PDA

Zobacz pełną wersję : Fosca.....?



rafhof
01-10-2009, 02:21
Witajcie,

niektórzy już wiedzą bezpośrednio ode mnie, niektórzy z "brązowego" - zabrałem się za organizację kolejnego spotkania ogólnopolskiego - jak to "drzewiej bywało"..;-)

po konsultacji z Jackiem wstrzymałem się z informowaniem tu - ale nadszedł święty czas.

dla jasności!! - nie stosuję żadnych ograniczeń kolorystycznych!! ma to być spotkanie LUDZI!

pponiżej kilka postów wyjaśniających z "brązowego" oraz aktualna lista z tamże. proponuje zrobić tu kolejną - zwłaszcza tch, którzy nie mają dostępu już do tamtego forum...
sprawa jest taka trochę przygmatwana - ale ja na prawdę chce się spotkać z ludźmi a nie "politykować"!! na dowód tego łapię się za organizatorkę a nie za "debatę"!!
chyba mnie dobrze rozumiecie?!?!? zwłaszcza Ci co mnie znają...;-)

post 1.;)
jak wiecie (w większości) nie ma możliwości juz zrobienie FOSCA w Zabrzu na infrastrukturze z lat pprzednich (klub już nie istniejej jako miejsce - jest aktualnie przenoszony/budowany) więc Zabrze stało się mało atrakcyjne pod tym kontem..

ja nie mam głowy za bardzo (kłopociki kryzysowe....) do organizacji ale tknęło mnei coś... trza się zrelaxować!!

moja propozycja:-)

http://www.hawana.pl

na ten moment "obgadałem" sprawę z obsługą. jest "dobra woda" dla cygar. termin wolny i możliwy: 21 listopada 2009 (sobota).

impreza główna w sali pubowej - 40 miejsc siedzących przy fotelach i stolikach metr/metr; bar z hockerami, jakaś taka wydzielona enklawa do prezentacji, etc - nie ma tego na zdjęciach na stronie - bo dopiero co to oddali do użytku. sala na naszą wyłączność.

obiad w sali restauracyjnej - bez palenia.

alko - do dogadania (huśtawkę powinniśmy przemycić...;-)

budżet wstępny: ok.150,-PLN (z noclegiem) za obiad (3 dania)/kawa/cistaka/zimna płyta - bez zimnych napojów i alko.

minimalne quorum: 20 osób. granica bólu lokalowego - 50.

pytanie: czy się zorganizujemy i chcemy takiego spotkania właśnie tam? bo o innym na razie cichosza...

info oficjalne: nie byłem tam, nie mogę nic powiedzieć w sensie rekomendacji i organoleptyki-tyle tylko co przeczytałem na www i dogadałem tele.

obiecałem, że w 40 tygodniu dam znać czy organizujemy to czy nie - co do dokładnej ilości osób - będzie więcej czasu.

nauczony doświadczeniem - mogę podjąć się organizacji pod warunkiem wcześniejszej wpłaty na konto całej kwoty (jaka na finał wyjdzie z kalkulacji) od każdej osoby za impreze.

no to by było na tyle...;-)

dajcie znać czy dziłamy coś czy mam się dalej zajmować "tylko" moimi kłopocikami....

hej

post 2.;)
jaaaa ciieeee.....!!

kilka dni mnie nie było...a tu temat taki luźno walnięty się wzbudził..i nawet obudził kilka osób..!;-)w tym chyba przede wszystkim mnie..;-)

dużo każdy ma problemów..(ja mam niestety...) dużo jakoś złej wody się tez przelało...ale jak się człowiek z człowiekim spotka to zawsze lepiej..bo i dogadać się można..i dowalić (jak trzeba-a nie sądzę..;-).. i tak jakoś te literki inaczej wyglądają jak się czyta kogo się zna..etc..wszyscy wiedzą o co kaman..;-)

dziękuję za wstępne deklaracje..ale uważam, ż etrza listę zrobić..na razie chętnych..a w określonej dacie (którą wyznaczy Hawana;-) przejdziemy do przelewów..

listę chętnych zamykamy w piątek - 3-go października...określimy Hawanie kworum..ustalimy sztywną cenę i datę ostatecznej wpłaty.,,i jazda!!!

mały jeszcze zapytajnik do ewentualnego El Sponsore....;-)....czy się znajdzie i (ten co zawsze..;-) czy kto inny zabryluje?

tymczasem:

1.rafhof

post.3;)
stan na 30.09.2009 godz. 21.53

rafhof
2. drinks
3. ppl
4. Sergiej
5. Arkadiusz
6. Dutch
7. WIT - kuzyn Dutcha
8. Dzik
9. Highlander71
10. entelm
11. Yorick
12. Skyhawk
13. Jarema
14. bystry
15. radeqm
16. Akan (+ niespodzianki)
17. bles73

post 4
pięknie się dzieje!! piknie!!

wszem i wobec oficjalnie i lojalnie informuję, że to będzie spotkanie łączące miłośników cygar!! bez względu na przynależności i temu podobne!!

moja idea jest taka by zrobić SPOTKANIE LUDZI, którzy mają cygarową pasję!!

wiekszość z Was wie jak to u mnie bywało rok i 2 lata temu... teraz wprawdzie "na wyjeździe" ale zasady się nie zmieniły!!

na wesoło, szacun do siebie nawzajem, i oczywiście jazda na maxa w cygarowym dymie- ale bez obory!!;-)

jestem przekonany, że będzie kolejne super spotkanie w bardzo szerokim gronie!!

pozdro serde

radeqm
01-10-2009, 08:20
No, Panowie...

Nie dajcie się prosić - widzimy się w Brennej!



Pozdrawiam,

r a d e k

Konto usunięte.
01-10-2009, 11:57
Wczoraj dzwonił do mnie w tej sprawie Don Lecho i gorąco zapraszał do Brennej. Rafhof też - na tym forum - wyrażał gotowość skonsumowania ze mną tego i owego. Bardzo chciałbym się z wami spotkać Panowie, ale muszę to rozważyć. Chodzi głównie o transport. Szukam kogoś, kto jedzie autem i mógłby mnie ze sobą za symboliczną opłatę zawieźć do "Hawany" i z powrotem przywieźć do W-wy. Mam jeszcze trzy dni (deadline mija 3 października), więc może coś wymyślę :) Pozdrawiam, Maro

rafhof
01-10-2009, 14:26
Wczoraj dzwonił do mnie w tej sprawie Don Lecho i gorąco zapraszał do Brennej. Rafhof też - na tym forum - wyrażał gotowość skonsumowania ze mną tego i owego. Bardzo chciałbym się z wami spotkać Panowie, ale muszę to rozważyć. Chodzi głównie o transport. Szukam kogoś, kto jedzie autem i mógłby mnie ze sobą za symboliczną opłatę zawieźć do "Hawany" i z powrotem przywieźć do W-wy. Mam jeszcze trzy dni (deadline mija 3 października), więc może coś wymyślę :) Pozdrawiam, Maro

oj widze, ze na prawdę starasz się bym się "nie obraził";-)
bardzo mi miło z tego powodu!!

wiem, że z W-wy jest Maciek (proforma) - choć nie wiem czy sie wybiera (choć mam wilką nadzieję, zę TAK!!!) ale może wspólnie będzie raźniej i lepiej!!
bles73 również - i on się na listę wpisał!

zapraszam wszystkich serdecznie - 2 razy mi się już udało zorganizować spotkanie na którym ludzie się dobrze bawili - i mam wielką ochotę zrobić to ponownie!!coby zderzyć się z fajną ekipą!!q ogólnej radości wielkiej hej!;-)

pozdro serde

guest
01-10-2009, 18:11
bles73 również - i on się na listę wpisał!

Sprawa załatwiona. WLC :) jedzie razem :cb:

proforma
01-10-2009, 18:58
wiem, że z W-wy jest Maciek (proforma) - choć nie wiem czy sie wybiera (choć mam wilką nadzieję, zę TAK!!!)...
by się wybrał z wielką przyjemnością, ale niestety będzie wiedział czy to jest możliwe dopiero w samym końcu października... a to pewnie będzie za późno... ten model niestety tak ma, że nie sam decyduje od pewnego czasu o swym wolnym czasie...

