PDA

Zobacz pełną wersję : Humidorek prezentowy dygnitarzy rządu kubańskiego



Don Lecho
18-08-2009, 11:56
Ostatnimi czasy troszkę kubańskich okazów cygarowych trafiło w moje ręce. Już jakiś czas temu zdobyłem dwa cygarka (H.Upmann i HdM), w jakich dokładnie formatach nie wiem bo zapomniałem, ale ważne jest to że obydwa były zapakowane w folię, z czego H.Upmann prosto z pudełka (pudełko ma do mnie trafić w późniejszym czasie).
Natomiast niedawno otrzymałem w prezencie coś czego sie nigdy nie spodziewałem. Otóż po sympatycznej rozmowie (na tematy winno-cygarowe i nie tylko) z byłym ministrem handlu panem Jerzym Jóźwiakiem dostałem inkrustowany humidorek z dwoma innymi cygarami od wyżej wymienionych, marki H.Upmann i to w idealnym stanie:D! Humidor tenże pan Jerzy otrzymał od ministra handlu Kuby w obecności Raula Castro podczas wizyty oczywiście na Kubie.

Wszystkie wymienione cygara nie występują już w ofercie Habanosa.

Zdjęcia niebawem.

radeqm
18-08-2009, 12:59
Zdjęcia koniecznie, albo na spotkaniu Ci obmacamy i oblookamy - wybieraj ;-)

Lechu, czy Tobie nie chodzi przypadkiem o Jerzego Jóźwiaka, a nie Juźwiaka?

pozdr.


r a d e k

Jacek Uchryń
18-08-2009, 14:09
Zbyt to ciekawa historia dlatego, Ja wam dam albo...
Się powiedziało A to musi być i F jak fotki ładne humidora.
Cygar też ,bo bez tego ani rusz...

Bruno
18-08-2009, 15:29
Ja nieczęsto mam okazje obmacywać Lecha, wiec foty koniecznie wkleic trzeba. I my to wyegzekwujemy, jeśliś obiecał Don Lecho :cb:

Don Lecho
20-08-2009, 00:03
Obicane fotki:

Dwa cygara: HdM ring 42x125mm i H.Upmann ring 42x123
Humidorek inkrustowany a na nim cygaro pochodzące z niego H.Upmann Ring 42x115mm- Jacku napisz jeśli wiesz jakie to są cygara. Na spodzie humidorka jest także wypalony napis Cuba

Pozdr.

Jacek Uchryń
21-08-2009, 02:54
Bardzo ciekawe trofea.:gd:
Lechu nie mogę jednoznacznie określić, jakie posiadasz wzór(vitola) cygar.
Podane wymiary nie istnieją w spisie numerów Vitola.
W przedziale długości 115mm-125mm ring 42,
było produkowane w latach 70-tych tylko pięć cygar o rozmiarze 122mm x 42,
żadne z nich nie dotyczyło omawianych marek cygar.
Prawdą jest, że rozmiary nawet czysto nowych cygar potrafią różnić się o od 2mm do nawet 4mm,mierzyłem cygara i w kilkunastu przypadkach zanotowałem różnice 4mm.
Między 0/64cala a 2/64 różnica na miarce to zaledwie 1mm,jest to praktycznie wielkość błędu pomiarowego przy pomiarze w domowych warunkach.

W rozmiarze 129mm x42 Vitola numer 220-Petit Coronas,421-Marevas,720-Petit Coronas-mano, mamy 13 rodzajów cygar H.Upmann oraz 5 HdM.
dlatego jedynie mogę domniemywać,że masz następujące cygara
Twój HdM ring 42x125mm
Najbliższe cygaro odpowiadające tym rozmiarom i wyglądowi pierścienia to
Short Hoyo Coronas 42x129mm-parejo

H.Upmann ring 42x123
Excepcionales de Rothschilds 44 x 127mm-w wersji perfecto,twoje cygaro o ile pamiętam właśnie takie jest.
patrząc na różnice długości cygar widoczną na zdjęciu to nawet pasuje.

H.Upman 115mm x 42 cygaro od ex-ministra,
najbliżej tych wymiarów jest Corona Minor w wersji bez tuby o wymiarach 116mm x 40,Vitola numer 416-Franciscanos-cygara ręcznie robione, zastąpione w 2002r wersją wykonywaną mechanicznie. Vitola numer 207-Coronitas oraz 707 Coronitas mano o wymiarach 117mm x 40.
Innego zbliżonego wymiarami cygara w komercyjnej produkcji nie było,a mówimy tu o połowie lat 80tych.

Don Lecho
21-08-2009, 10:12
Dzięki Jacku , wychodzi na to że będę mógł sam wybierać jakie to właśnie cygara posiadam w danej chwili i kiedy będę sięgał do humidora po jedno z nich za każdym razem będę mógł mieć inne cygaro w dłoni.:ss: