PDA

Zobacz pełną wersję : Havany i ich oficjalny podział "mocy"



Jacek Uchryń
17-07-2009, 22:52
Jakiś czas temu natrafiłem na dość ciekawą tabele prosto od Habanos S.A



Wydaje mi się ,że jest nie do końca trafiona i może niektórych odstraszać od wypróbowania tej czy innej marki cygar.
Dla mnie zaskakujące jest miejsce Saint Luis Rey w najmocniejszej grupie.
Co do Bolivara; royal corona ,petit corona wg mojej oceny to dolna część II grupy.
Hoyo de Monterrey w grupie najlżejszych ? chyba troszkę za nisko.
Cohiba Clasica jak i linea 1492 obie o jedną pozycję za wysoko.
H.Upmann chyba jednak również zbyt nisko.
46,50 w mojej ocenie załapuje się na II grupę,
Connoisseur No.1 trafione miejsce.
Co do Partagasa, to niektóre mniejsze formaty chyba jednak można zaliczyć do grupy middle.
Punch z nim mam małe doświadczenie ale wydaje mi się dobrze przypasowany.
El Rey del Mundo,Trinidad,R&J,Cuaba,Vegas Robaina chyba najlepiej trafione.
Juan Lopez,Monte niektóre z ich cygar troszkę niżej można przypisać.

Chciałbym abyście odnieśli się do tej tabeli wg waszych dotychczasowych doświadczeń z Havanami.

Dzik
23-08-2009, 17:02
Co do VR, RyJ, Cuaba zgodzę się całkowicie, lecz Trinidad przeniósłbym o grupę niżej. Wydaje mi się, że Fonseca zasługuje na conajmniej trzecią grupę, bo zawsze mnie lekko sponiewierały, ale słaby ciąg po części to powodował. Jeśli chodzi o HdM, to powiem szczerze, że wiele zależy od modelu. Epicure No.1 i No.2 to naprawdę lekkie cygara w moim uznaniu, lecz Petit Robusto i Epicure Especial już nie. Sancho Panza wg powinno się znaleźć w tym samym zestawieniu co Montecristo ponieważ obie marki wydają mi się być dość podobne smakowo (gdybym miał porównać np. Belicoso z No.2). Myślę, że i pozycja San Cristobal jest w grupie zbyt lekkich, zazwyczaj spotykałem się z określeniami o mocy średniej, a w przypadku Mercaderes czy Muralla mocnej.

Wydaje mi się, że jest ta tabela to pomoc dla początkujących poszukiwaczy kubańskich cygar, lecz bardziej doświadczeni aficionado będą mieli, podobnie jak my wiele zastrzeżeń.