PDA

Zobacz pełną wersję : Spotkanie w Rudzie Śląskiej



radeqm
31-07-2009, 00:45
Witajcie,

Z kronikarskiego obowiązku nadmienię, że w poniedziałek odbyło się bardzo sympatyczne spotkanie cygarowe. Organizatorem był Lechu, a spotkaliśmy się w składzie:
- Don Lecho z Małżonką
- Rafhof
- Gelu
- Łukasz W
- Ja. Jako, ze przyjechała po mnie moja Żona, Ją też należy wymienić.

Spotkaliśmy się w rudzkiej Kuźni Smaku, miejscu znanym śląskim aficionados od dłuższego już czasu (User - pamiętasz?).
Spaliliśmy dość konkretny zestaw cygar:
- Lechu - Gurkha Black Puro w formacie churchill
- Rafał i ja - Joya de Nicaragua Antano Consul
- Łukasz i Gelu - Royal Jamaica - jakieś takie sporawe :-)

Pod koniec spaliliśmy właściwie wspólnie prezent od Lecha - Havana Humidor - dobre było.

Powiem tak - porozmawialiśmy na wiele tematów, wypaliliśmy trochę dobrego tytoniu i początek tygodnia stał się jakby taki znośniejszy :-)
Słowa moje potwierdza fakt, że za chwilę... piątek ;)


Pozdrawiam i do następnego,


r a d e k

rafhof
02-08-2009, 22:08
oj taaaak!!

pięknie było!!

coby prawdziwości stało się zadość trza powiedzieć, że spotkanie nie zakończyło się w Kużni Smaku...ani w poniedziałek...;-)

po zakończeniu etapu w Kuźni wybraliśmy się do Zabrza - a tam ugościł nas Łukasz(w) w swoim domu! to znaczy Gela i mnie..;-) po prędkiej wizycie w Żabce rozprawialiśmy na tematy wszelakie!! konsumując zarazem zakupy - czyli zwłaszcza Desperadosy w ilości: "nie-po-jednym-na-głowę" oraz serek dojrzewający pod tytułem - Sekret Mnicha...czy jakoś tak!!;-) i oczywiście "popalily'my"!! i tu wielkie dzięki dla Łukasza za Macanudo Maduro (chyba Hyde Park) którym zostałem poczęstowany - a tak na prawdę to sam wybrałem, gdyż darczyńca rozwarł humidor i powiedział zachęcająco: "pal co chcesz"!!;-).
Co palili koledzy - nie pamiętam... dowiedziałem się od żony - że w domu byłem po 2.00...

noo..pięknie było!!

niesamowite 2 (a tak na pradę 3;-) odsłonowe spotkanie z bracią cygarową!! i niektórymi jej piękniejszymi połówkami!!;-)

dzięki wielkie Panie i Panowie i do następnego!!oby rychłego!

hej

Jacek Uchryń
02-08-2009, 23:25
oj to się działo!
Pięknie.

gelu
04-08-2009, 10:45
Witam,
Faktycznie spotkanie było wyśmienite tak jak i cygara.
Bardzo mile spędzony czas w doborowym towarzystwie oby więcej takich co tu dużo mówić super.
Pozdowienia dla całej braci

Don Lecho
18-08-2009, 12:27
O tak spotkanie wyśmienite! Mineło już sporo czasu, ja jestem już po pseudo urlopie i trza by powtórzyć to co dobre. Co wy nato?

radeqm
18-08-2009, 13:54
Jak na lato ;-)

Konkrety?


r a d e k

rafhof
19-08-2009, 14:11
no no pięknie!!! działamy!!

na prawdę było przemiło i sympatycznie i ogromna ochota we mnei na "ryplej"..!
o ile oczywiście Łukasz nie ma złych wspomnień po nalocie domowym i okopceniu kuchni!!;-)

ja się piszę!!

hej

gelu
19-08-2009, 18:51
jestem za oczywiście :)

Don Lecho
20-08-2009, 01:09
jestem za oczywiście :)

No to może w przyszłym tygodniu? Wstępnie już rozmawiałem z Łukaszem. Słyszałem że masz już zrobiony humidor z tego cedru kanadyjskiego a więc będzie co oglądać na spotkaniu.
:)

Don Lecho
21-08-2009, 11:29
A więc wstępnie, następne spotkanie w czwartek tam gdzie ostatnio czyli w Kuźni Smaku . Napewno będę ja i Łukasz

gelu
21-08-2009, 16:36
a ja to co ??
już się nie liczę :))
mam nadzieję że też będę no chyba że...

Don Lecho
21-08-2009, 22:45
a ja to co ??
już się nie liczę :))
mam nadzieję że też będę no chyba że...

mam nadzieje że nie tylko ty jeszcze będziesz, Rafał także zapowiedział mi swoja obecność

radeqm
22-08-2009, 12:37
Wydaje mi się, że będę i ja :-)

r

lukaszw
24-08-2009, 22:18
Będę oczywiście :) Rafał teraz Twoja kolejka na transport:) albo razem pomyślimy daj znak sygnał

lukaszw
24-08-2009, 22:19
ale na motorze nie da rady Ty ja i Gelu było by trudno:)

Don Lecho
24-08-2009, 22:19
Proponuję start godz 18:00

rafhof
25-08-2009, 15:03
witajcie!

chętnie się zmontuję!! oczywiście rozumiem kolej transportową!! nie ma sprawy!! ale tylko w jedną stronę. bo raczej będę prosto z pracy więc nie zahaczę o Zabrze wcześniej.
dojedźcie tam - a wrócimy razem - ok? i obiecuję, ze nie będzie jazdy motocyklem;-)
po jakości ostatniego spotkanka wnioskuję że będzie super i kolejnym razem!!

oby dozo!!

Pe.eS.
dokładnie potwierdzę dopiero w środę po południu - bo może mi cuś wyskoczyć...tak się przynajmniej szykuje niestety...

lukaszw
25-08-2009, 18:13
Rafał nie bierz tego transportu tak serio , jakoś damy radę i wrócimy co prawda Ruda Śląska to nie Zabrze :) ale chyba jakaś taxówka się znajdzie ,
samochodem czasem nie przyjedź :)

Bruno
26-08-2009, 00:43
samochodem czasem nie przyjedź


A ja czytałem na forum, ze cygara najlepiej woda popijać. A po wodzie mozna prowadzić :bravo:
Udanego spotkania życzę. :gl:

radeqm
27-08-2009, 13:38
Panowie,

Sprawa, ma sie rozumieć, aktualna?

Jestem o 18:00.


r a d e k

radeqm
29-08-2009, 20:27
Panowie,

Pisać się nie chce? Grzecznie proszę wstawić relację z bardzo fajnego spotkania, a ja wkleję foty.

. . .


r a d e k

lukaszw
30-08-2009, 12:51
Heh jak zawsze czyli już 2 raz:) było świetnie, Radek swoje "cygarko" palił jedyne 3h i 5 min a z tego co wiem to nie było pierwsze tego dnia:)
Kurde jeszcze jedno takie spotkanie no i narodzi się "nowa świecka tradycja"
pozdro
łukasz

Don Lecho
30-08-2009, 13:47
A no było sympatycznie! Z nami też był i cygaro również palił (A.Turent 6 generaciones robusto) mój znajomy Marcin, który ostatnio zasmakował w cygarach. Ja skusiłem się na H.Upmana - tego z humidorka dygnitarzy, w końcu cygarko dość już dojrzewało i była to jedno z najlepszych kubańskich cygar jakie miałem przyjemność palić ( bardzo kremowe, dość lekkie, świetnie sie spalało do samego końca - szkoda tylko że nie mieliśmy wykałaczek:) Tym cygarem zostałem jeszcze bardziej utwierdzony w przekonaniu że Kuba "MUSI" leżeć i to nie mało. Drugim cygarem jakie wypaliłem tego dnia to Flor de Selva Robusto, ale po takiej Kubie to nie dawało ono tyle przyjemności co kiedyś:( Radek z pewnością mógłby wygrać konkurs wolnego palenia cygara ( jak nie fajka to cygaro co nie Radzio?)