Konto usunięte.
01-10-2009, 19:30
Sprawa załatwiona. WLC :) jedzie razem :cb:
Potwierdzam :) Bles73 jest bardzo uprzejmym człowiekiem i obiecał, że zabierze mnie ze sobą do Brennej. Wielkie dzięki :git: Cieszę się bardzo :szcz:
Aktualna lista wygląda więc tak:
1. rafhof
2. drinks
3. ppl
4. Sergiej
5. Arkadiusz
6. Dutch
7. WIT - kuzyn Dutcha
8. Dzik
9. Highlander71
10. entelm
11. Yorick
12. Skyhawk
13. Jarema
14. bystry
15. radeqm
16. Akan (+ niespodzianki)
17. bles73
18. Maro
Pozdrawiam :cb:

Konto usunięte.
01-10-2009, 19:39
by się wybrał z wielką przyjemnością, ale niestety będzie wiedział czy to jest możliwe dopiero w samym końcu października... a to pewnie będzie za późno... ten model niestety tak ma, że nie sam decyduje od pewnego czasu o swym wolnym czasie...
Rafhof, dla tak wyjątkowych modeli proponuję zarezerwować miejsce na liście. Nie wyobrażam sobie sytuacji, w której Proforma dowie się, że może jechać i będzie chciał to zrobić, ale z proceduralnych względów nie będzie mógł się z nami spotkać. To trzeba jakoś załatwić :hmmm Czekamy na ciebie Maćku :We:

Dzik
02-10-2009, 02:05
Mój udział stał się jednak niepewny, ale wstrzymuję się z usunięciem z listy by nie robić później zamieszania. Dowiem się w ciągu kilku dni jak się sprawa ma. Po raz drugi już z rzędu w termin FOSCA wypada mi koncert (ostatnią w Kielcach opuściłem z tegoż samego powodu), na którym mi niespecjalnie zależy, ale niestety zespół to 4 osoby w naszym wypadku, a nie jedna. Mam nadzieję, że termin organizacji tego koncertu jest ruchomy i da się coś zrobić bo i ekipa zbierze się w większości szacowna, a i okolica piękna...

rafhof
02-10-2009, 10:52
Maćku,

wiem, że to nie takie proste u Ciebie zaaresztować sobie wolny termin tylko dla siebie w obecnych czasach!
Najważniejsza dla mnie jest Twoja wola - a jeśli ona jest - to już jest super!!

Gwarantuje Ci miejsce nawet w ostatniej chwili jak się zdecydujesz - choćbym miał Ci oddać własną koję i kotleta!!;-)

więc Maro śpij spokojnie i przybywaj z bless'em do Brennej - a może i z Maćkiem!

Dziku,
straszne to info...może się jednak uda poprzesuwać Twoje sprawy coby siadło to spotkanko w Brennej. tym bardzije mi zależy, ze ja ostatnio dałem ciała we własnym mieście jak ty wyłeś kilka ulic obok...;-/ a odległość na mapie dzieli nas spora wiec tym bardziej byłoby super!! jestem dobrej myśli!!

Panowie,
kworum w sumie mamy - choć wywiazał się pewien zbędny dyskurs na "brązowym" który mnie zniesmaczył, ale myślę, że to nie przewróci imprezy.

w przyszłym tyg. dam znać jak wygląda dialog z knajpą. będzi trza wysyłać kasę - Ci co mają pewność. Muszę wpłacić za min.20 osób kwotę, na którą staniemy - żeby złapać tn termin i mieć wyłącznośc na salę. a jeśli chodzi o kilka więcej sztuk - to myślę, ze nie będzie problemu. Hawana się chyba nie obrazi jak będzie miała "zwinąć" kilka dodatkowych rolad...?;-)
Ewentualnie z noclegoiem - ale tam jest mnustwo pensjonatów wkoło.

tymczasem to tyle

Pozdrawiam serdecznie

Jacek Uchryń
02-10-2009, 11:22
Nie chciałem ale muszę,podzielić się z wami kilkoma słowami.


... choć wywiązał się pewien zbędny dyskurs na "brązowym" który mnie zniesmaczył, ale myślę, że to nie przewróci imprezy.


Przygotowany na to byłeś i chyba się nie zdziwiłeś.

W sumie przed zniesmaczeniem,przestrzegałem Cię.

fragment moich kilku zdań do Rafała
prywatnych od serca więc nie ma czego się wstydzić:

...jak dla mnie nie ma problemu aby tekst o tym spotkaniu znalazł się na forum.
Tylko wiesz ,kwas i fochy to ty będziesz miał od panów...
Od mnie masz zielone światło czyń co ci serce i dusza podpowiada.
Zobaczymy co z tego wyniknie.


Coś czuję,że moje słowa się troszkę sprawdziły,ale ważne aby spotkanie Ludzi odbyło się.
Tylko czy grono jest odpowiadające każdemu chętnemu do wyjazdu,co do tego mam pewność ,że nie a szkoda.
Wielka szkoda,że ktoś zniszczył to co było w 2007r.

guest
02-10-2009, 11:32
Jako dotychczas wyłącznie internetowy obserwator "brązowego" i naszego forum podzielam obawy Jacka, zwłaszcza w kontekście wczorajszej degrengolady na "brązowym" no i wcześniejszych killku "zdarzeń" po których pojawiłem się tutaj dzięki uprzejmości Radka. Z chęcią zapisałem się do Brennej, bo oprócz internetowego uczestnictwa chciałbym poznać Was osobiście. To jest silniejsze od obaw, że w związku z młodzieńczym testosteronem i kilkoma innymi aspektami, może nie być do końca fajnie. Oczywiście jest na to recepta, ale mimo, że jestem Member to dalej czuję się jak Junior, nie będę o niej pisał. Pewnie domyślicie się sami.

AdamLuczak
02-10-2009, 11:34
Chętnie BARDZO bym Was zobaczył na żywo.
Jednak u mnie decyzja o wyjeździe może zapaść najwcześniej tydzień przed ( a i tak niepewna) :(
Jeśli tylko będę dysponował czasem to odpytam czy się zmieszczę :D

Adam

rafhof
02-10-2009, 12:14
Panowie,
rachunek zysków i strat (moralnych) ja sobie oczywiście wczesniej zrobiłem.

zawsze jest element ryzyka i niepewności w organizacji takich akcji na "żywym organizmie"..;-)
ale mnie to nie przeraża!! tak na prawdę to...nie odbierzcie tego żle!!...ale... nikt mi nie podskoczy...myślę o "intrygatorach"..raczej będzie ktoś wolał nie przyjechać, a jak już przyjedzie to będzie siedział cicho i się po prostu dobrze bawił - bo o to chodzi..!
bohaterstwa internetowego nie znoszę..a jakoś nikt jeszcze z "fermentatorów" nie stanął na przeciwko mnie..a ja konfrontacji nie unikam..wręcz przeciwnie w niektórych sprawach..

dzięki Jacku za dobre słowa - wcześniej wspominałam, ze mieliśmy kontakt w tej sprawie - i nie mam absolutnie nic przeciwko, ze wkleiłes nasz dialog!(skromnom jego cząstkę..;-)

tak na prawdę zawsze było trudno w kontekście FOSCA.. 2007 pierwsza - bo była...pierwsza..!;-) następnie 2008 - bo już zaczęły się poróżnienia i "wąty"..
ale uważam, że moc tego, że spotkamy się razem..i siła inklinacji osobowych wielu osób jest tak wielka, że nie może się nic zdarzyć na prawdę złego!!

teraz w prawdzie nie będę mógł zapewnić "bezpieczeństwa" - bo to nie mój teren i nie będzie chłopaków z Klubu ale to mnie też nie straszy... jak będzie wija i puścimy Hawanę z dymem...to trudno...;-) najwyżej tam już nie zrobię kolejnej imprezy..;-)
nie martwcie się o mnie - ja mam twardy kręgosłup i nie dam sobie nic wkręcać - a jak mi ktoś jawnie pluje w twarz - to nigdy nie udaję, że pada deszcz..

najważniejsze jest to, by nikt z wartościowych ludzi nie zaniechał wyjazdu z uwagi na potencjalne zagrożenie ze strony oszołomów!! tego nie może być!! i gwarantuje, ze nie będzie żadnych manewrów i kwasów pod moją pieczą!!

Adam - chciałbym Cię w końcu zobaczyć!!!;-) jeśli chodzi o logistykę - to popatrz mój post powyżej do proformy - obowiązuje również Ciebie!;-)

no to szykujcie się na wyjazd!!!;-)

pozdro serde

AdamLuczak
02-10-2009, 12:26
dzięki :D

adam

Konto usunięte.
02-10-2009, 13:07
Panowie, rachunek zysków i strat (moralnych) ja sobie oczywiście wczesniej zrobiłem. zawsze jest element ryzyka i niepewności w organizacji takich akcji na "żywym organizmie"..;-) ale mnie to nie przeraża!! tak na prawdę to...nie odbierzcie tego żle!!...ale... nikt mi nie podskoczy... myślę o "intrygatorach". raczej będzie ktoś wolał nie przyjechać, a jak już przyjedzie to będzie siedział cicho i się po prostu dobrze bawił - bo o to chodzi..!
Zdecydowałem się na wyjazd do Brennej z dwóch zasadniczych powodów. Po pierwsze, chcę się znów spotkać z sympatycznymi ludźmi, których poznałem pół roku temu w Kielcach, a takich tam wtedy nie brakowało. Po drugie, chcę poznać osobiście tych, z którymi nawiązałem bardzo sympatyczny kontakt w sieci, ale jeszcze nie miałem okazji wypalić z nimi cygara.
Zważywszy, że - jak śpiewał Niemen - "ludzi dobrej woli jest więcej", jestem przekonany, że i w Brennej będą oni w większości. Powinniśmy jak najliczniej wybrać się do pensjonatu "Hawana", aby dać temu świadectwo. Dlatego wbrew podnoszonym obawom proszę: przyjmijmy zaproszenie Rafhofa i jak najliczniej zameldujmy się na Ziemi Żywieckiej.
Pozdrawiam :) Maro

Bruno
02-10-2009, 13:13
Z pewną taka nieśmiałością dopisuję sie do listy:

