PDA

Zobacz pełną wersję : Kolejne wieści tym razem :(



Jacek Uchryń
06-02-2009, 01:46
:(

Podwyżka podatków podpisana.
Niestety są kolejne złe wieści dla konsumentów ,które na pewno również wpłyną na ceny cygar.
To wiadomości z Hondurasu o dekrecie Prezydenta José Manuel Zelaya Rosalesa nakazującym właścicielom fabryk cygarowych na podniesienie płacy minimalnej swoim pracownikom o/lub do 50%.

AdamLuczak
06-02-2009, 01:59
Czy to dwie różne podwyżki ? Podatki i płace ?
Mam nieśmiałe wrażenie że płace dla pracowników stanowią w cenie cygar pomijalną składową...
Natomiast podatki... to z pewnością zdecydowanie CO INNEGO.

Adam

Jacek Uchryń
06-02-2009, 02:17
Czy to dwie różne podwyżki ? Podatki i płace ?
Mam nieśmiałe wrażenie że płace dla pracowników stanowią w cenie cygar pomijalną składową...
Natomiast podatki... to z pewnością zdecydowanie CO INNEGO.

Adam

Podatki podniesiono w USA i w sumie najwięcej powodów do zmartwień to jak na razie maja dystrybutorzy i sprzedawcy cygar,to na nich się skupi pierwsza fala problemów z kosztami nabycia towarów.
Czas pokaże i my zobaczymy jak to będzie wyglądać na poziomie konsumenckim, dla nas wcale cygara nie muszą od razu podrożeć,ale kto wie jak będzie w rzeczywistości.

Płace no niestety już niektórzy Bossowie fabryk z Hondurasu wypowiedzieli się,że będzie to odczuwalne w cenach cygar.

Jacek Uchryń
10-06-2009, 11:28
Sporo nowych cygar pokazało się ostatnio na rynku,ale w sposób reglamentowany.
Prym tu wiedzie CAO ze swoimi nowościami Mx3,Columbia oraz Costa Rica,jakimś dziwnym nowym zwyczajem cygara trafiły tylko do dwóch sklepów,nikt wcześniej nie wspominał ,że to będzie jakiś exclusive,przecież miały to być regularne nowe linie.
Mx3 trafiło do Waszyngtonu a pozostałe dwie linie do Orlando.
Nie mam pojęcia o co tu common.
Trochę to zabawne.