PDA

Zobacz pełną wersję : Cygarowe wiadomości z Kuby.



Jacek Uchryń
05-02-2009, 21:14
Kuba

Habnos Festiwal.
23 Lutego podczas XI Festiwalu,goście dostąpią zaszczytu poznania nowej linii cygar Montecristo 2009.
Montecristo zostanie zaprezentowane w czterech rozmiarach
Junior, 4 1/3x38-- 110mmx38 - Trabucos
Master 4 7/8x50-- 124mm x50 - Robusto
Regatta 5 1/3x46-- 135mm x46 - Forum
Eagle, 5 7/8x54-- 150mm x54 - Geniales
Cygara te będą posiadać tradycyjny brązowy pierścień marki Montecristo jak również drugi w kolorze zielonym z złoto-białymi literami.
Wieści donoszą że Orzeł i Regatta są unikalne vitolas marki Montecristo i nigdy wcześniej nie zostały wyprodukowane.
Dodatkową nowiną to nowy wygląd pudełek i dostępność wszystkich czterech rozmiarów w Tubach.
Mały komentarz.


Interesujące jest to,że nowa linia cygar ma być ponoć lżejsza od obecnego Montecristo.
Pomysł Habanos S.A jest dość rewolucyjny w dobie sukcesów cygar produkowanych po za Kubą a nawiązujących do starych tradycji kubańskich.
Dzisiaj większy sukces odnoszą cygara pełne,to jest taki mały renesans starego dobrego smaku Kuby.
Wystarczy popatrzeć na sukcesy Jose Garcii,Fuente,Eiroa,Torano,Fuego większość z nich pochodzi właśnie z Starej Kubańskiej szkoły.
Osobiście cieszę się,że Habanos poszedł troszkę pod prąd.Widać mają jakąś myśl strategii,czego wcześniej trudno było zauważyć.
Małe formaty również są obiecującym krokiem,na zdobycie nowej generacji amatorów Cygar kubańskich.




Równie świetna wiadomość dla miłośników formatu Robusto i marki Trinidad. ponieważ dostaną szansę poznania smaku właśnie takiego cygara.
Trinidad Robusto 4 7/8 x50 -Oj , Dziku już musi szykować nowy Humidor.
Robusto Trinidad sam bardzo ciekaw jestem tego cygara.

Enjoy.

entelm
05-02-2009, 21:54
Gdyby ktoś miał ochotę osobiście wziąć udział w Festival del Habano 2009 poniżej ceny:

Program główny festiwalu, a w cenie 325 €:
- wystawa i seminaria Habanos
- wizyta na plantacjach Vuelta Abajo (Pinar del Rio)
- wizyta w fabryce „El Laguito“ und H.Upmann
- transfery autokarami
Welcome-Night 180 €
Uroczystość z okazji 10-cio lecia marki Trinidad 70 €
Gala końcowa 450 €

Razem 1052 € Jeszcze tylko lot, hotel, duuże kieszonkowe.

Zróbcie zdjęcia.:):)

Dzik
06-02-2009, 02:19
Równie świetna wiadomość dla miłośników formatu Robusto i marki Trinidad. ponieważ dostaną szansę poznania smaku właśnie takiego cygara.
Trinidad Robusto 4 7/8 x50 -Oj , Dziku już musi szykować nowy Humidor.
Robusto Trinidad sam bardzo ciekaw jestem tego cygara.

Enjoy.

No jak tu się nie ucieszyć, nie dość, że ulubiona marka to i ulubiony format. Przyznam, że jestem bardzo ciekawy tegoż cygara oraz jego ceny. Zgaduję, że może byc to około 15-17 dolarów za sztukę, a to chyba i tak w miarę optymistyczny wariant.

Nie powiem, żeby i wieści o nowej linii Monte nie brzmiały zachęcająco... Oj trzeba zacząć zaciskać pasa.

Jacek Uchryń
20-03-2009, 19:21
Czyżby?
Habanos SA poważniej wziął się wreszcie za lewizny i straty z tego wynikające dla nich jak również dla klientów?

