PDA

Zobacz pełną wersję : Wakacyjno-urlopowe "eventy" cygarowe



rafhof
21-07-2009, 14:38
Witajcie,

postanowiłem (po konsultacjach z naczalstwem;-) założyć taki oto temacik, gdzie można zaprezentować jakieś nasze przeżycia zgodnie z tematem a zawierające nutę istoty forum!;-)

i tak żeby się nie zagłębiać w teorię sztuki zacznę od opisu przedmiotowego:

Na moim urlopie rodzinnym, który przypadał na drugą połowę czerwca 2009 miałem miłe przeżycie z cygarami związane!! niestety (uprzedzając domysły..) wypaliłem zaledwie 2 cygara przez 2 tygodnie - ale był to urlop jak wspomniałem - rodzinny - a ja rodzinnie nie palę!!;-)

Otóż byłem w Hiszpanii - na Costa del Sol. kraj i kraina świetne!! dobre wino tańsze od średniego piwa, dobre jedzenie, widoki, trasy, etc.. zachwyciła mnie absolutnie Corrida - ale dopiero po otrzymaniu ponadgodzinnego wykładu teoretyczno-weterynaryjno-historycznego na Plaza de Torros w Rondzie (gdzie się wszystko zaczęło...)//{btw.: nie wiedziałem, że to jest teatr. tak: TEATR!!! z określonymi aktorami, symboliką, sekwencjami, scenami, ruchami..etc..a nie szlachtowanie bydlęcia..;-)

Wracając do wątku - otóż po wypożyczeniu samochodu udałem się z całą czeladką (5 osób nas łącznie było z Hanką!!) do Anglii...taaa.. dokładnie!! bo blisko było!!;-) ściśle ujmując na Gibraltar! to takie specyficzne miejsce o którym wielu słyszało a niewielu było!;-) ogólnie: cypel skalny, należący do Anglików, na którym (oprócz skał i małp;-) znajduje się tylko kilka pozostałości po fortyfikacjach i ciężkich działach, doskonale widać Afrykę, jest kilka małych uliczek i ogromna ilość Anglików!!;-) uważam, ze warto zobaczyć pod warunkiem, że jest się stosunkowo niedaleko od tego miejsca - lub jest się fanem Wołoszańskiego!!;-) jako cel główny podróży z Polski - odradzam!!

Na jednej z tych uliczek - nomen omen - Main Street - znajduje się sklep przy sklepie z krzykliwymi napisami - duty and tax free. Koncentracja oczywiście na wódzie, fajkach (czyt.: papierosy) i perfumach. Niestety żadnej rewelki cenowej!! przy stosunku funta gibraltarskiego {mają swoją walutę!!!} do euro - 1GIB=1.22EUR dla Polaka (co kupił EURO za 4,50PLN wtedy) nie było nic powalającego! (flacha JD 1l wychodziła ok. 80,-PLN). Wszędzie to samo..nie wiem jak wychodziły papierochy - ale cygar ogólnie mało - i też w niewielkich ilościach.

Aż tu nagle znalazłem się przed drzwiami...raju!! wyłoniła mi się piękna trafika! Habanosa!! ładna z zewnątrz!! i śliczna wewnątrz!!

http://www.stagnetto.gi/

Nigdy jeszcze nie byłem w takim wielkim walk-in'ie z tylko i wyłącznie kubańskimi cygarami! Na mój entuzjazm wpłynął jeszcze fakt, iż po całym dniu wycieczki i chodzeniu po tej skale (czyt.: Gibraltar;-) w ponad trzydziestostopniowym upale znalazłem się nagle...cały...w: 22stopniach Cel i 64% wilgotności!! i cuuudownym zapachu!! nie wiem ile energii trzeba żeby w takim upale zorganizować takie warunki dla cygar - ale robi wrażenie!! żadnych nawilżaczy ultradźwiękowych (tych co zioną parą!!) nie było widać, naliczyłem 3 źródła emisji z dołu chłodnego i wilgotnego powietrza i potężny wyciąg z góry. Klimatyzacji nie widziałem!!po pogawędce z miłą Panią i zrobieniu drobnych zakupów musiałem niestety wyjść...bo reszta wycieczki smażyła się na zewnątrz...;-/
Podobno róznież Polacy robią zakupy u nich!!ale wysyłają tylko po całym pudle - minimum!!;-) ja zanabyłem 2 Monciaki #2, które kosztowały mnie na tamten moment po 33,-PLN. sam wyjąłem z pudełka z pieczątką - Sep08. Nie paliłem ich jeszcze - a w zasadzie go...ale ktoś już coś może powiedzieć na temat Kuby z Gibraltaru;-)