gelu
31-08-2009, 22:31
Witajcie,
spotkanie bomba, coraz to lepsze tendencja zwyżkowa musi się utrzymać. Cygarka świetne Radku czas Twojego palenia zadziwił chyba wszystkich aficionado.
Humidor pana Don Lecha:)) wtajemiczeni wiedzą o co kaman :) misternie wykonany szkoda że taki mały.
Łukasz Kuba podobno nie Kuba tzn. HdM Epicure no. 2 dla mnie ok starzy wyjadacze stwierdzilii że zbyt lekko zbudowane moja Oliva G Maduro - rewela.
Pozdrowienia dla całej gromady i do następnego miłego

Don Lecho
01-09-2009, 12:20
Proponuję następne na strzelnicy leśnej w Żorach . Popalimy, postrzelamy a może i coś na ruszt wrzucimy:)
Z pewnością Jurek by sie przyłączył:)
:cb:

radeqm
01-09-2009, 16:12
No proszę - wystarczy ładnie poprosić, a każdy napiszę kilka słów :)

Poniżej obiecane przeze mnie zdjęcia niecodziennego cygarka oraz Lecha z tymże cygarkiem.
Smak bardzo ciekawy, w niczym nie przypominał palonych przeze mnie Upmannów.

Mój 5Vegas dał mi rzeczywiście ponad 3 godzinki przyjemności. Bynajmniej nie jest to mój rekord - było cygarko, które paliłem bite 3,5 godziny...


Pozdrawiam,

r a d e k


P.S. Jakość zdjęć kiepska - robione telefonem.
P.P.S. Strzelnica - super pomysł. Kiedy?

gelu
01-09-2009, 21:55
Czołem,
Jeśli chodzi o strzelnicę to będę coś wiedział w czwartek, oczywiście dam znać
pozdrawiam

radeqm
13-10-2009, 01:05
Panowie,

Czas leci - może znowu jakieś spotkanie?



Pozdrawiam,


r a d e k

Don Lecho
23-10-2009, 15:05
A no Radku czasu nie mało przeleciało i szykuje się następne spotkanie w Rudzie.
Tym razem spotykamy się w "Pubie pod Łososiem" o 16:00 w najblizszy wtorek, niedaleko od Plazy.
bedę ja (prawdopodobnie z szefową DON LECHO:D),łukasz, Grzesiek, Rafał (mam nadzieję że Rafał dał ci już znać), może i mój kuzyn sie dokula, a moze ktoś jeszcze? np: Gdańska ekipa podobno samolotem to tylko godzina:D

radeqm
23-10-2009, 15:51
Cholera, we wtorek pracuję...
Nie ma szansy na inny termin?


Pozdrawiam,

r a d e k

P.S. Pamiętasz, ze cygarka dla Ciebie jeszcze mam...

Don Lecho
23-10-2009, 16:06
inny termin oczywiście też może być, ale my i tak będziemy dymić we wtorek :ss:


Cholera, we wtorek pracuję...
Nie ma szansy na inny termin?


Pozdrawiam,

r a d e k

P.S. Pamiętasz, ze cygarka dla Ciebie jeszcze mam...

rafhof
23-10-2009, 16:37
co to ja miałem..?...co to było....???...

ahhhhaaa...!!

Radek!! palimy we wtorek wiesz?!?!?!

informuję Cię!!

Pe.eS.
od wczera mie sie zapomło...;-/

radeqm
23-10-2009, 17:31
Dzięki, dzięki :D

r

Don Lecho
28-10-2009, 12:06
Cholera, we wtorek pracuję...
Nie ma szansy na inny termin?
Pozdrawiam,
r a d e k
P.S. Pamiętasz, ze cygarka dla Ciebie jeszcze mam...

