PDA

Zobacz pełną wersję : Czym popijacie cygara?



klepitko
17-04-2009, 08:04
W sumie temat oczywisty ale nie do końca. Wiadomo że najodpowiedniejsza jest woda tylko że osobiście ciężko mi jest sobie przypomnieć kiedy tak naprawdę jej użyłem. Wszystkie inne napitki nieco zacierają smak cygar. A może nie? Czasami diametralnie inny smak podkreśla walory poprzedniego. MI najczęściej podczas palenia pomaga piwo. Nie przeszkadza mi ono w odczuwaniu aromatów i smaczków. Niektórzy wolą kawę. Moze być ale tylko do Dominikany. Z Kubą mi osobiście nie współgra. Ruda jest bardzo dobra ale do cygara mi nie pasuje.

torcularis
17-04-2009, 08:34
Witam :witam:,
mojej skromnej osobie zdecydowanie do cygar pasuje kawa, ale musi być biała i złamana dosłownie kilkoma ziarenkami cukru. Kawa to mój nr 1.
Dobra jest też woda bez gazu o maksymalnie neutralnym smaku, u mnie często towarzyszy kawie jako swoisty reset kubków smakowych.
Z napojów procentowych to piwo, ale najlepiej komponuje się pszeniczne, choć zwykłym jasnym też nie pogardzę. Nie pasują mi żadne ciemne.Próbowałem rumu, rudej czy koniaku, ale widać nie jestem z błękitnej rasy bo wyjątkowo mi nie leżały takie zestawy.
Może być też herbata, ale czarna, bez żadnych aromatów, dobrej jakości i właściwie zaparzona i z kilkoma ziarenkami cukru.

Faktem jest, że do cygara - zwłaszcza o większym formacie - warto jakiś napój wprowadzić, najlepiej wg naszych preferencji. Ale jak nie ma tego co się lubi to się lubi co się ma :D

Pozdrawiam
torcularis

Colonel Kurtz
17-04-2009, 11:32
Trochę off-top (bo sam nie próbowałem) ale wyczytałem na jakiejś stronie, że testerzy w fabryce Fuente przepijają kolejne cygara posłodzoną, mocną miętową herbatą. Podobno zapewnia bardzo dobry reset kubków smakowych.

Próbował ktoś?

pzdr

CK

exmember
17-04-2009, 14:31
O to jest bardzo dobry wątek. Czym popijam cygara? Przede wszystkim dla mnie najważniejsza jest woda. Bez wody nie ma życia i palenia:). Woda musi być mineralna o temperaturze pokojowej, najlepsza jest magnesia jemne perliwa. Woda powinna być niegazowana lub minimalnie gazowania ( dopuszczam nasycone naturalnym gazem ze źródła- jak Kryniczanka). O wodach mógłbym długo... Czy do wody coś dodaję? Zwykle nie, ale ostatnio świeży sok z limonki, pół limonki na szklankę, kapitalna sprawa. Potem kawa. Kawa z odrobina mleka i cukru trzcinowego. Czyli idzie tak: pociągnięcie cygara, wypuszczam dym, łyk wody , pomlaskać i łyk kawy i znów pomlaskać i znów pociągnięcie cygara... Kiedyś do cygara lubiłem też gorącą czekoladę, jest to pyszna rzecz do ostrzejszych cygar. Ale przede wszystkim woda. Mam możliwośc kupowania dobrej wody- Radek wie o co chodzi- ale kto wie, może ogłosze jaki konkurs i nagrodą będzie 9 litrów wody magnesia jemne perliwa z Karlowych Varów, która jest idealna do cygara. Nasze wody- te naprawdę mineralne - zawierają zwykle dużo wodorowęglanów.

Bruno
17-04-2009, 19:24
Pozornie prosta rzecz. Napój do cygara. Jednak czowiek się uczy całe życie a i tak niedouczony umiera. Uświadomiłem sobie jakie to ważne zagadnienie i wyciągam wnioski - muszę popijać cygaro wodą.
Do tej pory najczęściej popijałem kawą. Kawa koniecznie mocna, czarna i gorzka - taką lubię. Biała czasami też, ale absolutnie nie do cygara. Do cygara również do tej pory stosowałem piwo lub szklaneczkę rudej z lodem. Bardzo dobrze konweniuje mi również wino wytrawne, czerwone.
A teraz będę testował ... wodę :). Powiem Wam później jak było.