Link (http://www.cubancigarwebsite.com/8-packaging.htm#Warranty_Seal_-_2008_on_(current))

Jacek Uchryń
02-04-2009, 18:23
wygląda apetycznie.:rolleyes:

radeqm
02-04-2009, 19:17
Nowe tuby Habanosa są świetne...

r

Dzik
11-08-2009, 23:14
Wracam do tematu, bo właśnie Trinidad Robusto T pojawił się w TopCubans, a ponadto tegoroczne Edicion Limitada. Cena robuściaków jest praktycznie taka jakiej się spodziewałem- pisząc wcześniej. 375 $ za pudło co daje 15,5$/szt. Podejrzewam, że w AKANie pojawią się za 2 miesiące w cenie 50-52 zł/szt.

Jacek Uchryń
11-08-2009, 23:41
Dobre wieści,ale to dopiero zapowiedzi ,że będą.
Ceny?, jak dla mnie to jedynie Upmann wydaje się nie przesadzony, prawie 50$ taniej niż ubiegłoroczny Partagas.
Ciekawe jak się sprawdzą twoje przypuszczenia co do polskiego rynku.

Santo
11-08-2009, 23:53
Na te Trynidady to chyba juz zaczne odkładac kase :)

Jacek Uchryń
14-08-2009, 11:30
To całkiem dobry pomysł,tym bardziej ,ża w przyszłym roku też nam szykują nowego Trinidada Short Robusto 50 x 102 mm
jako EL 2010,oprócz niego najprawdopodobniej będą jeszcze
Montecristo Grand Edmundo-Canonazo Ring: 52 x 150 mm
Partagás Serie D Especial 50 x 141 mm
I jeszcze dla podkręcenia apetytu... :D

Dzik
14-08-2009, 16:25
Hmm, osobiście nie jestem wielbicielem tego formatu. Ze względów bardzo prozaicznych. W przypadku cygar z wysokich półek cenowych, na które - przynajmniej w naszym kraju- bardziej się ciuła na kilka sztuk niż na całe pudła, niewielka różnica cenowa między formatem trochę mniejszym, a trochę większym zachęca jednak do kupna większego. Porównajmy choćby Cohiby Maduro- ilu z nas wybiera Magicos, rezygnując z Geniosa. Niemniej jednak cieszę się, że Trinidad poszerza asortyment i short robusto spróbuję.

Jacek Uchryń
14-08-2009, 17:16
Lekki OT
Dla mnie sprzedaż short robusto w markach z wyższej półki to w pewnym sensie drenaż kieszeni,a dodanie pierścienia EL tylko pogłębi to zjawisko.
Przykładem jest tegoroczny Bolivar Petit Belicoso,
wystarczy porównać jego ceną z Belicoso Fino cygarem dłuższym o 1,5 cm z zachowaniem tej samej szerokości.
Nie jest dobrym kierunkiem strategii,
tworzenie mniejszych wersji już istniejących cygar i
dokładanie im pierścienia EL po to, aby nas wydoić,troszkę to nie teges!
Cwaniaki wiedzą ,że wielu z nas i tak świadomie da się wydoić :-) z pokorą przyjmie cenę na klatę i uda się na zakupy.
I ktoś zapyta dlaczego?
ano dlatego,że cygara kubańskie jak żadne inne potrafią rzucać czar,jak już spróbujesz i zasmakujesz to jesteś ich.
Ważne ,żeby nie dać się zatracić bez pamięci z klapkami na oczach i pamiętać,że są jeszcze wspaniałe cygara,które nie uciekają się do czarów :D.

Dzik
23-08-2009, 17:03
Habanos Polska poinformował nieoficjalnie, że Trinidadów Robustos T w polskich sklepach możemy się spodziewać pod koniec roku, a Cohibę Siglo VI Gran Reserva na początku przyszłego. Wszystkie EL 2009 wg zapewnień pod koniec września.

Jacek Uchryń
24-08-2009, 09:22
:hmm:... Habanos Polska-znaczy się ?
i dlaczego nieoficjalnie?

Dzik
24-08-2009, 12:27
Nieoficjalnie dlatego, że przedstawiciel Habanos Polska odpowiada na pytania użytkowników drugiego forum.