Nie miałem za bardzo czasu zaznajomić się z pełną ofertą i cenami na miejscu - ale net daje odpowiedź.

Był to na prawdę bardzo miły "event" cygarowy na moim urlopie - zwłaszcza, że w tak ciekawym i odległym miejscu wszedłem w taki raj!! (cygarowo-temperaturowo-zapachowy!!;-).

kilka zdjęć wkleją Admini, których o to proszę!!

pozdrawiam serdecznie i urlopowo/melancholijnie...;-)

hej

Jacek Uchryń
21-07-2009, 15:30
No pięknie.Czekam/y e na fotki
Nie miałem pojęcia że tam jest własna waluta:cool:
Matko jedyna ten sklep za rok będzie obchodził 240 lat istnienia :gd:
Ciekawe ile jeszcze w Europie jest takich wspaniałych/ciekawych i nie krzykliwych miejsc.
Można tam było przycupnąć gdzieś i zapalić świeżutkie cygaro?
Rafał, rozumiem że tym postem rozpoczynasz temat dając przykład innym :ss:.

rafhof
22-07-2009, 10:58
jeśli jest taka możliwośc to można z tego oddzielny wątek zrobić
bo jak będziemy w tym temacie wpisywać wszelkie inne "eventy" to się zrobi gęsto! a tak na przykład jak ktoś za 10 lat pojedzie na Gibraltar to tu coś skrobnie;-)
mają swą walutę!!i to jeszcze niewymienialną nigdzie indziej!!
w sklepie nie było miejsca na spokojne zapalnie - może gdzieś mieli jakąś klimatyzowaną enklawę w tej kamienicy - ale mnie nie zaprosili - po zakupie 2 Moteciaków!;-)
miło było i na prawde warto było zobaczyć ten prawie "ćwierćtysiącletni geszeft" z dobrymi cygarami!!;-)

no i cały skalny, ufortyfikowany cypel Europy też!!;-)

ja ze swej strony zachęcam do wpisywania takich kwestii-bo to nawet samemu się fajnie wtedy wspomina!

może przywaliłem z grubej rury z tym Gibraltarem (jest tam do zwiedzania- 100 tonowa armata!!-tak się nazywa;-) -ale tam akurat byłem...
ale bardzo chętnie poczytam o wypalonym cygarze podczas wakacji na polu namiotowym Goła Zośka koło Augustowa lub promocji na 3 letnie - super wysuszone i wyleżakowane Guanty pod halogenem - w schronisku na Klimczoku;-)

miło się wspomina takie momenty jak się pisze- polecam!!

hej

Pe.eS.
zdjęcia "cygarowo-małpiaste" ma wkleić moderatore radeqm'e...!;-)

Jacek Uchryń
22-07-2009, 11:40
Pewnie,że można wydzielać oby tylko było co!
Optymista 10 lat ,czy my tyle dotrwamy ?czy cierpliwości starczy?
i na koniec dzięki że opisałeś nam swoje nieoczekiwane znalezisko.
Nie będąc tam, też się to z przyjemnością czyta.

Sergiej
22-07-2009, 15:37
Matko jedyna ten sklep za rok będzie obchodził 240 lat istnienia

140 :)

W wolnym czasie opiszę moje doświadczenie z trafikami w Holandii.