AdamLuczak
17-04-2009, 21:55
A ja najlepiej cappucino :)
Ewentualnie whisky, ale wtedy to sporo whisky ;)

Adam

entelm
17-04-2009, 22:10
Zasadniczo do cygara woda, niegazowana, schłodzona lub z lodem. Ostatnio do cygara popijam kawę inka z mlekiem. :)

oZz
17-04-2009, 22:34
woda niegazowana, czarna kawa bez cukru, lub ciemne piwo, ale to tylko do cygara które znam w smaku. Podsumowując przede wszystkim woda! ogólnie wodę bardzo lubię! popijam sobie zazwyczaj Żywiec Zdrój;)

Konto Usunięte
19-04-2009, 21:16
Woda, kawa, wino, piwo ( ciemne, jasne , pszeniczne) kiedyś koniak jednak wszystko zależy od sytuacji w jakiej palę. Na spotkaniach z Markiem pijemy kawę w różnych konfiguracjach i zawsze wodę niegazowaną. W domu (czyt. balkon ewentualnie kuchnia ) wino, na działce i w pubie piwa. Oczywiście mieszam napoje więc w/w przykłady nie są stałe. Dużo tez zależy od tego czy z cygara chcę wyciągnąć ile się da czy po prostu miło spędzić czas.

Pozdrawiam


h71

radeqm
19-04-2009, 21:23
Zdecydowanie preferuję wodę. Szczególnie, gdy nie znam cygara.
Często stosuję też whisky, piwo, Colę, mleczne kawy (cappu, latte), ice tea, wino i wszystko co mi tam w ręce wpadnie.

Jednak gdy skupić chcę się tylko i wyłącznie na smaku cygara - woda.


pozdr.

r

Jacek Uchryń
20-04-2009, 17:00
To co pije podczas palenia,ot tak machinalnie,to tylko droga na skrót,pewnego rodzaju podstawa,że o to np: woda pasuje najlepiej do poznania walorów smakowych nowego cygara.
Jeśli mam tylko patrzeć na tytuł tematu ,to muszę się ograniczyć do Red Bulla, napoju imbirowego,wody,oraz obecnie bardzo rzadko napojów kawo pochodnych,alkoholowych-szkoda, ale da się żyć bez tego.
Sztuką samą w sobie, oczywiście jak dla mnie,jest odnalezienie pełnej harmonii kompozycji smakowej napoju i cygara tzn. jaki płyn powoduje ,że cygaro smakuje mi najpełniej i najlepiej,a do poznania tego potrzeba cygar i doświadczeń z różnymi trunkami.
Z własnego doświadczenia wiem ,że powstaje spora różnorodność odbioru jakości smaku tego samego cygara przy spożywaniu różnorodnych płynów.
Dlatego zachęcam was właśnie do takich doświadczeń,aby znaleźć jak najlepszy duet,który smakował będzie najlepiej.
Paląc to samo cygaro po raz wtóry, zmieńcie napoje,ale strońcie od coli,pepsi i innego sztucznego badziewia,te sztuczności nijak nie pasują do naturalnego produktu jakim jest cygaro.
Można pokusić się o nie picie niczego podczas palenia mniejszych cygar.
Ja tak robię z cygarami o rozmiarze w przedziale maksymalnie do 5 cali długości x 40-46.
Niejednokrotnie przy paleniu niektórych cygarach można wytrzymać bez picia spalając całe cygaro,przy innych pół długości np Padron Delicias,H.Upmann Coronas Minor daje radę bez napoju 2/3 długości cygara.
Czasami,ale to rzadko zdarza się,że są efekty uboczne w postaci chwilowego defektu,organizmu jako całości lub niektórych jego części :D,ale czymże byłby Świat bez odrobiny szaleństwa.

exmember
19-05-2009, 20:35
Podzielę sie nowym odkryciem. Od jakiegoś czasu, może od miesiąca, do cygara popijam wodę - tradycyjnie magniesia- z sokiem ze świeżo wyciśniętej limonki. REWELACJA. Limonka robi coś takiego jak marynowany imbir przy sushi. Po łyku tak zaprawionej wody smak staje się zupełnie świeży, intensywnej odczuwam cygaro, a o to chyba chodzi.