Don Lecho
25-08-2009, 19:50
Chyba chodzi ci Dziku o Premium Cigars, przedstawiciela Habanos Cuba:)
Wrześniowe premiery w Polsce pewnie są związane z otwarciem La Casa del Habano w Warszawie. Jeśli termin będzie ok i życie mi pozwoli, to tam pojadę.


Nieoficjalnie dlatego, że przedstawiciel Habanos Polska odpowiada na pytania użytkowników drugiego forum.

radeqm
25-08-2009, 22:01
...Jeśli termin będzie ok i życie mi pozwoli, to tam pojadę.

Hmmm, może tak zorganizujemy większą wyprawę? Mamy Forumowicza w Warszawie - byłaby okazja do bardzo przyjemnego zapewne spotkania...


r a d e k

Jacek Uchryń
26-08-2009, 02:30
To zbyt mało poważne,aby czekać ze sprzedażą cygar,które "są już na wyciągnięcie dłoni wszędzie dostępne",na otwarcie LCDH.
Czy w Polsce,wciąż nie robi się zbyt dużego halo w tematyce sprzedaży cygar, nadmuchując balona czymś co u innych już od dawna jest do kupienia?

Ciekawe czy Seria Cohiba Behike w nowym wydaniu,przeznaczoną dla LCDH,również zagości w Warszawie.
Cohiba Behike 56 56x166 mm
Cohiba Behike 54 54x144 mm
Cohiba Behike 52 52x112 mm

Cohibę Siglo VI Gran Reserva tylko 5000 pudełek,może braknąć dla naszego przedstawiciela.

Nie ma oficjalnie,czy też nieoficjalnie czegoś takiego jak Habanos Polska!
W Polsce mamy Premium Cigars sp.z.o.o. wyłączny przedstawiciel firmy Habanos S.A. od 26.Października 2005r czyli niespełna od 4lat.
Najlepiej zapoznać się z ich stroną web i nie powtarzać wolnej twórczości rodzimych entuzjastów palenia cygar.
http://www.premiumcigars.pl/
Mam wrażenie,że Premium Cigars sp.z.o.o,jest zbyt mało znaczącym partnerem dla Habanos S.A(firmą zajmującą się marketingiem i sprzedażą cygar,a nie ich produkcją) i to poniekąd na własne życzenie.
Daty przytoczone przez Dzika bardziej są wynikiem miejsca PC na liście odbiorców cygar niżeli otwarciem LCDH.
Mała sprzedaż =mała siła przebicia u partnera handlowego.

Zbyt długo trwa przekonanie,że cygara są dla wybrańców,jednocześnie zapominając,że świat idzie naprzód, kurczy się i aby nie zostać w tyle trzeba za nim po prostu nadążać i zmienić podejście do tematu np dostosowując ceny cygar do możliwości klientów,etc.
Kilku oficjalnych dystrybutorów na liście PC w prawie 40milionowym kraju,
to było dobre kilka lat temu.
Dziś zwiększenie tej grupy pomogło by na stworzenie dobrej i zdrowej konkurencji w walce o klienta,zwiększyło by sprzedaż i poprawiło wizerunek firmy.
Takie młode firmy jak Cigarro.pl czy kubańskie.pl miały by równiejsze szanse,niestety mogą się dwoić i troić a i tak będą w tyle za dopuszczonymi najbliżej do tortu.
Naprawdę nie trudno zrozumieć że Rasa Trading Company AS, dystrybutor Havan dla małych krajów nadbałtyckich Estonia,Litwa,Łotwa ma większe uznanie Habanos S.A niż Premium Cigars,ale warto ich dogonić a nawet prześcignąć aby odmieniły się role,przecież mamy o wiele większy rynek.

Jacek Uchryń
26-08-2009, 12:05
Wracając do Kuby tym razem nie cygarowo,tak się tam miło żyje,że właśnie zablokowali im YouTube,Facebook i wiele innych stron internetowych.
To się w głowie nie mieści,jeśli tak mają wyglądać przejawy polepszania życia.