1. rafhof
2. drinks
3. ppl
4. Sergiej
5. Arkadiusz
6. Dutch
7. WIT - kuzyn Dutcha
8. Dzik
9. Highlander71
10. entelm
11. Yorick
12. Skyhawk
13. Jarema
14. bystry
15. radeqm
16. Akan (+ niespodzianki)
17. bles73
18. Maro
19. Bruno

Nieśmiałość nie wynika z tego co sie dzieje na innym forum, bo nie wiem, jestem wykluczony. Mogę się tylko domyślać. Ale na liście widzę tylu ludzi, z którymi chciałbym sie zobaczyć (i takich, których juz znam z autopsji i tych, których zobaczyć chciałbym po raz pierwszy).
Nieśmiałość wynika z tego, ze różne kłopoty, teoretycznie, potencjalnie mogą moje plany na dzień 21 listopada pokrzyżować.
Wiem jedno, ze i I FOSCA i II FOSCA, warte były wysiłku transportowo-organizacyjnego.
I nic nam tego nie zepsuje panowie. Nic! :-)
Różne kwasy próbuja nam popsuć, ale nie daja rady. Cygara jednak bardziej łączą niż dzielą, a kto sie ze mna nie zgadza to znaczy, że ma ogromny problem.
Optymistycznie jednak nastawiony (uda się! :git::ss:) i mimo różnych degrengolad spróbuję wylansować nową koncepcję nazewnictwa:
V IFOSCA w Brennej

Czyli V (bo to juz piate ogólnopolskie spotkanie jakby tam nie liczyć) IF(Interforumowe) Ogólnopolskie Spotkanie Cigar Aficionados, Brenna 2009 :).

I mam nadzieję DO ZOBACZENIA

Yorick
02-10-2009, 14:08
@Bruno: nie dzieje się tam nic strasznego - ot może niezbyt miła wymiana zdań między El Commendante a Radeqm. I tyle, przynajmniej z tego co widać.

Bruno
02-10-2009, 14:13
To bardzo dobrze. Tym lepiej. Powróćmy do tematu IFOSCA i cygar :)

Don Lecho
02-10-2009, 17:31
Iskrzy sie prawie zawsze i wszędzie, nic na to nie poradzimy. Tacy już są niektórzy "ludzie". czasem są to negatywne iskry a czasem pozytywne jak chociażby ta "iskierka" (a raczej ISKRA przez wielkie I) Rafiego która mu błysnęła w 2007 roku i nadal co rok iskrzy, z czego się niezmiernie cieszę (zresztą nie tylko ja) . Jedyne co lekko mnie irytuje to to że to dopiero 21 listopada a nie 21 pazdzirnika- oj przydałaby sie "Time Machine" :D

Ależ ja niecierpliwy jestem;):hmmm

Co by się dobrze działo i znów cygara razem paliło!:ss:

Konto usunięte.
02-10-2009, 17:49
Z pewną taką nieśmiałością dopisuję się do listy
Śmiało Bruno, śmiało. Cieszę się, że jesteś na tej liście :) Nie powinniśmy oddawać wspólnej przestrzeni ludziom z maczugami. To także nasza impreza, bo organizuje ją nasz kolega Rafhof i nas na nią zaprasza. A gdyby tak zaproszenie przyjął i przyleciał Jacek... Who knows? :cb:

klepitko
02-10-2009, 22:23
No nie bez nas taka impreza sioę odbyć nie może dopisujemy się z Winstonem

rafhof
03-10-2009, 13:54
pięknie pięknie!!

to mi się podoba!!

i nawet niektóre "susły forumowe" się dopisały..;-) ale się za tymi Tomkami stęskniłem!!;-)

będę informował co i jak z organizatorką!

tymczasem pozdrawiem serdecznie

radeqm
04-10-2009, 14:36
Panowie,

Na brązowym forum wyczytałem, że znany niektórym AdamCohiba będzie w Brennej z Żoną. Chwilę później rozmawiałem już z Rafałem i decyzja zapadła - my też zabieramy nasze Panie i wszystkich (którzy chcą ;) ) zachęcamy do tego samego. Tego na FOSCE jeszcze nie było - do tej pory niewiasty były mocno osamotnione (2007 - Exa i żona Krzyśka Najsztuba; 2008 - biedna Pani Agnieszka...).



Zmieniając temat, chciałbym wyjaśnić - moja "rozmowa" z Sewerynem na brązowym nie miała na celu podgrzewania atmosfery czy też prowokowania kogokolwiek. Po prostu dałem wyraz temu, że cieszę się że wreszcie będę mógł z nim wyjaśnić pewne sprawy osobiście (pewnie nie tylko ja mam na to ochotę ;) ).
Tak czy inaczej, do Brennej jedziemy palić cygara w miłej atmosferze i tej wersji będę się trzymał!

:)



Pozdrawiam,


r a d e k

Bruno
04-10-2009, 15:13
Po prostu dałem wyraz temu, że cieszę się że wreszcie będę mógł z nim wyjaśnić pewne sprawy osobiście (pewnie nie tylko ja mam na to ochotę ).


Nie tylko TY :).

Wracając do wyż wzmiankowanych pań. Jestem "za", pod warunkiem, że panie są pozytywnie nastawione do naszego tematu i wytrzymają wielogodzinne pogaduchy w oparach dymu.

Yorick
04-10-2009, 15:31
No dla mnie będzie to okazja na odstresowanie się na miesiąc, półtora przed porodem, także małżonki raczej brać nie mogę :)

guest
04-10-2009, 16:57
Jak w górach to tylko góralki, nie? :gd:

radeqm
04-10-2009, 17:04
Jak w górach to tylko góralki, nie? :gd:

Pełna dowolność w temacie, choć oczywiście najlepsze są Ślązaczki :)
Szczególnie te z Pomorza...


r a d e k

proforma
04-10-2009, 18:08
...:)
Szczególnie te z Pomorza...


r a d e k

święta prawda, spróbowałbym twierdzić inaczej... :D

rafhof
05-10-2009, 11:38
termin w Hawanie jest zaklepany!!!

jutro (06.10) będę ustalał szczegóły wstępne - które wrzucę na forum (menue, godziny, akomodacja, etc).
dowiem się też do kiedy trzeba się określić ilościowo i wpłacić kasę.

ale będzie fajnie!!!;_)

już się (znowu) cieszę!!

co do kobiet - to ja zabieram dwie!!;-) najprawdopodobniej!
raczej nie będą uczestniczyły w samej imprezie - ale jako weekend w górach to świetna opcja!

Panie bardzo mile widziane - i na wyjeździe i na samej imprezie! oby tylko się same nie katowały chęcią uczestnictwa! i coby nas nie ograniczały;-)..w ilości wypalonych cygar - ma się rozumieć - mam na myśli!;-)

hej

Dzik
05-10-2009, 22:17
U mnie się wyjaśniło, na PLUS. Jadę na bank, tzn wybieramy się z Brunem i Kacper coś też przebąkiwał że również by chciał. Zobaczymy jak to z nim będzie.

radeqm
05-10-2009, 22:36
Super :D

Don Lecho
06-10-2009, 00:54
Dzik jest szybki
nie jest zły.
Zawsze robi,
jak myśli
:D

klepitko
06-10-2009, 07:42
No to nam się grono foscowe rozrasta

rafhof
06-10-2009, 12:40
to DOOOOBRA wiadomośc Dziku!!! bardzo mi miło!!


kilka "niósów" z Hawany:

dzś mam dostać propozycje 2 menue na całą imprezkę (wraz z cennikiem) do wyboru lub kompilacji.
nie będziemy robić ankiety - ale wybrać trzeba konkretnie!

zrzuta będzie dotyczyła tylko cateringu - nocleg każdy załatwia sobie indywidualnie - w senisie telefonu do Hawany (poprzez międzymiastową..;-) i ustaleniu jaki pokój i na ile noclegów.

muszę asap zapłacić 1.000,-PLN - wtedy nic nam nie ruszy już terminu i ustaleń - kto może i ma 100% pewności, że jedzie - niech odezwie się na priv - podam nr konta.

to tyle natenczas (Wojski zadął...etc..;-)

hej

rafhof
07-10-2009, 13:44
no więc a więc:

wklejam poniżej korespondencję z Hawaną (najpierw treść maila a potem treść załącznika)

wybierzmy konstruktywnie jakieś menue - alebo skompilujmy z tych dwóch swoje.

uważam, że powinniśmy się i tak zrzucić po 100,-PLN na samą imprezkę - a za resztę kasy kupimy cygar u Krzyśka w dobrej cenie i rozdamy sobie-na przykład.. chodzi mi tylko o to, żeby się nie rozliczać do drugiego miejsca po przecinku...bo kogoś szlag trafi...;-)


Witam, Panie Rafale



W załączniku zamieściłem menu Państwa pobytu wraz z cenami.

Proszę wybrać według własnych upodobań.



W kwestii zakwaterowania i pobytu przyznałem Państwu rabaty. Od kwot zamieszczonych należy odjąć przyznany rabat.

W związku, iż w tym terminie będą również inni goście hotelowi poproszę Pana o listę grupy przed przyjazdem uczestników tak aby pracownicy recepcji wiedzieli komu mogą rabat naliczyć.



