PDA

Zobacz pełną wersję : Atlantic Cigar



Sergiej
19-04-2009, 01:26
Czy ktoś korzystał może z usług tego sklepu z USA:

http://www.atlanticcigar.com/


Ceny mają bardzo dobre, świetne i tanie samplery, szeroka oferta. Jest opcja wysyłki do Polski, paczka oznakowana jako "gift", dodatkowo od osoby prywatnej.


"Atlantic Cigar Company of PA was named "Best online mail order retailer in the U.S. (2005), by Cigar Cyclopedia." - wskazuje na to, że warto zrobić tam zakupy.

Czy jest to sklep godny polecenia?

exmember
19-04-2009, 06:11
Hmmm... Nie kupowałem tam, ale może warto zaryzykować. Maja tam La Flor Dominicana double ligero:)

Sergiej
19-04-2009, 08:54
Przede wszystkim jak dla mnie, to mają tam Padrony 1964 i 1926, duży wybór Rocky Patel oraz świetne samplery CAO :)

Jacek Uchryń
20-04-2009, 17:36
Zaprawdę zadziwiający jest ten temat:)
Aż mi się jakoś nie chce wierzyć ,że do tej pory nikt z tego sklepu nie korzystał,oprócz mnie.
Dawno temu na zaprzyjaźnionym forum, było wzmiankowane o tym sklepie.
Fakt z polskiej perspektywy wygląda to imponująco,asortyment, ceny.WOW
Ja swego czasu, nie wdając się w szczegóły podsumowałem negatywnie ten sklep i nie chcę wracać tam ponownie.
Generalnie, ile konsumentów tyle opinii napisano o tym sklepie od dobrych przez neutralne do złych.
Szczerze pisząc, nie wiem jak to będzie wyglądać przy zakupie z Polski.
Wiem jedno nie kupujcie tam cygar na sztuki lub te ich samplery.
Kiedyś nie zostawiłbym suchej nitki na tym sklepie,ale wiem ,że świata nie zmienie ,że na różnych forach takie posty ,tematy są blokowane z różnych powodów.
"Najczęściej z dbałości o poprawność forumową "-coś wam powiem Gówno prawda.
Z sklepami amerykańskimi przy zakupach via net jest gorzej niż w Polsce i to z wielu powodów.
Niemniej jednak możliwe jest ,że zakupy będą udane więc warto spróbować,moje nie były udane i dlatego nie skuszą mnie po raz kolejny,ale ja mam wybór dużo większy niż wy, no i sklep ma atut wysyłania paczki jako prezent co w przypadku waszych zakupów jest bardzo ważne.
Zróbcie wspólne zakupy cygar najlepiej pudełka albo dwa,potem okaże się jak sklep się spisał.

Sergiej
20-04-2009, 22:40
A możesz zdradzić, dlaczego nie radzisz kupować cygar na sztuki lub samplery?

Jacek Uchryń
21-04-2009, 00:26
To nie jest żadna tajemnica,aby ją zdradzać,ale też nie jest to takie proste w wytłumaczeniu.
Trzeba by wczuć się w rzeczywistość jaka otacza biznes cygarowy w USA.
Powiem tak,i to dość brutalnie tu nie ma Monopolu cenowego jaki jest w Polsce, a kto nim kieruje to sami wiecie.Dlatego każdy niezadowolony klient to niepowetowana strata.
Z racji tego,że w stanach bardzo wiele sklepów działa na podobnej skali cen to utrata jednego czy dwóch niezadowolonych klientów dla tutejszych sklepów,to mała strata,potencjalnych klientów jest tu ok 15-20 milionów,natomiast w Polsce ta liczba może sięga ok 0,01 miliona.
Pracownicy do takich sklepów przychodzą i odchodzą z powodu dość niskich zarobków i często mają gdzieś jakie cygara pakują,czasami myli się rozmiar,pokrywę,a nawet ilość sztuk.Przerobiłem naprawdę wiele sklepów i to nie jedyny sklep jakiemu przytrafiają się takie gafy,czasami wręcz zamierzone i to jest najboleśniejsze w tym .
Po prostu próbuje się ustrzelić jelenia i wysyła mu się trefne cygaro,które nie sprzeda się w sklepie ,jeleń jest wtedy gdy nie chce mu się dochodzić reklamacji .W polskiej rzeczywistości jest to mniej prawdopodobne,ale tu są takie firmy i chociaż może to wydawać się dziwne,ale mają się całkiem dobrze.
Nie jestem pewny czy wyjaśniłem Ci dokładnie.
Zawsze możemy kontynuować konwersację.

exmember
21-04-2009, 07:07
Jacku, dziękuje za te informacje. I to mnie tylko utwierdza w przekonaniu, że jak zza wody, to warto tylko kupowac u Wuja.