Dzik
26-08-2009, 12:58
Rzeczywiście macie racje, zasugerowałem się nazwą tematu, którą przedstawiciel założył

Jacek Uchryń
02-12-2009, 15:30
Warto zobaczyć jak w pełni prezentuje się Cohiba Siglo VI Gran Reserva.
http://www.flyingcigar.de/smoking_cigars/2009_11_strictly_cohiba_gran_reserva.php

Są szczęśliwi ludzie na tym padole :D

Jak dla mnie jedyny kompetentny i bajecznie ciekawy blog o cygarach, pisany przez już emerytowanego kapitana Lufthansy.

Polecam sama przyjemność.

Wieści dla miłośników marki Partagas, załoga czeka na wyprowadzkę a fabryka przeznaczona jest do remontu .

Ciekawe czy pozytywnie to wpłynie na cygara?:gd:

entelm
03-12-2009, 07:09
Stewarda Lufthansy. :D

Jacek Uchryń
03-12-2009, 11:58
Hm :bravo:
Purser to nie steward tylko kapitan stewardów :bleh: :D
I tak stać chłopa na nietuzinkowe cygara:).

Ps.
przynajmniej jeden odwiedził link.Hura!

dymek
03-12-2009, 13:03
Już wczoraj widziałem te cygara, tak więc nie tylko jeden :) Cygara prezentują się nieźle...naprawdę nieźle.

guest
03-12-2009, 13:10
Nie szata zdobi ....
Trzeba spróbować.

Jacek Uchryń
03-12-2009, 13:28
Już wczoraj widziałem te cygara, tak więc nie tylko jeden :) Cygara prezentują się nieźle...naprawdę nieźle.
:gd:

Błażej aby spróbować to najpierw trza kupić :confused: a to już troszkę "boli" takie jednorazowe spalanie ponad stówy $ lub prawie w €
Ja bym tam jedną puścił z dymem :D drugą na 40ste urodziny :szcz:,ale sumienie jakoś tak nie pozwala...

guest
03-12-2009, 13:48
Są po $330 trójpaki. Ja jedno wezmę, Ty jak rozumiem, po walce z sumieniem drugie. Potrzebny chętny na trzecie i będzie git.
A na marginesie, czy masz sumienie tego nie spróbować i mieć wyrzuty na zawsze?
Z jakiej okazji to wypalę - nie wiem, do 40-tki za długo. Coś wymyślę :D

Iwona
03-12-2009, 15:24
No to ja Panowie biorę jedno i mamy komplet .A sumienie hmmmm, może pójdzie na spacer jak będę palić.
Panowie jak szaleć to szaleć...:wr:

Jacek Uchryń
03-12-2009, 21:11
Wow :D:szcz:
Wygląda na to,że bardzo spontanicznie,nieplanowo wykonaliśmy zaczątek do forumowego zakupu cygar.
No niezmiernie się cieszę z takiego obrotu sprawy :thumbup:.

dymek
04-12-2009, 10:15
Nie chcę być niemiły, ale bles przypominam Ci, że napisałeś wczoraj "Dzisiaj złożyłem śluby wstrzemięźliwości zakupowej, aż do ... końca roku".
Widzę, że jest to silniejsze od Ciebie :nunu:
Szalejecie Panie i Panowie :thumbup:

klepitko
04-12-2009, 10:19
Sluby są od tego żeby je łamać:wr: Zazdroszczę Wam Panowie i mam nadzieję że nie jest to li tylko marketing

Jacek Uchryń
18-12-2009, 11:48
Pod linkiem
Enjoy (http://www.flyingcigar.de/travel_cigars/2009_12_winter_sun_in_spain.php)
można przeczytać interesujący( jako ciekawostka) fragment dotyczący przydziału cygar Cohiba Siglo VI GR :) na sklepy w Hiszpanii.