Z poważaniem

Rafał Marchlewicz

Kierownik Pensjonatu HAWANA



P.U.H. HAWANA
Stefania Greń
ul. Jatny 34, 43-438 Brenna
tel./fax. /33/ 853-64-57, 858-68-34
853-62-79 tel. kom. 0607 037 489
NIP 548-001-04-19
e-mail: hawana@bb.onet.pl
www.hawana.pl
__________________________________________________ __________________________________________________
Konto: MultiBank PL11114020170000480203197084 Brenna, 6.10.2009 r.
SWIFT: BREXPLPWMUL

Menu:
1. Przystawka – sałatka z kurczakiem podana w tortilli
Zupa – kwaśnica po beskidzku
Danie główne – 1,5 porcji mięsa na osobę
Rolada
Schab po parysku
Bukiet surówek (kapusta czerwona, z marchwi, ruska na ostro)
Kluski śląskie (ciemne, jasne), ziemniaczki z wody
Sok owocowy lub kompot 200 ml,
Deser – szarlotka na ciepło
Kawa lub herbata serwowana na życzenie

18 00 – 3 00 - Drink Bar
Bufet – kawa rozpuszczalna, parzona, ciasteczka w czekoladzie ciemnej,
Woda mineralna

Przekąski zimne - kanapki (4 rodzaje na osobę), koreczki serowe, itp.

Koszt – 87,50 zł

2. Przystawka – oscypek z boczkiem i żurawiną
Zupa - Rosół z makaronem domowym
Danie główne – mięsa wymieszane po połowie
Udka nadziewane polędwicą wieprzową
Rolada
Surówka ruska
Kapusta zasmażana z grzybami
Kluski śląskie, ziemniaczki zapiekane na boczku,
Deser – sernik HAWANA
Kawa lub herbata serwowana na życzenie

18 00 – 3 00 - Drink Bar
Bufet – kawa rozpuszczalna, parzona, ciasteczka w czekoladzie ciemnej,
Woda mineralna

Przekąski zimne – deski serów owczych, kozich i mieszanych, szynka domowa, salceson, kiełbasa sucha domowa,
chleb biesiadny 5 kg, smalec, ogóreczki

Koszt – 90,50 zł

Koszty dodatkowe – keg piwa Lech – 30 litrów – 300,00 zł
Keg David – Żywiec – 20 litrów – 200,00 zł




Koszt noclegu z śniadaniem w formie bufetu – 75,00 zł – rabat 10,00 zł
(Śniadanie w formie bufetu – 3 dania ciepłe, zimna płyta, kawa, herbata)

Koszt noclegu z śniadaniem i obiadokolacją – 105,00 zł – rabat 15,00 zł
(Obiadokolacja – I danie, II danie, sok owocowy)

Rabat przyznany będzie osobą zgłoszonym przez organizatora wymienionym na liście.

Proszę o wpłatę zaliczki w wysokości 1000,00 zł na nr rachunku podany w nagłówku.

Z poważaniem
Rafał Marchlewicz

rafhof
08-10-2009, 12:59
zaczynamy działać na poważnie!!

trzeba zbierać kasę!

sprawa wygląda tak:
menu (jak już wybierzemy) będzie oscylowało wokół 90,-PLN. ja proponuję zebrać po 100,-PLN od osoby zasiadającej do głównego stołu (czyli Panie obecne również!-żeby unknąć jakiegoś rozdzelania i rozliczania cząstkowego...)

nadwyżkę oddam każdemu lub zakupimy coś u Krzysztofa albo dołożymy do zimnych napoi..zobaczymy na miejscu!-ale wybierzemy jedną opcję!!!

akomodację każdy załatwia sobie we własnym zakresie - śpimy w PENSJONACIE (willa nieczynna w zimie - jak pisał Lechu) i będzie jedno śniadanie w formie BUFETU. Cena dla nas - to 65,-PLN ze sniadaniem od osoby (to na prawdę nie jest dramat biorąc pod uwagę warunki!!)

Rezerwacja noclegu jest możliwa dopiero po wpłacie kasy za imprezkę do mnie! Hawana dostanie ode mnie nick forumowy osoby, która zapłaciła za imprezkę i zarezerwuje mu pokój - jak ta osoba sama zadzwoni i powie na ile noclegów chce przyjechać.
Zamierzam uniknąć sytuacji, że ktoś do końca nie wie czy przyjedzie; nie płaci za imprezkę ale "na wsiej słuczaj" zarezerwuje sobie kimanie...

proszę o kontakt na PW w sprawie nr konta na wpłatę 100,-PLN od osoby.(nie dotyczy osób, które już podbiły do mnie o to!)

przyjmuję wpłaty zbiorowe!! (a nawet optuję za nimi - ale się nie upieram!;-)

myślę, ze wszystko jasne i ta część organizatorki pójdzie gładko!!

i będziemy się świetnie bawić w Brennej!!!

hej

rafhof
09-10-2009, 12:47
WItajcie,

informuję wszem i wobec, zelista osób (nick'ów), które już wpłaciły do mnei kasę jest już w HAWANIE.

Nie od wszystkich kasa wpadła już na moje konto - ale kto wystąpił do mnei o numer rachunku i na prawdę "wcisnął enter" na przelewaniu - ten może rezerwować - jest na liście!!;-)

Proponuję załatwiać wszystko z hawańskim Rafałem;-)

Czekam na pozostałę wpłaty.

W przyszłym tyg zrobię listę tych co już wpłacili i wkleję. Choć może to nie koniecznie zasadne- bo jak ktoś już sobie zarezerwuje nocleg (to znaczy wpłacił też kasę do mnie) to niech się pochwali na foryum w tym temacie!;-) i będzie jasnośc sprawy.

tymczasem pozdrawiam serdecznei i będę meldował na bierząco!!

hej

Konto usunięte.
12-10-2009, 11:07
Kasę na konto rafhofa wpłaciłem. Stop. Nocleg w "Hawanie" zarezerwowałem. Stop. Dziś spotykam się z bles73. Stop. Poznamy się osobiście przed wspólną podróżą do Brennej i razem zapalimy. Stop. To będzie pierwsze spotkanie PLC, czyli Podwarszawskiej Loży Cygarowej. Stop. Podwarszawskiej, bo on jest z Piaseczna a ja z Nowego Dworu. Stop. Pozdrawiam :)

rafhof
12-10-2009, 16:04
Witajcie,

jak na stan dzisiejszy na godz.15.00 mam już 12 wpłat!! bardzo ładnie!!

choć niestety tez już są 2 oficjalne wypiski z listy... ale o tym sami napiszą - tym co cuś wypadło!

lista nie jest zamknięta!! więc dopisujcie się i wpłacajcie!!

wszyscy, którzy wpłacili niechaj rezerwują w Hawanie noclegi - i pochwalą się tym tu!!;-)

pozdro serde

rafhof
12-10-2009, 16:14
Kasę na konto rafhofa wpłaciłem. Stop. Nocleg w "Hawanie" zarezerwowałem. Stop. Dziś spotykam się z bles73. Stop. Poznamy się osobiście przed wspólną podróżą do Brennej i razem zapalimy. Stop. To będzie pierwsze spotkanie PLC, czyli Podwarszawskiej Loży Cygarowej. Stop. Podwarszawskiej, bo on jest z Piaseczna a ja z Nowego Dworu. Stop. Pozdrawiam :)


bylebyście w takim telegraficznym skrócie cygar nie palili!!

do zobaczyska niebawem!!

hej

rafhof
14-10-2009, 01:18
w kwestii rezerwacji noclegów w Hawanie:

cytat:

W kwestii rezerwacji noclegów ustaliliśmy z właścicielem (tak aby już nie wprowadzać zamieszania w stosunku do osób, które już rezerwowały telefonicznie pokoje), iż od osób wymienionych na Pana liście nie będziemy pobierać zaliczek ani całości kwoty.

Pozostałe osoby z poza listy będą traktowane jak indywidualni goście naszego pensjonatu.



Z poważaniem

Rafał Marchlewicz


koniec cytatu--------------------------

a tak w sumie to mi trochę jeszcze brakuje deklaracji ziomków... gelu..? Łukasz..? co z Wami?


dacie rade????*

hej

* - oczekuję "jedynej słusznej odpowiedzi" na to wezwanie;-)

gelu
14-10-2009, 09:30
...a tak w sumie to mi trochę jeszcze brakuje deklaracji ziomków... gelu..? Łukasz..? co z Wami?


dacie rade????*

hej

* - oczekuję "jedynej słusznej odpowiedzi" na to wezwanie;-)

heh
serce i dusza się rwie ale jeszcze nie wiem jak to będzie, cięzko coś obiecać jak się ma 5 miesięcznego malucha. myślę o tym intensywnie może coś wymysle jak rozumku przybędzie
pozdrawiam

guest
14-10-2009, 15:56
heh
serce i dusza się rwie ale jeszcze nie wiem jak to będzie, cięzko coś obiecać jak się ma 5 miesięcznego malucha. myślę o tym intensywnie może coś wymysle jak rozumku przybędzie
pozdrawiam

Jest proste wyjście. Weź ze sobą malucha. Niech poznaje to co najlepsze od małego.

rafhof
14-10-2009, 19:29
Jest proste wyjście. Weź ze sobą malucha. Niech poznaje to co najlepsze od małego.

no właśnie!!!!

tym bardziej, że ja będę z Panną na wydaniu!! 2-letnią...;-)

pozdro serde

guest
22-10-2009, 01:40
Przed chwilą ręce mi opadły i nie tylko. Byłem na brązowym. Administracja twierdzi, że się wpraszamy do Brennej na ich Foscę i, że jesteśmy "pełnosprawni inaczej". Oczom nie wierzyłem. Ale jaja. Rafhof na nich po tym pojechał. Ja też kilka kamyków dorzuciłem. Już teraz to chyba nawet liczę na to, że usuną moje konto. Z natury wierzę w ludzi, ale czasami miewam, co do tego wątpliwości. Właśnie teraz takie mam.