Sergiej
21-04-2009, 08:29
Dziękuję za odpowiedź, myślę, że zrozumiałem o co Ci chodziło.
Tak czy inaczej, zaryzykuję. Podzielę się swoją opinią o sklepie, gdy paczka wyląduje już w Łodzi.

klepitko
22-04-2009, 07:16
Napisz Siergeij co ciekawego zamawiasz?

Sergiej
22-04-2009, 22:45
Głównie marki CAO, Gurkha i Rocky Patel. Pochwalę się, jak dotrą całe i zdrowe, na co mam ogromną nadzieję.

Jacek Uchryń
23-04-2009, 20:41
Złożyłeś już zamówienie,czy dopiero się przymierzasz ?

Sergiej
24-04-2009, 18:52
Złożyłem. Pieniądze z konta nie zostały jeszcze jednak pobrane. A cygara także nieco inne niż początkowo planowałem.

Jacek Uchryń
24-04-2009, 19:06
A cygara także nieco inne niż początkowo planowałem.
cygara zmieniłeś sam ot tak, czy przypadkiem nie było czegoś w sklepie a widniało,że jest dostępne?
Pieniądze pobiorą Ci po skompletowaniu zamówienia a przed wysłaniem go do ciebie.

Sergiej
24-04-2009, 19:56
Pieniądze pobiorą Ci po skompletowaniu zamówienia a przed wysłaniem go do ciebie.

Tak, wiem. Niestety koszt przesyłki jest na razie dla mnie zagadką.


cygara zmieniłeś sam ot tak, czy przypadkiem nie było czegoś w sklepie a widniało,że jest dostępne?

Po pierwsze, okazało się, że brak jest niektórych cygar CAO - zamiast nich zamówiłem 5-pak La Aroma De Cuba Edicion Especial, skusiłem się także dodatkowo na 5-pak Don Pepin Garcia Blue Label Lancero. Oba modele z pierwszej 10 tegorocznego notowania Cigar Aficionado. Rocky Patel OWR oraz CAO z serii "światowej" pozostały w mojej części zamówienia bez zmian.

Sergiej
01-05-2009, 13:40
Nie było większych problemu z ofertą sklepu, tylko w przypadku jednych cygar nie mieli rozmiaru robusto, więc wyślą toro. Cygara zostały wysłane ze sklepu 29.04, ciekawe kiedy dojdą i czy bez problemu.

Shipping - 48,43 usd - dużo, ale liczba cygar jest pokaźna, a niektóre z nich są w drewnianych pudełkach, więc zapewne ze względu na to paczka będzie cięższa.
Koszty shippingu aż do momentu ściągnięcia kasy z konta są tajemnicą.

Paczka oznaczona jako gift.

Kurs, po którym ściągnęło mi kasę to 3,40.

Sergiej
02-05-2009, 12:40
Paczka przyszła :) Wysłana w środę 29.04 w południe, dziś jest już u mnie w domu - niecałe 3 dni zajęłą jej droga z Pensylwanii do Łodzi! Nienajniższe koszty dostawy są więc całkowicie usprawiedliwione, dodatkowo liczba cygar była spora - 58 na sztuki + pudełko CAO Conmemorativo.

Niczego nie brakuje, rozmiary takie, jakie miały być, paczka zapakowana bardzo solidnie - folie bąbelkowe, pianki itp. Wszystkie cygara są w świetnej kondycji, pachną wspaniale (zwłaszcza La Aroma De Cuba - zapach wręcz powala, dawno nie miałem okazji wąchać tak wspaniale, czekoladowo-orzechowo pachnącego cygara).