Z racji tego iż byłeś nieobecny tymrazem Radku, przejmuję natenczas pałeczkę kronikarską
a więc:

Odbyło się kolejne spotkanie rudzkie- stop. Obecni byli : Rafał, Łukasz, Grzesiek, Leszek-stop. Paliliśmy: Punch , Victor sinclair churchill, El Rey del Mundo supreme, Chateua Real Gran templar maduro- Napitki spożywane : kawa, piwo, woda + 1 fandzola po bretońsku:D- stop. Tematy dyskusyjne: przeróżne- stop. Generalnie jak zawsze było miło i sympatycznie , szkoda tylko że tak krótko -stop. Następne spotkanie, niebawem:ss: stop
:git:

rafhof
28-10-2009, 12:47
no pięknie było!! ale niestety niemalże w takim telegraficznym skrócie jak napisał Leszek...ehh...zawsze tego czasu mało!!

ale dziękuję bardzo za spotkanie!! bardzo mile się tak zderzyć i zapalić wespół zespół!! nawet jak trza na szybko przygotówkę do cygara zorobić - jak wsuwałęm tę"fandzolę";-) - a barmanka bardzo dobitnie pokazuje co mylśi o naszej pasji!!;_)

ja proponuję okreśłić taki 1 (może 2) dni w miesiącu "z góry" - na przykłąd : każda druga środa miesiąca. i wtedy tylko koordynować lokal i godzinę.
będzie łątwiej się zmontować - i częściej!! i można jakoś poplanować sobie z wyprzedzeniem.

jeszcze trochę czasu minie (niestety...) nim będzi eto możliwe w KAŻDY czawartek u mnie..!;-) w Klubie znaczy!

jeszcze raz dzięki za spotkanie i do następnego!!

hej

radeqm
28-10-2009, 13:20
Pomysł Rafała ze stałym terminem jest bardzo dobry - plan pracy mam na miesiące z góry i mógłbym spokojnie dostosować go z wyprzedzeniem.
Co Wy na to, Panowie?

Jaki dzień wstępnie proponujecie?

Pozdrawiam,


r a d e k

P.S. Fanzol bynajmniej dobry?
P.P.S. Gdzie Was ta kelnerka tak obcinała?

Don Lecho
28-10-2009, 18:06
No faktycznie kiedyś to był czwartek ( wiadomo dlaczego) i można by powiedzieć że cały tydzień starałem sie podporządkować czwartkowi.

Więc może teraz poniedziałek - cygarko na dobry początek tygodnia?

rafhof
29-10-2009, 15:14
dla mnie poniedziałek jest ok - ale chyba nie każdy?!?!?!tyle to ja nie palę!!;-)

proponuję każdy pierwszy poniedziałek miesiąca!
od godziny? (proponuję od 16.00 wzywż...)

natenczas - Łosoś!!! bo całkiem fajny lokal - wystrojowo! i mało ludzi - bo do barmanki trzeba siedzieć tyłem...i jej nie słuchać;-)
a i "fandzol idzie się bysztelnonć" jak kogoś "zaśśie";-)

jak nam wyjdzie pierwszy - to zobaczymy czy "wytrwamy" do kolejnego - pierwszego...czy będzie trzeba coś szybciej zorganizować!!;-)

co Wy na to?

zaznaczam, że 1-szy poniedziałek grudnia już za kilka dni!!;-)

pozdro serde

proforma
29-10-2009, 15:20
tym bardziej - że po drodze jest jeszcze pierwszy poniedziałek listopada, - 2 listopada :bleh::bleh::bleh:

rafhof
29-10-2009, 15:41
tym bardziej - że po drodze jest jeszcze pierwszy poniedziałek listopada, - 2 listopada :bleh::bleh::bleh:

no właśnie o niego mi chodziło!!;-)

dziękuję za czujność - oraz za śledzenie "tak odległego" wątku!! dlatego tym bardziej zapraszam w imieniu wszystkich "silesian" Ciebie Maćku na nasze spotkania!!

hej

proforma
29-10-2009, 15:48
wątek odległy acz bardzo mi bliski... czuję się zaproszony i na pewno skorzystam z zaproszenia...
a na razie - miłych spotkań...