Bruno
22-10-2009, 02:06
Administrator tamtego forum uroił sobie, że ta impreza jest jego własnością i tylko uczestnicy jego forum mają do niej prawo. To myślenie jest błedne. Dlatego też ja lansuję określenie tego spotkania jako "Interforumowe" - bo takie w istocie ono będzie.
Proponuję nie wdawać się w polemikę na ten temat, robić swoje, jechać i dobrze się bawić. Na szczęście pan S. nie ma tu nic do gadania a tylko główny organizator, czyli Rafhof. Chwała mu za podjęcie po raz kolejny tego trudu organizacyjnego!!! (dobrze wiem jaki to wysiłek).
I jeszcze jedno. To bedzie już piąte takie spotkanie, ale żadnego z nich nie zorganizował Seweryn. Więc co on wie o FOSCAch :).
Panowie, luz. Będzie dobrze.

Dzik
22-10-2009, 02:30
No tak, tani żarcik i od razu pierwszy klakier podejmuje temat. Mam nadzieję, że większość z nas pozostanie do takich podjazdów ze strony kółka wzajemnej adoracji zdystansowana i będzie ponad nie. Dyskusja na pewno się wywiąże, ale Rafał bardzo rzeczowo to podsumował i mu za to polać.

rafhof
22-10-2009, 13:55
Panowie - proszę - nie podgrzewajcie już atmosfery...ja mam na prawde już taki kwas w ustach jakbym wypalił Florka maczanego w korniszonach...;-/ a tu jeszcze 30 dni do dezynfekcji!!;-) pogadam z Radkiem..moż emnei uśpi do tego czasu..śpiączka farmakologiczna to się chyba nazywa...ale w wersji aficionado - coby palić się dało i to czuć!!;-)

poniżej post "wspólny":

dl ajasności sytuacji osobowej poniżej przedstawiam listę uczestników imprezy w Brennej, którzy już wpłacili dmi kasę na catering:

1.maxxos - 2 osoby
2.maro
3.dutch (2 osoby)
4.radeqm (2 osoby)
5.bless73
6.entelm
7.highlander71
8.pepeel
9.sergiej
10.AdamCohiba-2 osoby
11.dzik (może 2 osoby - Kacper)
12.klepitko
13.Winston
14.drinks
15.skyhawk
16.wit
17.borix
18.jarema
19.tomaal
20.AKAN (2 osoby)
21.rafhof (2 osoby i dziecko)

mam też upoważnienei od Krzyśka Najsztuba - AKAN (kto jeszcze nie zna;-) do informacji co następuje:
jako główny Sponsor imprezy przekaże nam:
-1 huśtawka Jack Daniels - 3l
-1 kranik Metaxa - 3l
-1 kega piwa LECH - 30l
-1 - cygaro kubańskie dla każdego uczestnika
-1 - cygaro nie'kubańskie dla każdego uczestnika

jak tak patrze - to wszystkiego po jednym....ale myśle, ze starczy dla wszystkich!!!;-)

ponadto ma być prezentacja nowości cygarowych - oraz pokaz zwijania cygar przez Lecha - donLecho!!;-)

na ten czas tyle info

dopisujcie się i wpłacajcie!!!

zaaaapraszam!!

hej

Konto usunięte.
22-10-2009, 14:40
Dzięki Rafał za info i wszelkie starania, jakie czynisz :) Podziękowania należą Ci się tym większe, że działasz w warunkach "ekstremalnych". Jestem pewny, że tu nikt nie będzie dorzucał polan do pożaru, który wybuchł tam. A w podzięce za twój trud dostaniesz ode mnie w Brennej butelkę whiscotcha :)
Podziękowania należą się też panu Krzysztofowi Najsztubowi z Akanu, który z roli sponsora zamierza wywiązać się w sposób godny, fundując uczestnikom spotkania szlachetne trunki i cygara. Pan Najsztub to człowiek biznesu i dobrze rozumie, że w jego interesie leży utrzymywanie dobrych kontaktów z jak największą liczbą miłośników cygar bez względu na ich forumową przynależność. On wie, że cygara powinny łączyć, a nie dzielić, ku zadowoleniu sprzedających je i kupujących.
Wreszcie podziękowania dla Leszka, który zgodził się zaprezentować swój warsztat torcedore. W Kielcach, na mojej pierwszej FOSCA, pokazu nie było, tym chętniej zobaczę na własne oczy jak zwija się cygara. A wszystko to - mam nadzieję - przy dobrej muzyce :) Oby w "Hawanie" było na czym puścić płyty z "Maro Cigar Music" ;) które Leszek obiecał zabrać do Brennej.
Wszystkich pozdrawiam serdecznie, a najserdeczniej Rafała :) Maro

Don Lecho
22-10-2009, 16:55
Jako że Rafał się już wyzdradził o pokazie zwijania , chciałem poinformować że Nasza firma czyli DON LECHO:D Dla każdego uczestnika przewidziało także po premierowym cygarku z naszej oferty

Pozdrawiam wraz z małżonką , która chyba ostatnio wiecej pali niż je:ss:

Konto usunięte.
22-10-2009, 19:11
Nasza firma czyli DON LECHO :D dla każdego uczestnika przewidziała także po premierowym cygarku z naszej oferty. Pozdrawiam wraz z małżonką, która chyba ostatnio więcej pali niż je :ss:
To sympatyczna wiadomość Leszku :) Do zobaczenia zatem w Brennej. Ukłony dla małżonki przekaż, proszę :) Maro

rafhof
06-11-2009, 12:05
Helo!!

no dzieje się pomaleńku - ale obficie!!

wg moich wyliczeń mam już 37 osób pewnych i jeszcze kilka, które się wahają!! w tym liczę równiez nasze szanowne współtowarzyszki życia - ale mojej córki nie liczę!!;-)

ciekawe czy dobijemy do "Abrahama"?;-)

ale będzi epięknie!!

w następnym tyg podam dokłade menu i będzie goood!!

dopisujcie się jeszcze!!

hej

Konto usunięte.
06-11-2009, 12:51
A ja zamiast do sauny w sobotnie południe bym się wybrał na spacer po okolicy. Może ktoś by dotrzymał mi towarzystwa? Jak zdążyłem się zorientować, tras nie brakuje:
http://www.beskidslaski.pl/Brenna/szlaki.html
Proponuję np. wycieczkę do Schroniska na Błatniej (891 m n.p.m.), zlokalizowanego pod samym szczytem jednej z najbardziej widokowych gór w okolicach Brennej i w całym Beskidzie Śląskim. Na Błatnią najłatwiej dostać się z Brennej zielonym szlakiem turystycznym - około 1 h i 30 min marszu. Co wy na to?
http://www.beskidslaski.pl/Brenna/schroniska.html

Bruno
06-11-2009, 14:23
Ja chętnie dotrzymam Ci towarzystwa - zamiast sauny - o ile wogóle dojade do Brennej.

ex member.
06-11-2009, 14:40
... mam już 37 osób pewnych i jeszcze kilka, które się wahają!! ...


Ja się nie waham! Zacząłem tylko zmieniać swoje, listopadowe, plany ...


Pozdrawiam,
i do zo...

AdamLuczak
06-11-2009, 17:12
Ja też się nie waham :nunu:
Ja QRDE nie wiem czy będę mógł... :(

Adam

ex member.
08-11-2009, 14:34
Moje wahanie ustąpiło - mogę już dopisać siedo listy!
Jakoś udało się wszystko przeplanować, więc miło mi będzie spotkać sie i zapalić z Wami.