Jacek Uchryń
22-07-2009, 21:28
140 :)


Tyż piknie i dużo :D

radeqm
25-07-2009, 03:03
Zdjęcia wstawiłem, wzmiankowanego Monciaka wypaliłem :)
Ciąg był mocno przyciasny - jedyne moje zastrzeżenie do tego cygara. Jak wszyscy wiemy, to się po prostu czasem zdarza.

Jeszcze raz dzięki, Rafał :-)

Jacek Uchryń
05-08-2009, 13:37
Może to pytanie wydać się dziwne,ale szperając mocno po necie w innych sprawach cygarowych natrafiłem na informacje o innym sklepie,który ponoć znajduje się na Gibraltarze.
Rafał ty zjechałeś całą tą skalną Anglię, nie trafiając na inny cigars shop Pablamos ?

rafhof
08-08-2009, 17:46
no nie uderzył mnie inny... tak na żywo..skalniek niewielki więc może gdzieś w jakieś bocznej uliczce był... alebo może to tylko adres ma na Gibraltarze - bo tam podatki niższe i może tylko "formalnie' tam miał coś zakitrane ten inny sklep..nie wiem..
ja się przyznaję tylko do jednego..;-0

hej

Brennus
28-10-2009, 01:21
...Na moim urlopie rodzinnym, który przypadał na drugą połowę czerwca 2009...

...Otóż byłem w Hiszpanii - na Costa del Sol...

...Plaza de Torros w Rondzie...

do Anglii...taaa.. dokładnie!! bo blisko było!!;-) ściśle ujmując na Gibraltar!... t


haha, tośmy się minęli :D

3 miesiące przesiedziałem na costa del sol.. ale od 29 czerwca :) w rondzie na arenie walk byków byłem także, jak i na Gibraltarze ... te "przemiłe" stworki na twoim gibraltarskim zdjęciu nieźle mnie pogoniły, bo jak widzą siatki to nie odpuszczą... wiedzą że jedzonko można w nich znaleźć, a ja z dziewczyną po zakupach tam wjechaliśmy...

a nie był to koniec pecha, bośmy z przyczyn logistycznych pojechali w niedzielę... kupować to można było w tym ich wielkim markecie, morris czy jakoś. a sklepy alkoholowe i cygarowe pozamykane ;( mogłem tylko patrzeć na te ceny w witrynach ... zwykle litr trunków był tańszy od naszego 0,7...

a jak coś było otwarte, to sprzedawca stosował kurs średni wymiany euro na funta gib. (mieliśmy euro, ale da się tam kupować ) tylko uśredniony ten kurs to był przez niego, więc wielkich zakupów to nie porobiłem, ograniczyłem się do paru butelek z tego marketu...


a co do cygar... zdarzyło mi się pomieszkując 2 dni w Sevilli u gospodarza z couchsurfingu zrobić deal mego życia... upraszczając nieco wymieniłem z nim mego ashtona classic na ... guantanamerę :D

a serio, sam fakt iż gospodarz po kolacji, wcześniej polewając wino i swoisty likier na brandy, nagle wyciągnął cygara ( czort z tym że to guanty były :) ) niesamowicie mile mnie zaskoczył.

Zdarzyło mi się też skoncentrować uwagę wszystkich pań pracujących w centrum handlowym Corte Ingles w tymże mieście... ponieważ pani w dziale cygarowym powiedziała mi ile mam zapłacić za parę maluchów akurat w momencie jak podeszłą moja dziewczyna... oj, się działo jak zobaczyła cenę, scena poszła taka że wszystkie panie chichotały za nami :P

cygar parę spaliłem, ale nic godnego odnotowania, a dużo ich nie było, bo przy 40 stopniach za dnia średnio się chce palić, a wieczory też rzadko miałem do rozdysponowania w ten sposób...

