PDA

Zobacz pełną wersję : Sancho Panza



Jacek Uchryń
26-05-2009, 00:56
Sancho Panza Belicosos. Jest to kubańska marka, z bardzo długimi tradycjami - rok założenia fabryki 1852
Drobne sprostowanie .
Rejestracjia marki nastąpiła w 1848r dokonał tego Don Emilio Ohmstedt. Niemiec,który wykreował również markę El Rey del Mundo.
Obie marki produkowano w fabryce przy Angeles street nr 48 w Havanie.
Sancho Panza ma dość barwną historię.
Fakt nazwa została zaczerpnięta z powieści Miguela de Cervantesa pt" Don Kichote".
Prawa do tej marki bardzo często przechodziły z rąk do rąk.
W roku 1870 zmarł Emilio Ohmsted twórca marki.
Cztery lata później w 1874r prawa do Sancho Panzy zakupiła firma Salvador Perito y Cia mieszcząca się przy Manrique street nr 142 w Havanie.
Sancho Panza była traktowana jako niszowa marka przeznaczona dla lokalnej klienteli.
W 1898 roku zamknięto produkcję tych cygar,wkrótce po tym sprzedano prawa do marki Sancho Panza firmie Munozo,Alonso y Cia.
Niestety firma ta upadła w roku 1920 i w latach 20-tych właściciele tej marki zmieniali się dość często.
Należała do Allones Limited nastepnie do Cifuentes Pego y Cia.
Historia marki Sancho Panzy zatoczyła pełne koło i wróciła w latach 30-tych do właściciela firmy El Rey del Mundo Cigar Company- Antonio Allonesa(początkowo nowego właściciela marki ERdM, na nowo zarejestrowanej w 1882r.Po śmierci Ohmstedta ,dwanaście lat nie było chętnego na kontynuację produkcji cygar El Rey del Mundo).
Z biegiem lat nazwa marki przeistoczyła się w nazwę Firmy produkującej cygara pod tą samą nazwą w fabryce mieszczącej się przy Padre Varela street nr 852.Tam też rozpoczęto odtwarzanie produkcji cygar Sancho Panza.
W roku 1940 zarejestrowano prawa do eksportu tych cygar.
Sancho Panza u boku El Rey del Mundo rozwinęła się i w latach 40 i 50-tych była jedną z najpopularniejszych mark cygar sprzedawanych w Hiszpanii,dzięki temu nieprzerwana została produkcja tych cygar w burzliwych latach nacjonalizacji wszystkich i wszystkiego w imię rewolucji.
Legendarne modele tej marki stworzone jeszcze przed Rewolucją to
Sanchos 23,5cm dł ring47 Gran Corona
Duclinea 23,2 cm ring 47 Giant Perfecto.
Sancho Panza z roku na rok zmniejsza swoją produkcje oraz ilość modeli.
Cygara charakteryzujące się; Łagodnym ziemisto-trawiastym,średnio tytoniowym prostym smakiem z niuansami drewna zmieszanym z subtelną słodyczą i słonością w rozsądnie zachowanej równowadze, o dziwo powoli przechodzą do historii i możliwe ,że ta marka znów zostanie okrojona z ilości produkcji.
Na podstawie
Encyclopedia of Post-Revolution Havana cigars Min Ron Nee,Adriano Martinez Rius.
Perelman's Pocket cyklopedia of Havana cigars Richard B.Perelman
The Complete Guide For habano's Enthusiasts-Habanos S.A.

Sergiej
26-05-2009, 21:18
Dziękuję Jacku za garść ciekawych informacji :)

Jacek Uchryń
27-05-2009, 15:49
Polecam sie na przyszłość.
Mnie ciekawi skąd zaczerpnąłeś datę 1852r.

Sergiej
28-05-2009, 15:00
Zaczerpnąłem dokładnie stąd: http://www.cigars-review.org/cigars/Sancho-Panza.htm Także nazwisko założyciela z tego co widzę na tej stronie podane jest błędnie.

Swoją drogą, wiecie może gdzie można kupić Sancho Panza Coronas? W TC ani CO ich nie ma... Chodzi mi rzecz jasna o pewny sklep.

Jacek Uchryń
28-05-2009, 15:30
No to się chłopaki nie popisali,
Trochę trudno będzie, trzy lata temu to cygaro przestano produkować,ale nie trać nadziej ,może kiedyś gdzieś się pojawią jako aged.

Sergiej
28-05-2009, 16:02
Oceniane było jako najlepsze Sancho Panza, aczkolwiek Belicoso też nie mam niemal nic do zarzucenia. Coronas Gigantes też zbierają dobre recenzje, lecz to nie mój rozmiar z reguły. Bedę szukał :)

Jacek Uchryń
28-05-2009, 16:17
:gd::gl:
a jak znajdziesz to podziel się tą radosną nowiną.
Kusisz Sergiej tym Belicoso oj kusisz.:gd:

Kwiatt
09-02-2014, 16:35
To kubańskie cygaro dostałem od Sergiusza z bloga zmiłościdohavan.pl (tak, cygarowi blogerzy rozmawiają między sobą ;-) ). Ten konkretny egzemplarz był starzony przez około dziesięć lat. Dowiedziałem się tego, już po nakręceniu recenzji…





Nazwa tej marki cygar pochodzi od postaci literackiej, wyciągniętej z siedemnastowiecznej książki „Don Kichot”. Sam brand powstał ponad 150 lat temu.



Cena: 12-14 USD
Wymiary: 7″ x 47
Czas Palenia: 1h 35 min.
Wrapper: Kuba
Binder: Kuba
Filler: Kuba



Napój: Sok z pomarańczy + kawa
Okoliczności: W ciągu dnia, w mieszkaniu

http://www.youtube.com/watch?v=6YfkewQVxyE



Smak:
1/3 – 8,5/10
2/3 – 8,5/10
3/3 – 9/10
Całość – 9,25/10



Spalanie – 8/10
Wygląd – 9/10
Cena/jakość – 7/10



Ogółem – 8,5/10

http://www.cigarblog.pl/sancho-panza-coronas-gigantes/