Podsumowując, uważam, że jedynym minusem sklepu jest brak powiadamiania o kosztach shippingu przed zamówieniem cygar. Swoje doświadczenia mogę oprzeć jak na razie na jednym tylko zamówieniu - polecam ten sklep. Kontakt mailowy dobry, oferta szeroka, a ceny niskie. Paczka wysłana jako gift od osoby prywatnej. Wszystko wskazuje na to, że Mr. Bundles będzie miał poważnego konkurenta :)


[/URL]

(http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=1c3b085366927587)

[URL=http://www.fotosik.pl/showFullSize.php?id=97d44339524a1e6c]

Jacek Uchryń
02-05-2009, 14:57
Trzeba przyznać,że spisali się świetnie.
Szybkość dzięki EMS, masz 4funty wagi za 48,50$ wychodzi 1funt za 12$,można taniej ,ale dłużej czekać na przesyłkę.
Oby taki poziom chcieli trzymać zawsze.
Gratuluje udanych zakupów,wybór cygar dość ciekawy.

Yorick
22-08-2009, 15:12
Ostatnio robiliśmy tam zakupy Graciarniane (WRO). Razem koło 100 cygar, pudła samplery i kilka singli. Wrażenia są następujące:
Minusy:
- kontakt praktycznie nie istnieje
- cygara które mają na stronie w rzeczywistości dopiero sprowadzali co zajęło miesiąc (single Padronów serii 1926 i 1964)
- Grab Bag Sampler (w wersji Platinum czyli teoretycznie mix cygar za co najmniej 8$) to bardzo duża porażka - na 10 cygar kilka rzeczywiście było w tej kategorii cenowej (RP, Decade, RP OWR) ale zdarzyły się jakieś shitowate Black Pearl za 3$ sztuka. Generalnie zamawialiśmy 2 takie samplery i przyszły w identycznym składzie. Gdyby nie różnica nomen omen Atlantyku to bym to reklamował - sam sampler.

Plusy:
- cygara przyszły w dobrym stanie (opakowania zbiorczego nie widziałem) ale wszystko w porządku z pudłami i samplerami brandowymi, oraz moimi 2 singlami
- wysyłka do Polski (ale prawie 70$ na 100 cygarach)
- poza mrbundles to chyba jedyna alternatywa sensowna.

Podsumowując - następnym razem zamówienie pójdzie raczej do Mike'a.

guest
13-09-2009, 00:11
Właśnie stuknąłem w ENTER i poszło zamówienie na:

ASHTRAYS: CAO BRATALIA
LA AROMA DE CUBA: 5 PACK (5 X 54)
PADRON: 5000 5-PACK
PADRON: 3000 4-PACK
GURKHA: BLACK DRAGON ROBUSTO 4-PACK
GURKHA: GURKHA SPECIAL 6 CIGARS EDITION SAMPLER 6-PACK
CIGAR HOT DEALS - Click 6-PACK
CAO MEGA SAMPLER
GRAN HABANO ULTIMATE SAMPLER
La Aroma De Cuba Edicion AND FREE BONUS = 1 Spanish Galleon Especial: NO. 2 5-PACK Corojo
CAO: WORLD SAMPLER 4-PK
XiKAR Xi-1 Cutters XI Cutter

Mam nadzieję na w miarę rozsądnie szybką relację w JUST LANDED.

Jacek Uchryń
24-09-2009, 10:11
I co,jakieś zmiany w temacie czy wciąż cisza?

Yorick
24-09-2009, 12:27
@bles 73: Czy w mailu z potwierdzeniem zamówieni umieścili fragment o możliwym opóźnieniu realizacji zamówienia w oczekiwaniu na niektóre jego elementy? Czy też od razu poszło gładko w sensie ściągnęli należność z karty?

guest
24-09-2009, 14:11
Nie umieścili takiej informacji. Oczywiście najpierw ściągnęli dolara z kawałkiem i musiałem zameldować ile, żeby się przekonali, że jestem właścicielem karty. Zamówienie złożone 09.09. Paczkę nadali 19.09. i tego samego dnia ściągnęli cash z karty. Ostatnia informacja z USPS to:
Date Time Location Status
September 22, 2009 9:57 pm FOREIGN CENTERJERSEY CITY NJ 099, International Dispatch
Jak znam życie to u mnie towar będzie najwcześniej w połowie przyszłego tygodnia. Za przesyłkę 44 cygar bez pudełek + popielnica + obcinarka policzyli 43 usd, a więc przycięli nieźle.

guest
26-09-2009, 13:49
Wczoraj przesyłka wylądowała. 16 dni od złożenia zamówienia. 6 dni od nadania. W sumie niezły czas. Więcej w Just landed ...

Jacek Uchryń
23-11-2009, 15:40
Na stronie sklepu widnieją też Sancho Panza.
Kto zainteresowany to proszę.
http://www.atlanticcigar.com/sanchopanza.html