Jacek Uchryń
18-12-2009, 12:16
Wiadomość,która kilka dni temu rozgrzała umysły i bardzo eksponowana jest w kubańskich mediach to
Wygrana sądowa w sprawie praw do nazwy Cohiba.
Kubańczycy mocno się podniecili i tuby propagandy poszły w ruch już niektórzy głoszą rychły koniec embarga,ale sprawa nie jest ostatecznie zakończona i warto ostudzić serca i głowy.
Bardzo trzeźwy i wyważony opis tej sprawy wykonał David Savona z CA
Oryginalny tekst (http://www.cigaraficionado.com/Cigar/CA_Features/CA_Feature_Basic_Template/0,2344,3033,00.html)

radeqm
18-12-2009, 14:06
Pod linkiem
Enjoy (http://www.flyingcigar.de/travel_cigars/2009_12_winter_sun_in_spain.php)
można przeczytać interesujący( jako ciekawostka) fragment dotyczący przydziału cygar Cohiba Siglo VI GR :) na sklepy w Hiszpanii.


Lubię czytać teksty tego gościa :)

Dzięki.

r

P.S. Zaraz lecę do osiedlowej trafiki zapytać ile oni pudełek dostali.
Zaraz, tylko gdzie ja mam osiedlową trafikę?...

Jacek Uchryń
23-02-2010, 21:07
Dla zachęty,



resztę,można przeczytać na stronie,POD TYTUŁEM

COHIBA BEHIKE, HABANOS S.A.’s MOST EXCLUSIVE LINE, IS BORN (http://www.habanos.com/article.aspx?aid=388&type=1)

Jacek Uchryń
27-03-2010, 10:34
Tym razem nie z samej Kuby,lecz za internetowym wydaniem CNN.com
Wczoraj ukazał się artykuł o Behike,prawie nic nowego nie napisali,ale ktoś oficjalnie podał swoją cenę tych cygar.
Brytyjski importer cygar Hunters & Frankau podaje,że cygara będą sprzedawane po
£ 25 ($ 36), £ 33 ($ 48) oraz £ 39 ($ 57),wychodzi od 360$ do 570$ za pudełko.
Zważywszy,że u nich ceny są jedne z najwyższych to możliwe,że gdzie indziej nie będzie aż tak strasznie z cenami tych cygar.
Mam nadzieje,że się nie rozmarzyłem zbyt bardzo.

Cały artykuł (http://www.cnn.com/2010/WORLD/americas/03/25/cuba.cohiba.behike.cigar/index.html)

Jacek Uchryń
13-09-2010, 00:24
Cicho tutaj cosik.
A gdy poszpera się w necie, to ciekawych rzeczy można doświadczyć.
I tak np
Co powiecie o tak interesujących cenach za Behike?
wystarczy porównać z cenami jakie były/są wystawiona za te cygara i ...
świetny ten biznes cygarowy,ale czasami można normalnie.
Szkoda,że tylko czasami i dla nielicznych...
BHK52 - 147.06 Eur - Approx : $188.80 - Sold !
BHK54 - 188.24 Eur - Approx : $241.67 - Sold !
BHK56 - 203.41 Eur - Approx : $261.73 - Sold !

Jacek Uchryń
13-09-2010, 00:52
I jeszcze jedna zaskakująca informacja.
Trudno mi znaleźć jej potwierdzenie,ale myślę,że osoba,która przekazała ją wie co pisze.
Piątek (27.08) w Hawanie, został aresztowany Manuel Garcia, handlowych wiceprezes Habanos s.a. Według niektórych raportów, został aresztowany pod zarzutem korupcji.

Po kilku dniach,potwierdziła się ta sprawa ,choć odbyło się to nieoficjalnymi kanałami.
W wyniku dochodzenia Ministerstwa spraw wewnętrznych.
Pięć osób osadzono w więzieniu w Hawanie (oczekują na proces!), wśród nich jest wiceprezes Habanos SA Manuel Garcia,odpowiedzialny za eksport cygar.
Podstawą zatrzymania są podejrzenia o oszustwa i korupcję.
Sprawa jest rozwojowa...

AdamLuczak
13-09-2010, 09:37
Huh, o korupcję ??