Bruno
08-06-2011, 12:58
Troszkę na temat a troszkę blisko tematu, zapytam, czy wiecie cokolwiek o sklepach i tzw. "miejscach friendly dla cygar" (HAHAHA, ale polenglish mi wyszedł :))))) w pięknym mieście Barcelona? O sklepie Gimeno na Ramblas już wiem.

Bruno
09-06-2011, 16:24
Nikt? Nic??? :bh::eek::hmm:

Jacek Uchryń
09-06-2011, 17:03
Sklepów jest mnóstwo...generalnie,nieważne na jaki trafisz,ceny reguluje państwo
http://www.cmtabacos.es/wwwcmt/paginas/EN/mercadoPrecios.tmpl
obsługa strony jest nieskomplikowana :ss:

jedyne,na co potrzeba mieć baczenie to...jakość cygar i wybór.
Hiszpania,to kopalnia cygarowych skarbów...
BOLIVAR 108 Edición Regional 10,50
SANCHO PANZA Quijote Edición Regional 14,50


Dwa adresy poniżej są najczęściej rekomendowane,plus ten co podałeś

El Corte Inglés-to jest,multisklep
Plaza del Duque, Plaza Magdalena, Nervión Plaza
The tobacco shop in the Plaza del Duque location is on the ground floor next to the lottery and optician. There is a a small humidor with a good selection of Cuban cigars.

L’Estanc Laietana
Address : Via Laietana, 4
Zip code : 08003
City : Barcelona - Spain
Area : Barrio Gótico
Opening hours : From 10 am to 7pm
Phone : 93 310 10 34

Bruno
09-06-2011, 18:17
Thx

Jacek Uchryń
10-06-2011, 01:40
człowiek, sobie palce po pachy urabia ;),:hmm: w poszukiwaniach,a tu...
trzy literki nichtś fersztejnowe :bleh:
budujące i motywujące, :whatever:

bez zdjęć i elaboratu wspomnieniowego i informacyjnego,lepiej nie wracaj...o jakimś skarbczyku cygarowym,wspomnę tylko a propos.

Bruno
10-06-2011, 11:34
Trzy literki, ale jakże znaczące, rzekłbym "magiczne". Zdjęcia będę na pewno, wspomnienia także. Co do skarbczyka, ... zobaczymy, ale bardzo bym chciał.

Bruno
11-06-2011, 08:20
No a jeszcze kwestia palenia w miejscach publicznych, knajpach etc.? Czy Hiszpania posiada ustawę antynikotynową podobną do polskiej? Oto druga część mojego pytania, która pozostaje bez odpowiedzi. Rozumiecie, chciałbym wiedzieć czy mogę bezpiecznie poruszać się po Barcelonie z cygarem w ręku, bez narażanie się na areszt? :cb:
Nie omieszkam sfotografować własnoręcznie budynku, który kiedyś stanowił temat pewnego konkursu na forum. Pamiętacie?

rafhof
21-07-2011, 18:52
nic nie pisze - długo...
nic nie pale - od ponad tygodnia!!
choć ostatnia środa w kraju była przemiła i smaczna - może nie wykwintna - ale jak bym tak powiedział to bym poczciwego krupnioka obraził;-)
dzięki Radek!

teraz jestem w Turcji w opcji "familien Urlaub";-) nie jest źle!! nawet "jest dobrze" pod wieloma względami!! ale nie cygarowymi.. po pierwsze primo - mam cygara - ale po drugie primo - mam przy sobie rodzinę...a po trzecie primo - mam wrażenie, że gdybym tylko wyciągnął cygaro z etui - od razu by się zapaliło...od tzw.: (na śląsku): samości... i to na całej powierzchni... taki "hitz" tu jest... gdyby nie moja "wrodzona" sympatia do piwa (EFES daje radę!!;-) to bym się chyba usmażył i odwodnił...albo vice verca...;-)

ale w planie mam zapalić!!! choć tu już nigdzie nie można w środku...rozumiecie to???w Turcji!!! gdyby ten kraj nie sprzedawał fajek (papierosów) to by tu jeszcze chyba prądu nie było...a kurzyć nie wolno... ale ja zakurze...i napisze o tym!!;-)

hej

AdamLuczak
21-07-2011, 23:40
Go, go, Gadget :)