Don Lecho
29-10-2009, 18:27
...a więc palimy "En el primero lunes de Noviembre ":gd:

radeqm
29-10-2009, 22:21
Drugi listopada - jak najbardziej :D

r

gelu
29-10-2009, 23:30
pasi obecny :)

rafhof
30-10-2009, 12:05
Suuuuper!!

czyli "Pod Lachsem (ososiem){łososiem}" w poniedziałek!!

od 16 wzwyż - tak?!

chyba, ze komuś h zderzenia nie pasi - to prosze o info!

i znowu sobie super zapalimy!!

hej

Pe.eS.
gelu - rozumiem, ze jak Ty tak to Łukasz też?

Don Lecho
30-10-2009, 17:50
jeśli godzine przesuniemy na po 17 to i moja "piękniejsza połowa" powinna sie wraz zemną stawić"

Co wy na to?

radeqm
02-11-2009, 16:11
No, Panowie, zaraz się widzimy :-)

Ze mną dzisiaj jedzie Monte #2 - strrrrraszną mam na nie ochotę :D


Do zobaczenia!


r a d e k

radeqm
02-11-2009, 23:02
Się odbyło, inauguracyjnie i... kameralnie.
Był Rafał, Leszek i ja.
Leszka postawa była wyjątkowo heroiczna - infekcja nie dała mu rady - przybył i zapalił Del Paraiso Maduro w formacie robusto (wstydźcie się Nieobecni ;)).
Rafał palił El Credito No. 4 Maduro, ja natomiast Montecristo #2.

Ogólnie można napisać, że dzisiejsze cygara raczej nie zachwyciły. Ot - popaliliśmy, porozmawialiśmy i po dwóch godzinach rozeszliśmy się do domu.

Następny pierwszy poniedziałek miesiąca już za... miesiąc - pewnie będzie lepiej :)

Założę nowy wątek dotyczący poniedziałkowych spotkań na Śląsku, a ten temat niebawem zamknę.


Pozdrawiam,


r a d e k


P.S. Fanzola idzie strzimać ;)

Bruno
03-11-2009, 00:42
Piękna nowa tradycja sie rodzi. Gratulacje. Foty od czasu do czasu by sie przydały. Radek, Twoje Monte#2 też nie zachwyciło? Nie wierzę.

radeqm
03-11-2009, 00:54
Fotki następnym razem będą.
Monte opisałem w "Paliłem dzisiaj".
Oczywiste jest, że było smaczne, ale brakowało mi tego czegoś, co zwykle w tym cygarze znajduję...

Pozdrawiam,


r a d e k

Don Lecho
03-11-2009, 11:37
Potwierdzam to co Radek napisał. niemniej fajnie było się spotkać znów z wami. Cygaro faktycznie nie smakowało , ale ja mam wytłumaczenie:DA. Co do poniedziałków to jest taka komedia pt: "Nie lubię poniedziałku" i może coś w tym jest . Na szczęście sie samopoczucie polepszyło mi się, gdy wkładałem SLRx2szt do humidora :ss:( te konkursowe)

rafhof
05-12-2009, 01:42
no i nastaje nam I-szy poniedziałek miesiąca! ostatniego w tym roku!!;-)

więc spotkajmy się Pod Łososiem znowu!!

ja proponuję już ok. godz.16.00. co Wy na to?

a może ktoś dojedzie??? zapraszamy!!!!

hej

gelu
05-12-2009, 08:21
no i nastaje nam I-szy poniedziałek miesiąca! ostatniego w tym roku!!;-)

więc spotkajmy się Pod Łososiem znowu!!

ja proponuję już ok. godz.16.00. co Wy na to?

a może ktoś dojedzie??? zapraszamy!!!!

hej

wszystkie znaki na nieboskłonie wskazują że będę
pozdrawiam

Don Lecho
05-12-2009, 10:47
Ja także podpisuje się pod słowami Grzegorza .

radeqm
05-12-2009, 16:03
Będę, będę :)

r

Don Lecho
06-12-2009, 13:29
... a raczej będziemy- ja i Aga , tylko ciut po 16:00

radeqm
30-12-2009, 21:20
Panowie,

Przypominam, że aktualnie na temat naszych spotkań piszemy tu:
http://aficionado.pl/showthread.php?t=308
Posty przeniosłem.

Pozdrawiam,


r a d e k