PDA

Zobacz pełną wersję : Dannemann Artist Line reserva 2004 Mata Fina



Don Lecho
06-10-2009, 00:52
Artist Line jest to linia cygar (chyba jedyna na świecie) całkowicie produkowana ręcznie bez użycia form cygarowych- proces prasowania odbywa sie podczas zwijania wkładki przez wykwalifikowane torcedorki.

Artist Line występuje w dwóch liniach:
Reserva - produkowana w centrum kulturalnym Brazylii - Sao Felix, jako cygara Vintage z liści jednego rocznika ( 2004, 2005, 2007) w 100% tytoń brazylijski. Występuje w czterech formatach:Panatela, Corona, Robusto, Double Corona.
HBPR - produkowana w Nikaragui pod okiem Nestora Plasenci w 100% z tytoniu nikaraguanskiego. Występuje w pieciu formatach:Panatela, Corona, Robusto,Torpedo, Double Corona.

Dannemann Artist Line Robusto Reserva 2004 Mata Fina

Dane techniczne:

Format: Robusto 4 7/8x50
Pokrywa; Capivari Maduro - mata fina
Zwijacz: Mata Fina
Wkładka Mata fina

Wyglad i zapach cygara:

cygaro charakteryzuje się budową ,. Pokrywa z lekkim połyskiem, z dość grubymi żyłkami w odcieniu bardziej colorado maduro niż samo maduro , zapach lekki, czysto tytoniowy.

Pierscień: ładny, na granatowym tle logo Dannemanna ze złotymi literami i wstawkami, bez tłoczenia z dodatkowym info " Reserva 2004

Otwarcie cygara:

Cygaro zostało otwarte dwu ostrzowym obcinaczem Xikar , Bez uszczerbku dla cygara mimo bardzo płaskiej główki. Ciąg na sucho ze sporymi oporami.

Odpalanie:Standardowo dwoma zapałkami z pożądnym rozgrzaniem stopy,

Pierwsze pyknięcia bardzo wytrawne, ziemiste. po około 1 cm ziemistość zanika aby zbudować nowy aromat - kawowy z wyczuwalna lekką kwasowością ale i krekmistością, połaczoną wraz z lekką słodką nutką lukrecji.
Po 2/3 cygara nuty zamieniają się na kilka minut w coś w rodzaju nugatu z jescze mocniejszą słodyczą- wciąż duża kremistość. po tych doznaniach powraca aromat ziemisty i budują się nutki drzewne. Zakończyłem degustację gdy kwasowość drastycznie wzrosła.

Spalanie raczej równe z jedna większą nierównością w pierwszej tercji cygara . Ciąg przez całe palenie był wyczywalnie utrudniony, ale myslę ze była to raczej wina zbyt dużej wilgotności.
Popiół bardzo zbity- musiałem go złamać w popielnicy, koloru szarego ciemniejszymi gdzieniegdzie zabarwieniami, czasem nawet beżowy

Cygaro raczej dobre choć mogłoby być mocniejsze. Określam je jako lekkie i bardzo kremiste. Powiedziałbym nawet że to cygaro dla pań.
Czas palenia około godziny

Mam jeszcze w humiku double corone i panatele, więc panatele dedykuję żonce a to większe niech se troszke jescze poleży

cena ok. 9 Euro
:git:

entelm
06-10-2009, 06:08
Moi artyści jeszcze poleżą.
Fajna recka Leszku, tylko te zdjęcie z kasztanami. :D

proforma
06-10-2009, 08:04
...tylko te zdjęcie z kasztanami. :D
no, czy to zamierzona ocena? :D:D:D

Don Lecho
06-10-2009, 11:40
w żadnym wypadku nie miałem na myśli tego co wy macie -"olo" :hmmm

Iwona
09-10-2009, 01:13
Artist Line występuje w dwóch liniach:
Reserva - produkowana w centrum kulturalnym Brazylii - ...Double Corona.
Powiedziałbym nawet że to cygaro dla pań.

Wielce interesujące stwierdzenie ;)
Muszę poszukać !:whle: