PDA

Zobacz pełną wersję : Don Rosa robusto L.F.



Don Lecho
04-10-2009, 01:48
DON ROSA robusto L.F.

Cygara Don Rosa to nowość na polskim rynku.
Produkowane są w trzech pokrywach : Habano, connecticut, Maduro.
Opisywane cygaro nosi pokrywę Habano i jest w rozmiarze 5x50 czyli klasyczne robusto. Wprowadzane na nasz rynek w tej pokrywie sa także: Magnus 54x6 1/2, Toro 52x6 i Torpedo 54x6 1/8

dane techniczne:

Cygaro zwijane jest całkowicie ręcznie w honduraskiej fabryce Meros, dystybuowane jest w Polsce przez naszą firmę czyli DON LECHO (http://www.donlecho.pl/)

Format:
Robusto 5x50
Pokrywa; Habano- Jalapa, Nikaragua
Zwijacz: Habano seco - Jamastran, Honduras
Wkładka długa: Seco -Jamastran, Honduras; Viso -Esteli, Nikaragua; Ligero- Jalapa, Nikaragua

Wyglad i zapach cygara:

cygaro charakteryzuje się bardzo dobrą budową ,wydaje sie jakby miał wystąpić problem z ciągiem. Pokrywa oleista bardzo miła w dotyku z delikatnymi żyłkami w odcieniu colorado , zapach bardzo ale to bardzo przyjemny przywodzący na myśl łuski ziaren kakaowca i gdyby nie fakt ze jest to cygaro to z zamkniętymni oczami można by pomyslec ze to batonik:D. Od stopy zapach przywodzący jakby "masala chaj" z nutką kakao i ziół. Brak typowego zapachu tytoniowego.

Pierscień troche lichy na granatowym tle, co oznacza ze jest to long filler wytłoczony napis Don Rosa- mianowicie chodzi o wspólnika tabacalery pana Angelo Rosa. ( medium fillery mają pierścien zilono-morski)

Otwarcie cygara:

Cygaro zostało zdekapitowane dwu ostrzowym obcinaczem Xikar , Bez uszczerbku dla reszty "ciała" . Ciąg na sucho rozwiał moje obawy, dobry z lekkim oporem co zapowiada powolne spalanie - tak jak lubię.

Odpalanie: Dwoma zapałkami z pożądnym rozgrzaniem stopy, co zapewniło równe odpalenie.

Pierwsze pyknięcia lekko wytrawnepo czym od razu wysunęła się na pierwszy plan dośc mocna nuta słodkiego kakao -mniam. Do tego doszła lekka nuta kwiatowa.
Spalanie równe z nieznacznymi nierównościami, w 2/3 cygara bez zarzutu. Popiół dość zbity, jasnoszary
Do połowy cygaro nie zmieniało smaku, w 2/3 cygara moc sie trochę bardziej spotęgowała a nuta słodkiego kakao przeobraziła się w aromat czarnego (czytaj gorzkiego) kakao. i tak pozostało do końca gdy cygaro miało około 3,5 cm zrobiło się bardzo wytrawne, zaczęła pękać lekko pokrywa i doszedł lekki kwas,wtedy zakończyłem degustację.
Generalnie cygaro bardzo mi smakowało. Określam je jako średnio zbudowane Czas palenia - 1:10

Mam nadzieje że to cygaro znajdzie wielu zwolenników

Sugerowana cena detaliczna 12-13 zł

P.S. Brak fotek ze środkowej cześci palenia (zagadał mnie via skype Marek - Entelm) - Sorki

Bruno
04-10-2009, 05:19
Czy da się porównać to cygaro do czegoś co znamy? Bo opis z lekka przywołał we mnie skojarzenie z Onyx Belicioso. Ten batonik :-)

Don Lecho
05-10-2009, 20:40
Czy da się porównać to cygaro do czegoś co znamy? Bo opis z lekka przywołał we mnie skojarzenie z Onyx Belicioso. Ten batonik :-)

Onyxa jak do tej pory nie paliłem żadnego, więc nie powiem czy ma coś z nim wspólnego. Ma w sobie coś (przynajmniej mi tak się wydaje) z House of Signature Blend - Lekkość dobrego aromatu bezpretensjonalne spalanie i obfitość dymu i z Artist Line HBPR Danemana to kakao z tym ze A.L. jest jakby bardziej gorzki i nikotynowo mocniejszy, ale oczywiście każdy może mieć inne spostrzeżenia .

Jacek Uchryń
16-03-2010, 10:27
Leszek ,jesteś importerem tych cygar,dlatego polecam Ci lekturę opisu cygar i fotografii do nich dołączonych w sklepach ,które sprzedają te cygara.
Z twojego opisu,zamieszczonego w pierwszym poście wynika,że m-f to cygara z zielono morskim pierścieniem, a sklepy piszą o m-f przy cygarach z czerwonym pierścieniem,więc
Wiem tylko tyle,że wczoraj paliłem robusto
Don Rosa

I mocno jestem zniesmaczony,że na podstawie strony importera oraz sklepów nie mogłem w 100% ustalić co wypaliłem...

I dziwie się,że taki stan jest wciąż,i to już od kilku miesięcy :confused:.


Opis z jednego z sklepów:Charakteryzujące się liściem pokrywowym typu "Shade" ten fragment opisu, to albo kpina z ludzi, którzy mają choć elementarne pojęcie o cygarach i uprawie tytoniu,albo kolejna droga na skróty...tylko po co?

Chyba żeby wkurzyć klienta :whatever:

Dobra :ss:.
Co do cygara,które dostałem w prezencie.
Dzięki darczyńcy,za nowe doświadczenia.



Myślę,że cygaro jest owinięte owijaczem z tytoniu Connecticut Shade, czyli tytoń uprawiany w cieniu pod przykryciem.
Jeśli wziąć pod uwagę najważniejsze cechy cygara podczas palenia,czyli:

1.Wygląd cygara-to swobodnie można przyznać mu 8/10pkt
Ładny jasny kolor, bardziej kawa z mlekiem niż słoma, na całej powierzchni owijacza brak większych przebarwień,kapturek troszkę niestarannie wykończony,widoczne żyłki.
Dla wielu,pierścień może wydawać się bidny...mi on nie przeszkadza,wręcz wg.mnie, jest świetnie wkomponowany w pozycję cygara.

2.Konstrukcja-nie mam do czego się mocno przyczepić-9/10pkt
choć nie wiem,czy to Long czy medium filler,przypuszczam,że long...

3.Ciąg
Ciąg cygara,zarówno przed, jak i po odpaleniu, bardzo dobry więc 10/10pkt.

4.Spalanie
Co do spalania, widać wszystko na fotkach, początkowo zaskakująco pozytywnie dobre wrażenie,popiół mocno zwarty,oprócz jednego kawałka nie łuszczył się,potem już nie było tak dobrze,ale...to bardziej moja wina i okoliczności palenia
Kolor popiołu jasno szary.
Dym szary,rzadki, ulotny nie wisi w powietrzu zbyt długo.
7/10pkt





5.Spójność/budowa
Cygaro zaczyna się dosyć lekko i buduje się do średniego,
troszkę brakuje płynności,cygaro miało momenty przestoju,jakby robiło krok wstecz...kiedy nabierało krzepy i powinno iść dalej to nagle słabło:confused:
w sumie 6/10pkt

Nie jest tak,że narzekam na brak cygar i muszę je spalać do końca,czyli do poparzenia palców.





Taki ogryzek, w mojej popielnicy osiągają cygara,które mi po prostu z jakiś powodów smakują...



6.Smak
Kompozycja liści wkładki, daje całkiem przyjemne lecz ulotne niuanse smaku,suchej ziemi,odrobinę słodyczy, przeważa smak tytoniu a nie siana, jak to można gdzieniegdzie przeczytać, z wielka przyjemnością dałbym takim klientom zawinięte siano do spalenia :r: zdziwiliby się jaka jest różnica.
Don Rosa jak na pozycję cenową to całkiem nieźle radzi sobie z tolerancją na jej walory smakowe.
To co w gardle, kremowe to, nie jest,ale nie drapie zbyt mocno.
Czasami lekką ostrość można było poczuć na języku.
7/10pkt.

7.Aromat bardzo delikatny i przyjemny,troszkę jednostajny, ale może być 7/10

Od strony technicznej cygaro jest dość mocne, smaki i aromaty, no tu trzeba być otwartym,nie można mieć klapek na oczach.
Można to cygaro wypalić bez uduszenia się,nadaje się w miejsce gdzie są ludzie niepalący, aromat jest delikatny co potwierdzili ludzie, którzy byli skazani na obcowanie ze mną, podczas palenia tego cygara.
Tak :) ludzie bardzo potrafią się zdziwić, po co robi się zdjęcia cygarom :r::r:

Dla kogo jest przeznaczone to cygaro?
Moim zdaniem dla każdej osoby,która zdaje sobie sprawę z tego, że cygaro to kawałki zwiniętego tytoniu, a nie delikatesy z warzywniakiem...
I sięgając po cygaro, wie, że sięga po tytoń a nie mieszankę wedlowską.
Czy wypaliłbym to cygaro jeszcze raz?
Tak i nawet nie raz ,ale z 20razy...

Don Lecho
17-03-2010, 11:15
Jacku, dzięki za rzeczową reckę.
Co do opisów znalezionych przez ciebie w sieci to może sie tak zdarzyć że będą dwie sprzeczne informacje- Dlaczego? a no właśnie dlatego że producent zmienił kolory ringów na poszczególnych "fillerach" sam się o tym przekonałem jak dotarła do nas druga dostawa : W pierwszej recenzowane przez ciebie cygaro miało ring czarny, a teraz sam widzisz. W medium filerach także nastąpiła roszada ringów, a także opakowanie bundla się zmieniło i logo na boxach (które teraz jest mojego projektu:D)

Opisywane przez ciebie cygaro to :
Don Rosa Robusto Conerico -Long filler
-Conerico to hiszpańska nazwa na Connect. Shade

Skład mieszanki:
Wrapper: Conneticut - Ecuador shade grown
Binder: Habano Seco- Jamastran, Honduras
Filler: Seco-jalapa, Nicaragua; Viso- Esteli, Nicaragua; Ligero- Jamastran, Honduras
-Są to informacje bezpośrednio z fabryki od samego Pana Rosy i jak gdzieś w sieci podają inaczej to podają nieprawdę.

Co do naszej strony Jacek, to wszystko w swoim czasie - niestety na razie mamy inne priorytety

Cieszę się że cygaro "z jakiegoś powodu smakowało" tobie Jacek

Jacek Uchryń
17-03-2010, 12:28
Co do naszej strony Jacek, to wszystko w swoim czasie - niestety na razie
mamy inne priorytety
:eek: Szokujące.
Z twojego pierwszego postu oraz ostatniego,dla mnie jasno wynika,
że cygara z czerwonym pierścieniem nie były i nie są medium filler.
Czy ja się mylę?
Patrząc na strony sklepów ,które sprzedają Don Rosa, wynika zupełnie co innego.:confused:
Osobiście uważam,że dla importera cygar,jak również dla sprzedawcy
rzetelna informacja wizualna i pisemna podana klientowi, to elementarz i podstawa.
Jeśli nie na własnej stronie to przynajmniej można to zrobić, na forach cygarowych...

Ty nie patrz na stronę Premium Cigars :D, tam dział nowości to 2007 rok, wiesz Kuba sama się sprzedaje i można olać,tyle tylko,że ludzie oglądają strony importerów i widzą,kto co reprezentuje i jakie ma podejście.
Natomiast Don Rosa, musi walczyć o klienta, ale jeśli, jest podejście jakie jest do tematu:eek: to też dlatego, sprzedaż cygar w Polsce jest taka jak podejście przez importerów,do tematu.
Proste.
Szacunek dla klienta poprzez aktualne informacje to podstawa, a nie zbytek łaski.


Cieszę się że cygaro "z jakiegoś powodu smakowało" tobie Jacek
Smakowało nie z jakiegoś powodu,lecz dlatego,że z jakiegoś powodu cygara prezentujące smaki jakie wyczułem, co opisałem konkretniej,trafiają w mój profil smaku.

Ciekaw jestem jak będzie z następnymi, ale z tą ciekawością to już troszkę poczekam.

Jacek Uchryń
17-03-2010, 12:37
DON ROSA robusto L.F.

Cygara Don Rosa to nowość na polskim rynku.
Produkowane są w trzech pokrywach : Habano, connecticut, Maduro.

Pierścień trochę lichy na granatowym tle, co oznacza ze jest to long filler (medium fillery mają pierścień zielono-morski)

PS
Dla jasności,fragment twojego postu,który napisałeś 4.10.2009r czyli jak rozumiem po pierwszym transporcie.
Tak,więc spójrz w sklepach, czy fotki cygar zgadzają się z opisami.
To nie jest czepialstwo ,to ważne szczegóły z punktu widzenia klienta,kupić,zapłacić i dostać to co się widziało na witrynie sklepu...

Jacek Uchryń
17-03-2010, 12:43
Mała wstawka,żeby nie było,że bredzę

Don Lecho
17-03-2010, 13:51
Jacku i owszem masz rację , ale zrozum że kiedy przyszła pierwsza dostawa nie miałem pojęcia że producent będzie zmieniał kolory ringów.
Dlatego wstawiam tabelę z kolorami ringów według dostaw.

Jacek Uchryń
17-03-2010, 13:57
Ja rozumiem.
Ta tabela wiele wyjaśnia.
Jednym słowem,to producent świetnie się bawi żonglując kolorami...można się pogubić i chyba o to tu chodzi.