1.maxxos - 2 osoby
2.maro
3.dutch (2 osoby)
4.radeqm (2 osoby)
5.bless73
6.entelm
7.highlander71
8.pepeel
9.sergiej
10.AdamCohiba-2 osoby
11.dzik (może 2 osoby - Kacper)
12.klepitko
13.Winston
14.drinks
15.skyhawk
16.wit
17.borix
18.jarema
19.tomaal
20.AKAN (2 osoby)
21.rafhof (2 osoby i dziecko)
22.alej


Pozdrawiam.

radeqm
08-11-2009, 15:17
Świetnie, Alej :D


r

Don Lecho
08-11-2009, 17:10
Oby tak dalej

klepitko
08-11-2009, 17:44
Ciekawe czy pobijemy rekord frekwencji na fosce

Konto usunięte.
08-11-2009, 19:06
Uprzejmie informuję, że oprócz mnie w sobotę do schroniska na Błatniej wybierają się jeszcze trzy osoby. Do pokonania będziemy mieli różnicę wzniesień wynoszącą 350-400 m. Podobno z centrum Brennej wystarczy na to 1,5 godziny, ale nie musimy się śpieszyć. Proponuję wyruszyć o 11.00. W schronisku odpoczniemy przy herbacie i potem w drogę powrotną - łatwiejszą, bo z górki - aby dotrzeć do "Hawany" przed 16.00, tzn. przed zmrokiem.
Pozdrawiam i zachęcam do udziału w wycieczce :) Maro

http://pl.wikipedia.org/wiki/Schronisko_PTTK_na_B%C5%82atniej
http://www.pttk.sltzn.katowice.pl/SBLATNIA.HTM
http://beskidslaski.cogia.net/blatnia.php
http://www.strykowski.net/gory_zdjecia_beskidy_fotografia/Jesien_na_Blatniej,_w_drodze_na_Blatnia,_schronisk o_Blatnia_1240.php

exmember
08-11-2009, 22:24
Nie żebym ten , tam, tego, ale... Cudów to tam na tej Błatnej nie ma, jak dacie radę to lepiej podjechać do Ustronia, macie od ręki dwie góry, Czantorię i Równicę ( na jedną wyciąg , na drugą można wyjechać autem kawał w górę), Zresztą... W Da Capo Was będę przekonywał.
P.S. Gęsi jest zamówione ostatecznie 14 porcji, żeby nikt nie był głodny :)

Konto usunięte.
08-11-2009, 22:50
Nie żebym ten , tam, tego, ale... Cudów to tam na tej Błatnej nie ma, jak dacie radę to lepiej podjechać do Ustronia, macie od ręki dwie góry, Czantorię i Równicę ( na jedną wyciąg , na drugą można wyjechać autem kawał w górę), Zresztą... W Da Capo Was będę przekonywał.
P.S. Gęsi jest zamówione ostatecznie 14 porcji, żeby nikt nie był głodny :)
Nie o to chodzi, by wyciągiem i autem, ale na własnych nogach :) Nie o cuda na górze chodzi, a o to, by na nią po prostu wejść. Bo - jak zapewne wiesz Jurku - nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go :gd: Pozdrowionka, Maro

klepitko
09-11-2009, 08:03
Może i ja się z Wami przejdą bo sauna dla mnie zakazana

Konto usunięte.
09-11-2009, 11:04
W takim razie robię listę chętnych na pieszą wycieczkę do schroniska na Błatniej:
1. Maro
2. Bles73
3. Bruno
4. Alej
5. Klepitko
Przypominam, że wyruszamy w sobotę 21 bm. o 11.00. Oczywiście ostateczną decyzję podejmiemy na miejscu w sobotnie przedpołudnie, a wpłynąć może na nią przede wszystkich pogoda - oby nie padało - i nasze osobiste samopoczucie po piątkowej wizycie w Da Capo ;) Maro
P.S. Według długoterminowej prognozy w sobotę 21 bm. w Brennej ma nie padać :)
http://www.meteoprog.pl/pl/weather/Brenna/11_15/

guest
09-11-2009, 11:12
Najwyżej ktoś mnie weźmie na barana :)

exmember
09-11-2009, 13:21
Nie o to chodzi, by wyciągiem i autem, ale na własnych nogach :) Nie o cuda na górze chodzi, a o to, by na nią po prostu wejść. Bo - jak zapewne wiesz Jurku - nie o to chodzi, by złapać króliczka, ale by gonić go :gd: Pozdrowionka, Maro

A to tego nie wiedziałem:wr:

klepitko
09-11-2009, 23:53
Najwyżej ktoś mnie weźmie na barana :)

Barany już chyba z gór zeszły :)

rafhof
12-11-2009, 11:56
gdyby ktos miał watpliwości co do jakiś "walorów" naszego spotkania - to odsyłam do poniższych linków;-)

http://www.skalny.com.pl/popup/pop.php?url=/img_news_pl_skalny/28/d/kuba.jpg

http://www.skalny.com.pl/popup/pop.php?url=/img_news_pl_skalny/28/d/kuba.jpg

a sprawa wyglądała tak....:
- na miejscu były pokazywane cygara...z możliwością zakupu ..cygara--- uwaga: Davidoff!! tak!! nie pomyliłem się...!! jeden Pan pokiazywał..jak się je pali..i sprzedawał...;-) na kubańskiej imprezie...;-)
-osób biorących udział było....ok.20...
-cena...cóż...widać..;-)
-drinki - trza było sobie kupić...ale były : happy hours!!;-)

info mam - bo wygooglałem..i potem dzwoniłem... (nie)stety tam nie byłem..;-)

zachęcam do wpisywania na ostatnie miejsca!! na prawdę!! mamy 42 "zajęte" a maxymalna granica pojemności imprezy - to 50 osób!!

ale będzie jaaaazda..!

hej

AdamLuczak
12-11-2009, 22:31
Hej, Rafał...

Qrcze ja może jestem zmęczony ale...
O czym piszesz ???

Adam

guest
12-11-2009, 22:41
Pewnie na polibudzie tego nie było :)
http://pl.wikipedia.org/wiki/Reklama_por%C3%B3wnawcza

ex member.
13-11-2009, 08:20
Chodzi o to, że do imprezy jeszcze cały tydzień ... i się pewnie Kierownik boi żebyśmy nie porezygnowali ...

:D

Konto usunięte.
13-11-2009, 09:47
Rafhof chce chyba pobić FOSCA-owy rekord frekwencji :) Pewnie Bruno będzie lepiej wiedział, bo na imprezie, którą on 1,5 roku temu organizował na Kaszubach było ponoć najwięcej - jak dotąd - osób, chyba ponad 40 :)

rafhof
13-11-2009, 12:12
hmm...no to postaram się wyjaśnić..

a więc linki, które podałem - to zupełnie zewnętrzna impreza, którą ktoś sobie zorganizował.. i tak tylko dla porównania "jakościowo-ilościowo-kosztowo-ciekawostkowego" wrzuciłem.. po prostu znalazłem o niej info w net'cie..zadzwoniłem..i podałem to jako ciekawostke..basta...

o "rezygnowanie" się nie martwię - bo jak ktoś zapłacił a nie chce przyjechać - to jego sprawa..;-)

a salę mamy na max.50 miejsc siedzących przy stole - więc się po prostu więcej nie zmieści..przykre by było (uważam ja;-) gdyby ktoś chciał przyjechać - a ja mu na to - ok. ale jesz w innej sali...

"takie zagrożenie" realnie występuje - gdyż jestem w kontakcie z ok.6 osobami, które : może przyjadą - a może nie przyjadą...

czy te wyjaśnienie wystarczają? czy jeszcze coś "dojaśnić"?

pozdr

Konto usunięte.
13-11-2009, 12:27
Rafał, na której FOSCA było dotąd najwięcej ludzi? W Zabrzu, czy na Kaszubach?

rafhof
13-11-2009, 12:37
Rafał, na której FOSCA było dotąd najwięcej ludzi? W Zabrzu, czy na Kaszubach?

Kaszuby - to jedyna FOSCA na której nie byłem - i nie mogę się wypowiadać.

na tych co byłem (2x w Zabrzu i 1 w Kielcach) było tak, że na pierwszej w Zabrzu było ok.30 osób, a drugiej - 42 (dokładnie tyle!!;-), a w Kielcach - coś koło 20.

zaznaczam jednak, że na tej zbliżającej się po raz pierwszy będzie aż tyle "uczestniczek"...czyli żon/partnerek - ok 10 Pań!!!;-)

więc rekordu "członkowego"* chyba nie pobijemy....;-)

*-chodzi mi o: członkÓW forumÓW;-)

pozdro serde

Konto usunięte.
13-11-2009, 12:57
A jednak Zabrze :) Nie o rekordy zresztą chodzi, a o dobrą zabawę :party: Dlatego cieszy tak liczna obecność pań, które zazwyczaj łagodzą obyczaje :thumbup: Dobrym duchem imprezy będziesz za to ty Rafale :cb: Nie mam co do tego wątpliwości :gd:

rafhof
13-11-2009, 14:36
Witajcie,

poniżej cytat zmodyfikowanego menue - otrzymany od hawańskiego Rafała.
myślę, ze to najlepsze rozwiązanie!!
dodane są "napoje zimne" oraz taki parafait hałwowy! jako drugi deser/podwieczorek;-) to takie jakby "lody hałwowe", które robią tam na miejscu.

cytat:

Menu:

Przystawka – sałatka z kurczakiem podana w tortilli
Zupa – kwaśnica po beskidzku
Danie główne – 1,5 porcji mięsa na osobę
Rolada wołowa-50%
Schab po parysku-100%
Bukiet surówek (kapusta czerwona, z marchwi, ruska na ostro)
Kluski śląskie (ciemne, jasne), ziemniaczki z wody
Kompot
Deser – szarlotka na ciepło
Kawa lub herbata serwowana na życzenie

18 00 – 3 00 - Drink Bar, bufet z szkłem i lodem w kubełku

Bufet – kawa rozpuszczalna, parzona, ciasteczka w czekoladzie ciemnej,
Woda mineralna, napoje zimne firmy coca – cola 1 szt.