Adam

rafhof
22-07-2011, 00:36
Go, go, Gadget :)

Adam

o co kaman?!?
Przy innym zwaniu jeszcze bym sie nad pudeukiem czekoladek zastanowiu...a tak...?hmm...moze lepiej nie pisac, a palic...?
Hej

AdamLuczak
22-07-2011, 10:13
Zachęcam Cię i do palenia i do opisu :)

Adam

Bruno
23-07-2011, 02:51
Masz rację Adam. No jak nie, jak tak? Ale daj sam dobry przykład, boś na świeczniku jest jako ważna forumowa osobistość, jakby nie patrzył. :szcz: :git:

radeqm
26-07-2011, 11:24
Taka wygenerowana upałem niechęć do palenia bywa złudna.
Wiem to chociażby z tegorocznego pobytu na Korfu. Dwa tygodnie - 17 wypalonych cygar. Chyba nigdy tak dużo nie paliłem :) Fakt, większość wieczorem i na tarasie, ale w popołudniowym upale też się zdarzyło i było dobrze.

Ad meritum: Rafał, pal nie pie**** mhmmm, no zapal jak znajdziesz chwilę i napisz jak znajdujesz ;)

Pozdrawiam!

r a d e k

P.S. Z kronikarskiego obowiązku - paliłem tylko Joya de Nicaragua - różne formaty z wszystkich serii i... wcale mi się nie znudziło :)

Bruno
26-07-2011, 19:18
Teraz mi smaka narobiłeś. Muszę się i ja do Pana Lecho zwrócić :git:.

Jacek Uchryń
30-07-2011, 21:43
nic nie pisze - długo...
nic nie pale - od ponad tygodnia!!
choć ostatnia środa w kraju była przemiła i smaczna - może nie wykwintna - ale jak bym tak powiedział to bym poczciwego krupnioka obraził;-)
dzięki Radek!

teraz jestem w Turcji w opcji "familien Urlaub";-) nie jest źle!! nawet "jest dobrze" pod wieloma względami!! ale nie cygarowymi.. po pierwsze primo - mam cygara - ale po drugie primo - mam przy sobie rodzinę...a po trzecie primo - mam wrażenie, że gdybym tylko wyciągnął cygaro z etui - od razu by się zapaliło...od tzw.: (na śląsku): samości... i to na całej powierzchni... taki "hitz" tu jest... gdyby nie moja "wrodzona" sympatia do piwa (EFES daje radę!!;-) to bym się chyba usmażył i odwodnił...albo vice verca...;-)

ale w planie mam zapalić!!! choć tu już nigdzie nie można w środku...rozumiecie to???w Turcji!!! gdyby ten kraj nie sprzedawał fajek (papierosów) to by tu jeszcze chyba prądu nie było...a kurzyć nie wolno... ale ja zakurze...i napisze o tym!!;-)

hej

Też
Dłużej.
Też...nie wiem tylko kiedy,o pogodzie w stopniach F,nawet nie będę was straszył...li tylko,ostatnio temperatura pobijała wszelkie rekordy historyczne
a co do ostatniego-trza lepiej wybierać miejsce familien urlaub :cb:
Miłego....

AdamLuczak
09-08-2011, 18:20
Mam nadzieje ze po wakacjach mi sie troche zycie ustabilizuje i beda chwile i na cygara i na pisanie.
Przed wakacjami cyrk na kolkach z zakupem mieszkania, remont, przeprowadzka.
Pozniej od razu praktycznie wyjazd w gory, chwila w firmie, morze, wrocilem i o zywiscie cyrk w robocie...

Powoli zaczynam treningi i zaczynam ukladac sobie czas, moze do wrzesnia jakos sie poukladam... Moze... ?

Adam

Bruno
09-08-2011, 19:39
Oby :gl: