie.

Jacek Uchryń
01-11-2009, 08:47
Z racji tego,że kilkanaście odpowiedzi było nie pełnych ustaliłem punktację.
1pkt 100% odp.
1/2 częściowa odp.
0 zła lub brak odpowiedzi.

W kolejności nadsyłania odpowiedzi
Dymek
Odp 1:1pkt
Odp 2:1/2pkt
Odp 3:1/2pkt
Odp 4:0
Odp 5:1/2 pkt.
Odp 6:1pkt
Odp 7:0pkt
Odp 8:1pkt
Odp 9:0 pkt
Odp 10:1 pkt.

Suma 5,1/2 pkt.

Maro

Pyt. 1: 0pkt
Pyt. 2: 1pkt
Pyt. 3: 1/2pkt
Pyt. 4: 1/2 pkt
Pyt. 5: 0
Pyt. 6: 1 pkt.
Pyt. 7: 0
Pyt. 8: 0
Pyt. 9: 1pkt.
Pyt. 10: 1pkt.

suma 5pkt.

Don Lecho
1.1pkt
2.1/2pkt
3.1/2pkt
4. 0
5. 1pkt
6. 1pkt
7. 0pkt
8. 1/2pkt
9. 1pkt
10.0

Suma 5,1/2pkt

Dzik
1. 1 pkt.
2. 1/2
3. 0
4. 1pkt
5. 1pkt
6. 0
7. 1/2pkt
8. 1pkt
9. 0
10. 1pkt

Suma 6 pkt.

Brennus
1.1pkt
2.1pkt.
3.1/2pkt.
4.1/2pkt
5.1pkt
6.1pkt
7.1/2pkt
8.1pkt
9.0
10.0
suma 6,1/2 pkt

Zwycięzcą okazał się Brennus - :bravo::thumbup:
Gratulacje.

Pech dopadł Dzika.
Za odpowiedź na pytanie nr 6 otrzymał 0 pkt i stracił szanse na wygraną, pomimo szeroko rozwiniętej odpowiedzi, chyba przez roztargnienie zapomniał wymienić nazwę oraz dane cygara.

Bruno
01-11-2009, 09:25
Gratulacje dla zwycięscy:bravo:, gratulacje dla wszystkich uczestników konkursu.
I nagana :nunu: dla tych, którzy nie spróbowali (w tym dla mnie). :(

Don Lecho
01-11-2009, 13:20
Gratki dla zwycięzcy!:gd:

Dzik
01-11-2009, 14:08
Gratulacje dla zwycięzcy (: Zacny zestaw przytulisz.

dymek
01-11-2009, 15:37
Super, gratuluję zwycięzcy i wszsytkim uczestnikom :gd: Brennusjak spalisz te łakocie to może napisać jakieś recenzje :thumbup:

guest
01-11-2009, 16:44
Gratulacje !

A oto zdjęcie z ..... Londynu.

Brennus
01-11-2009, 18:00
dzięki , nie da się ukryć dziku, oj zacny zestaw przytulę ;) ale z tego co widzę, walka była diabli wyrównana, większość wyprzedziłem o włos,a dzika to nawet o rozszczepiony włos :D

konkurs wymagający , ale przez to przyjemniejszy, a i dzięki niemu znalazłem parę stron internetowych wielce przydatnych do pracy magisterskiej, więc to się nazywa przyjemne z pożytecznym :)

konkurentom gratuluję, bo łatwo nie było, a znaleźli informacje których nie byłem w stanie znaleźć, a organizatorom ogromnie DZIĘKUJĘ - zgarnąć takie okazy za szukanie materiałów na magisterkę, to się nazwa szczęście :D

edit.
Dymek - w recenzjach jak i w ocenianiu cygar to ja raczej przeciętnie się sprawdzam, więc nie obiecuję, ale na pewno wrażeń nie przemilczę :)

Konto usunięte.
01-11-2009, 19:27
Gratuluję Maciek :goojob: Nagroda trafiła w godne ręce. Brawo :bravo:

AdamLuczak
01-11-2009, 19:32
Gratuluję konkursu i gratuluję ZWYCIĘSCY :D
Powiem Wam szczerze że nie miałem czasu nawet google odpytać na okoliczność pytań...

No, ale dwa sklepy postawione ;)

Adam

Brennus
04-11-2009, 15:35
No proszę , okazało się że konkurs był również bardzo dobrze zorganizowany :)


Siedzę sobie, a tu ktoś dzwoni..mówię sobie nikt do mnie, o listonoszu nawet nie pomyślałem ,przecież tak szybko nie dojdą ... na całe szczęście siostra otworzyła drzwi, bobym musiał się na pocztę w tą pogodę fatygować :)


jak się można domyślić, listonosz przyniósł to:
[/URL]


na robieniu zdjęć nie znam się (całe szczęście że to forum cygarowe nie fotograficzne :P ) więc nie oddają "smakowitości" tych smakołyków :)


[URL=http://img267.imageshack.us/i/img0609.jpg/] (http://img88.imageshack.us/i/img0607.jpg/)


Cieszyłem się jak dziecko, każde obmacane i obwąchane (na "zimno" powalił mnie zapach La Aurory ...) bo z takimi sztukami nie miałem do czynienia i zapewne jeszcze długo bym nie miał gdyby nie konkurs... więc stukrotne dzięki za niego :D

a co doszło?

Padilla Miami 8&11 Robusto
CAO Soprano Associate
Garcia & Garcia No.1 (robusto)
ALEC BRADLEY TEMPUS Terra Novo
Casa Magna.. Robusto?
Aurora Preferidos Platinum Edition


...mówiłem już że się cieszę ?:D

Dzik
04-11-2009, 15:46
Garcia & Garcia No.1 to cygaro, które nazywa się My Father. Ostatnio dane było mi dane się z nim zapoznać dzięki Blesowi. Musiałem się trochę spieszyć, ale i tak było znakomite.

Elizabeth589
29-11-2023, 17:37
Hi Guys,
A cigar trivia competition sounds like a fun and educational way to enjoy the world of cigars! (https://upbhulekh.org/) Count me in for the challenge and looking forward to learning more about these fine smokes.