Adam

Bruno
14-09-2010, 00:32
Ano właśnie, też się zastanawiałem, czy powody podane przez władze na Kubie można traktować jako wiarygodne. Znamy komunę i to jak potrafi odwracać kota ogonem, aby osiągnąc swoje cele.
No ale, nie byłem tam, nie wiem, ja tu tylko sprzątam ;)

Jacek Uchryń
15-09-2010, 00:10
Ano właśnie, też się zastanawiałem, czy powody podane przez władze na Kubie można traktować jako wiarygodne.
Mariusz,problem w tym,że trudno znaleźć informacje podane przez władze...
ta sprawa ujrzała światło dzienne,pocztą pantoflową.
A co do samej korupcji, no cóż,jest ona możliwa.
Wbrew pozorom, łatwo jest wyobrazić sobie jej mechanizm,patrząc na to co się dzieje w tej branży...

Jacek Uchryń
28-05-2011, 13:17
Zastanawiam się o co tutaj chodzi i czy przypadkiem, nie mają za dużo papieru?
Nowa partia cygar z dodatkowym znaczkiem,tym małym po prawej stronie...





tutaj reszta story,ale po niemiecku (http://www.artofsmoke.de/tabakwelt/single/article/2-siegel-auf-kubanischen-zigarrenkisten.html)

Może to, ktoś przetłumaczyć,jest tu u nas kilku znawców tego pięknego języka.

entelm
28-05-2011, 16:14
To banderola tranzytowa na terytorium Kuby naklejana w fabryce na czas transportu z fabryki do centralnego magazynu Habanos S.A.
Normalnie na banderolę tranzytową jest przyklejana duża znana wszystkim banderola, jednak w związku z tym, iż naklejanie dużej banderoli następuje maszynowo zdarzają się takie przypadki jak na zdjęciu.
Banderola ma na celu zwalczanie czarnego rynku i fałszerstw.

Jacek Uchryń
28-05-2011, 21:45
Ciekawa historia...banderole,naklejane nie w fabrykach a centralnym magazynie i to maszynowo!
interesujące...dzięki Marek.
widział ktoś to ustrojstwo na swoim ostatnio kupionym pudełku cygar?

Jacek Uchryń
29-12-2011, 22:17
wygląda apetycznie.:rolleyes:


...a takie plany były,tych tub oprócz prototypu,chyba nigdy nie myślano o wyprodukowaniu....

Jacek Uchryń
02-01-2012, 11:21
Dla smakoszy marki Trinidad smutną wiadomością,może być fakt,że do kasacji produkcji Robusto T po 9 latach od inauguracji,dołącza Robusto Extra...

bles
02-01-2012, 13:19
Fakt, to bardzo smutne, wręcz wk.........ce, a na pewno niezrozumiałe.

Dzik
02-01-2012, 15:17
Zdecydowanie smutna wiadomość. Mam nadzieję, że nie oznacza to przymiarek do zupełnego wycofania się z produkcji cygar tej marki lub ograniczenia do najstarszego, flagowego Fundadora.

Jacek Uchryń
02-01-2012, 18:57
Funtadores,trzeba mieć na uwadze fakt,że w ostatnich latach sporo cygar o małym RG,zostało wycofanych...ponadto,w ofercie wielu sklepów od dłuższego czasu zauważyć można brak cygara Coloniales,wliczając w ich poczet rodzimych sprzedawców typu Akan.
Jedno jest pewne...więcej cygar wychodzi niż przychodzi do Tabacuba-firmy odpowiedzialnej za produkcję cygar...niestety jest więcej złych wiadomości dla zwykłych zjadaczy chleba i cygar...

Jacek Uchryń
05-01-2012, 10:38
Chyba,kolejna zła wiadomość...praktycznie przestaje istnieć marka La Gloria Cubana,ostatnie cygara modelu Tainos Julieta No.2 zostaną wyprodukowane w tym roku...
Trochę mi żal,że nie miałem okazji zapalić tego cygara,chciałem porównać zwykłą produkcję z regionalnymi edycjami,jakie mam szczęście posiadać ...niby produkcja zostanie zamknięta w tym roku,ale już widać braki tych cygar w niektórych sklepach...
Co oni wyprawiają...do czego zmierzają?

bles
05-01-2012, 11:43
zostawią tylko JLP, Monte i Cohiba .....