Parafait chałwowe z gorącym sosem karmelowym zaserwowane dla każdego – to jest najlepsza forma na półmiskach mogłoby się to rozmazać

Przekąski zimne – deski serów owczych, kozich i mieszanych, szynka domowa, salceson, kiełbasa sucha domowa, chleb biesiadny 5 kg, smalec, ogóreczki

Koszt – 101,50 zł brutto

W zaokrągleniu możemy przyjąć równe 100,00 zł brutto

Dodatkowe:
Koszty dodatkowe – keg piwa Tyskie – 30 litrów – 300,00 zł brutto

---------------------------koniec cytatu

oczywiście kegę piwa (jak już było mówione) stawia AKAN!jak i pozostałe alko..;-)

we wtorek muszę podać ostateczną ilość porcji!!

ale będzie piiiiknie!!

hej

Bruno
13-11-2009, 17:25
Pewnie Bruno będzie lepiej wiedział, bo na imprezie, którą on 1,5 roku temu organizował na Kaszubach było ponoć najwięcej - jak dotąd - osób, chyba ponad 40

Chciałbym bardzo, zabiegałem o to, ale nie udało sie osiągnac takiego wyniku. No wiecie, Rafhofa nie było z kolegami (a to razem ponad 10 osób, buhahahaha). Prawda jest taka, ze na FOSCA kaszubskiej było dwadzieściakilka osób - zaledwie. Ale, słuchajcie, i tak impreza zebrała dość dobre recenzje. Więc niezła była, albo chłopaki nie byli szczerzy.

Wracajac do spraw bieżących, jeszcze nie wiem czy dojadę, ale ciągle są szanse - i to duże. W najgorszym razie bede w tej sali ... dodatkowej :).

rafhof
18-11-2009, 10:13
Za moment pojawi się lista akomadacyjna - którą wklei Radek na moją prośbę.

Sprawdźcie proszę czy wszystko się zgadza - zwłaszcza ilość noclegów i "konfiguracja łóżek";-)

jeśli będziecie mieli jakieś uwagi co do tego - to spokojnie!!! wszystko da się jeszcze zmienić i poukładać!! tylko wyślijcie proszę maila do hawańskiego Rafała - a w temacie: swój nick!
w treści - jakie zmiany mają nastąpić.
zauważcie!!!: że nr pokoi nie są w kolejności - a jest jasno określone kto z kim śpi!;-)
jeśli się zgadza Wasz stan z listą - nie trzeba potwierdzać - bo tak będzie!

miałę się nie wcinać w akomodację...ale nie da się....tak mi zależy coby było dobrze!!;-)

hej

radeqm
18-11-2009, 12:47
Wstawiam, wstawiam :-)







Pozdrawiam,


r a d e k

Konto usunięte.
18-11-2009, 15:55
Bałagan na tej liście jest niezły, ale brenneński menago Rafaelo już mnie przeprosił za pomyłkę. Rozumiem, że poprosicie go Panowie o aktualną, poprawioną akomodację i jeszcze raz ją opublikujecie :) Maro

rafhof
18-11-2009, 21:02
jak już pisałem kiedyś wcześniej - na prawdę chcę (chciałem...) się odciąć od organizowania akomodacji...

każdy miał (ma..) zadbać sobie o swoje kimanie - a że nie najłatwiej jest skoordynować 40 noclegów, gdzie nie każdy przyjeżdża na tyle samo nocy...i w tym samym czasie..kto z kim śpi...etc... to i bałagan się wkrada...

listy więcej nie przewiduje już wklejać.. jak zostało napisane - proszę o dialog bezpośredni z hawańskim Rafałem - i załatwienie SOBIE tej kwestii...

wierzcie mi - ja mam na prawdę sporo bieganiny z samym "żarciem" i pospinaniem wszystkiego...i już nawet mam za dużo... ale całe szczęście do piątku już tak blisko....!;-)

oby już...oby już....! i "dychnę sę"!!! - pysznym dymem oczywiście..!;-)

hej

Konto usunięte.
19-11-2009, 20:12
Nazbyt osobiście odbierasz Rafale niektóre posty :) Ten o bałaganie na liście wiązał się z ewidentną pomyłką hawańskiego Rafała, co wyraźnie zaznaczyłem. Już raz - na początku historii pt. Brenna - napisałem wyraźnie na forum, że podziwiam cię Szanowny Rafhofie za trud włożony w organizację naszego spotkania i jak zapowiedziałem w podzięce masz u mnie butelkę czegoś mocniejszego.
Do miłego zobaczenia za 18,5 godziny :) Maro

rafhof
19-11-2009, 21:38
Maro - mi po prostu bardzo zależy na tym żeby było jak najlepiej! przepraszam jeśli czasami się unoszę... albo jestem "niesmaczny w słowie"...ale to tylko z powodu na prawdę duuużej ilości bieganiny wokoło...
ehhh..to najtrudniejsza impreza cygarowa z 3 które organizowałem...ale wiem, że będzie super!!

a buteleczkę przyjmę pod warunkiem (łał-warunek by wziąć...hmm..;-) - że ją razem odszpuntujemy!!!;-)

dzięki za dobre słowo!!

ja na prawdę już.... zmęczony jestem...i super że to już za kilka(naście) godzin zacznie się "konsumpcja" tych zabiegów!!w tak zaaacnym gronie!!

do zobaczenia!!

hej

klepitko
19-11-2009, 21:58
Rafał nie bój żaby już my Cię zrelaksujemy:wr:

Dzik
19-11-2009, 22:05
Rafał, wszystko wydaję się być zapięte na ostatni guzik. Relaks i odpoczywaj, bo dwa intensywne dni nadchodzą.

Bardzo się cieszę, że część osób będę mógł poznać, a z częścią zapalić już kolejne cygaro. 650 km jutro przede mną, więc mój dzień zacznie się około 3:30. Niezależnie od tego kto ile ma kilometrów do pokonania, życzę każdemu szerokości i cobyśmy się wszyscy planowo spotkali bez przykrych niespodzianek.

AdamLuczak
19-11-2009, 22:29
WSPANIAŁEJ imprezy chłopaki :) :|

Adam

Konto usunięte.
19-11-2009, 22:46
Spokojnej nocy i szczęśliwej drogi panowie i panie :)
http://www.youtube.com/watch?v=R2i_-F8JftE

ex member.
22-11-2009, 18:21
Foscowe reminiscencje ...

Dzik
22-11-2009, 19:42
Północ już w domu...

dymek
22-11-2009, 19:53
Super Panowie i Panie, :thumbup: tylko pozazdrościć pozostaje mi takich spotkań, jak był bym trochę bliżej to i bym tam zawitał, no ale może następnym razem. :bravo:

rafhof
22-11-2009, 19:57
Północ już w domu...

południe też...!!;-)

ja na razie nie "nie mam głowy" ..do pisania... ale bardzo wszystkim dziękuję za przybycie!!i za tak fantastyczne imprezy!!
i za to, że byliście!! - i za to że, jesteście!!

hej

radeqm
22-11-2009, 20:26
Heh, ja też jak się ogarnę, jutro napiszę...

Bles, Maro - żyjecie? ;)


r a d e k

exmember
22-11-2009, 20:41
Bles, Maro... Gdzie oni są??? Czekamy na sygnał. Alej, zdjęcia świetne, no zostałem uwieczniony w trakcie , hmmm... Jak to Wam powiedzieć... Chodzi o to, że ta pani, której podpalam cygaro to ona pierwszy raz:). Cygaro.Poza tym od piątku do dziś włącznie nieustannie w dobrym towarzystwie. To wspaniałe chwile. Dereniówka i pigwówka Aleja... Ja tylko opieram się na tym, co widzialem i słyszałem, ale to podobno jakieś czary, że to jest zamknięty w butelce duch owoców. To trzeba spokojnie ułożyć i opisać.

ex member.
22-11-2009, 21:31
Jeszcze raz serdeczne dzięki, Panowie (i Panie oczywiście!)
Bardzo było miło wreszcie Was poznać, i wypalić razem cygaro.
Do rychłeho!

guest
22-11-2009, 23:34
Heh, ja też jak się ogarnę, jutro napiszę...

Bles, Maro - żyjecie? ;)


r a d e k

Żyjemy i to całkiem nieźle. :beerchug
Złego diabli nie biorą.
Już w domach. Z Brennej wyruszyliśmy o 17.00.
Nie chcieliśmy odpuścić ani jednej sekundy patrzenia za dnia na te beskidzkie widoki :)

Przepraszam bardzo Jurka, że nie dotarliśmy do Cieszyna. Pewnie mieliście dzisiaj super spotkanie. Żal nam strasznie, ale, co się odwlecze to nie uciecze (mam nadzieję) jak mawiali starożytni kubańczycy.

exmember
23-11-2009, 07:31
Bles się odezwał, Maro też:szcz:Ufff, bo się trochę niepokoiliśmy. Panowie, na przyszłość jakieś telefony, coś z tych rzeczy:) No ale dobrze , że już dotarliście i w chałupie każdy siedzi. Ale było, co......:wr:

klepitko
23-11-2009, 07:39
narazie tylko napiszę parafrazując Rafała - Było dobrze

Konto usunięte.
23-11-2009, 10:56
Ciekawe, czy podczas spotkania w "Hawanie" podobała się muzyka? Tak się starałem, tyle płyt przywiozłem... :rockband:

ex member.
23-11-2009, 11:42
Jaka muzyka???

:eek:

Konto usunięte.
23-11-2009, 12:53
Przez wiele godzin z głośników płynęła muzyka przygotowana przeze mnie. Ale skoro Alej nie usłyszał ani Mayry Andrade, ani Habana Blues, ani Orishas, ani Johna Lee Hookera, ani Ive Mendez - to co ja mogę powiedzieć? :bh:

ex member.
23-11-2009, 13:04
Maro. To nie jego (znaczy sie aleja) wina. Towarzystwo tak skutecznie go rozpraszało.
Nawet nie wiedział, że tam były jakieś głośniki. myślał, że to ... humidory ... ;))

Konto usunięte.
23-11-2009, 13:07
Nawet nie wiedział, że tam były jakieś głośniki. myślał, że to ... humidory ... ;))
Dobre :r: :bravo:

Don Lecho
23-11-2009, 15:30
Spotkanie było klasy Premium. Pewnie wszyscy zauważyli wzrostową tendencje obeności przedstawicielek płci pieknej. :cool1: Także przybyło nam "torcedorów " (konkursowych ;-) ) - wszyscy zdobyli pierwsze miejsca :cool1: Fajnie było znów się spotkać i osobiści poznać kolejne nowe "Twarze"

Szkoda że ja osobiście miałem "syndrom dnia poprzedniego" i spaliłem tyko dwa cygi (chyba moja Aga wypaliła więcej)
Dzień wcześniej jak już wiecie, byłem na imprezie w Wawie pt: Hawana Club - 200 osób
(kubańska kapela, tancerki ala tropicana show, ruletka no i ja:D),
- wiecej napisze w odpowiednim temacie jak otrzymam jakieś fotki od organizatora

P.S.
- Przypominam że trwa konkurs na " Recenzje Cygarową cygar DON ROSA "
Nagrodą jest niespodzianka
Jury będzie brało pod uwagę tylko recenzje z fotkami, a także z dołączoną klauzulą o wyrażeniu zgody na wykorzystanie zdjęć i treści recenzji w celach promocyjnych i reklamowych przez firmę "Don Lecho"

Recenzje wraz z fotkami proszę wysyłać na mail : donlecho@donlecho.pl


A więc do następnego ....hej

Konto usunięte.
24-11-2009, 14:35
Podczas pobytu w Brennej poszliśmy w góry. Temat ten pojawił się wprawdzie w sekwencji zdjęć opublikowanych przez Aleja, gdzie widać jak po dwugodzinnej wspinaczce do schroniska na Błatniej Alej, Winston, Klepitko i ja delektujemy się zimnym piwem, a dwaj pierwsi również cygarami, ale warto napisać kilka zdań więcej o tej wyprawie :)
Wyszliśmy w sobotę o 11.00 w składzie innym od awizowanego. Nie dojechał Bruno, którego zatrzymały sprawy biznesowe, a Bles73 słusznie postanowił nie nadwerężać jeszcze bardziej i tak nadwątlonych sił :ss: po cieszyńskiej biesiadzie. W grupie atakującej szczyt Błatniej pojawili się za to Winston i Radeqm z małżonką Sylwią.
Państwo M. dotrzymali nam towarzystwa mniej więcej do 1/3 wspinaczkowej trasy (mieli pewne zobowiązania na dole), ale i tak trafili na najbardziej urozmaiconą część wycieczki, była ona bowiem przerywana degustacją Alejowych nalewek - dereniówki i pigwówki. Wzmocniona owymi specjałami pozostała czwórka kontynuowała wyprawę, za co na szczycie spotkała nas zasłużona nagroda - zimne piwo :beerchug postawione przez Winstona (dziękujemy!).
Przed schroniskiem tuż przy drodze zauważyłem małego gada, myślałem, że zaskrońca, ale okazało się - dzięki Alejowi, doświadczonemu górskiemu turyście - że to żmija zygzakowata :confused: Wylegiwała się bezczelnie w słońcu nie przejmując się wcale dość liczną obecnością turystów. Jak widzicie atrakcji nie brakowało.
W sumie spędziliśmy na świeżym powietrzu cztery godziny: dwie zajęła nam nieśpieszna wspinaczka, około godziny odpoczywaliśmy na szczycie i kolejną godzinę zajęło nam zejście do pensjonatu "Hawana" (na miejscu byliśmy ok. 15.00). Na razie tylko jedno zdjęcie zrobione przez Aleja (od lewej: Winston, Klepitko, Maro i Alej) ale zarówno Darek jak i Tomek obiecali przysłać mi więcej fotek, wtedy uzupełnię galerię :gd:

Winston
24-11-2009, 20:14
Ludzie wspaniali, atmosfera wspaniała, żarełko i trunki również, powiem krótko: Oby więcej takich spotkań!
Dziekuję wszystkim i do zobaczenia :gd:

Konto usunięte.
25-11-2009, 10:04
Zgłaszam wniosek, aby z naszej witryny usunąć zapowiedź spotkania w Brennej :)

Jacek Uchryń
25-11-2009, 11:41
A dlaczego ? przecież wy ciągle jedną półkulą mózgu tam jesteście.
Niech wam minie :bleh::D.

Konto usunięte.
25-11-2009, 11:56
A dlaczego ? przecież wy ciągle jedną półkulą mózgu tam jesteście. Niech wam minie :bleh::D.
Szyderca :nunu:

ex member.
25-11-2009, 11:57
Też uważam, że wystarczy tylko zmienić "V" na "VI". No i datę na 28 listopada. Dzwoniłem - Hawana, na weekend, jest wolna ...
:ss:

guest
25-11-2009, 17:29
Też uważam, że wystarczy tylko zmienić "V" na "VI". No i datę na 28 listopada. Dzwoniłem - Hawana, na weekend, jest wolna ...
:ss:

Perwersja! Ale w sumie ... do Kliniki w Zabrzu blisko ...

exmember
25-11-2009, 17:54
Bles, ale w klinice cygaro z ust wyjmują, czy się chce, czy nie:r: Bardzo podobało mi się pytanie aleja, czy widział ktoś Bles'a bez cygara:r: Prawdopodobnie jest to widok zarezerwowany włącznie dla pracowników służby zdrowia:)

radeqm
25-11-2009, 18:26
Prawdopodobnie jest to widok zarezerwowany włącznie dla pracowników służby zdrowia:)

To nie jest prawda - ja nie widziałem Blesa bez cygara. Moja Żona również ;)

r

guest
25-11-2009, 18:41
Może by tak Szanowni Koledzy zeszli z blesa, co ? :nunu:

klepitko
26-11-2009, 07:33
jako pracownik służby zdrowia stwierdzam że widziałem blesa bez cygara
ale właśnie odpalał kolejne:wr:

Jacek Uchryń
26-11-2009, 08:29
czyli jednak z cygarem :D

klepitko
27-12-2009, 17:15
Uzupełniając po czasie relację z wycieczki na Błatnią w ramach przypomnienia sobie jak tam było fajnie i smakowicie kilka fotek

http://img37.imageshack.us/img37/548/brenna200956.jpg
http://img130.imageshack.us/img130/5595/brenna200943.jpg
http://img37.imageshack.us/img37/411/brenna200944.jpg
http://img187.imageshack.us/img187/8086/brenna200945.jpg
http://img709.imageshack.us/img709/6950/brenna200947.jpg
http://img187.imageshack.us/img187/8021/brenna200948.jpg
http://img37.imageshack.us/img37/4619/brenna200949.jpg
http://img37.imageshack.us/img37/8980/brenna200950.jpg
http://img341.imageshack.us/img341/5258/brenna200953.jpg
http://img27.imageshack.us/img27/2303/brenna200955.jpg

guest
27-12-2009, 17:21
W jednej chwili rozwiązał się problem znaku graficznego - logo naszego forum !!!

Zdjęcie nr 2 trzeba tylko odpowiednio obrobić, zmniejszyć i MAMY LOGO :gd:

klepitko
27-12-2009, 17:32
O cie florek tego wklejać nie miałem, nawet nie zmniejszone ale jak juz jest.......
Konkurs bez nagród na domyślność dla tych co na wycieczce z nami nie byli:
Dlaczego Sylwia na piątym zdjęciu idzie tak daleko od nas? Może nas nie lubi albo dym jej przeszkadza?

guest
27-12-2009, 17:38
Chyba mam halucynacje :D Na piątym zdjęciu nie widzę nikogo.

proforma
27-12-2009, 18:19
nie halucynacje tylko kiepski wzrok lub monitor... albo jedno i drugie... :bleh:

radeqm
27-12-2009, 18:30
W jednej chwili rozwiązał się problem znaku graficznego - logo naszego forum !!!

Zdjęcie nr 2 trzeba tylko odpowiednio obrobić, zmniejszyć i MAMY LOGO :gd:

taaaaaa ;)