Konto usunięte.
02-06-2009, 17:24
Z uwagi, iż nie palę zbyt wyszukanych cygar, niespecjalnie dbam o czystość kubków smakowych i zamiast wody zazwyczaj piję piwo (najchętniej Pilsner Urquell) albo wino czerwone wytrawne (najchętniej Merloty). Nie przeszkadzało mi to jednak w zarejestrowaniu przyjemnego smaku w przypadku kilku cygar, takich na przykład jak Macanudo Hyde Park Robusto, Hoyo de Monterrey Epicure No.1, Balmoral Churchill czy Partagas Serie P No.2 :)

Santo
23-08-2009, 18:00
Staram się pic wodę, najczęsciej nie gazowany Żywiec ,aczkolwiek często się na staraniach kończy i w szkalnce ląduje JD :).

Kacper
25-08-2009, 11:31
W sumie temat oczywisty ale nie do końca. Wiadomo że najodpowiedniejsza jest woda tylko że osobiście ciężko mi jest sobie przypomnieć kiedy tak naprawdę jej użyłem. Wszystkie inne napitki nieco zacierają smak cygar. A może nie? Czasami diametralnie inny smak podkreśla walory poprzedniego. MI najczęściej podczas palenia pomaga piwo. Nie przeszkadza mi ono w odczuwaniu aromatów i smaczków. Niektórzy wolą kawę. Moze być ale tylko do Dominikany. Z Kubą mi osobiście nie współgra. Ruda jest bardzo dobra ale do cygara mi nie pasuje.

był taki film w którym padło trafne stwierdzenie, że "w wodzie to się ryby pierd***". Muszę się z tym zgodzić, bo poza wysiłkiem który wymaga ostrego nawadniania preferuję jednak herbatę, kawę, wino i browar. przy czym zaznaczyć muszę, że przy paleniu wypijam sporo. Ilościowo najlepiej wychodzi piwo, bo wypicie pół litra kawy do cygara jakoś mi nie leży. Tak, zdecydowanie piwo.

ps. witam forum (;

ex member.
14-10-2009, 09:01
Do cygara to ja pijam właściwie wszystko. No, może oprócz czerwonego wytrawnego wina, piwa, i ... wody. Pijam rum, colę, brandy, koniaki, armaniaki, whisky, porto, miody, własnego składu nalewki, jagermaister na lodzie. Ostatnio paliłem HdM Petir Robusto z asystą ... scheridan’ka – świetny zestaw. Oczywiście też espresso i latte macchiato.
Wszystko zależy głównie od okoliczności. Mniej od samego cygara. Jednak popijam raczej niewiele – mały łyczek na kilkanaście puff ...

PS. Jerzy, a wodę to u mnie piją wyłącznie zwierzęta ... ;))

pc2
14-10-2009, 10:43
Kawa do maduro i Koniak lub whisky do Havanek.
Do hondurasu najlepszy dla mnie browar - jakiś porter lub pszeniczne.

guest
14-10-2009, 16:35
Biorąc pod uwagę moje kubki smakowe uważam, że do dobrych cygar idealny jest koniak, tylko broń Boże bułgarski. Palę jednak codziennie i dlatego unikam tego połączenia z oczywistych względów. Tak więc koniak od święta, a na codzień ekskluzywna herbata Tetley :gd: O wodzie i rybach mam podobne zdanie jak przedmówca.

exmember
14-10-2009, 23:00
Ostatnim czasem ciężki Assam -zapomniałem pełnego opisu, bo jest długi- z cukrem dark muscovado. Niezłe to jest do cygara, kawa jakoś mi się znudziła, natomiast ta herbata jest świetna. Kupuję ją od czefoś co się nazywa Spolek Milcu Czaju w Czechach, nie spotkałem jeszcze tak dobrego Assamu, na palenie popołudniowe jest to herbata idealna, z miodowym posmakiem a jednocześnie świeża, akurat do mocniejszego cygara.

exmember
18-10-2009, 10:38
Polecam to. Herbata boska wręcz.
http://www.tea.cz/cajovna/index.php?toc=teainfo&&show=teashop&&toczal=1&&teaid=55

Brennus
27-10-2009, 01:40
numer jeden do cygara - Kawa... może i woda pozwala wydobyć głębie smaku z cygara, a kawa ją zagłusza...ale zagłusza tak smacznie...

woda raczej jako uzupełnienie, a z alkoholi - rum ,metaxa, tudzież drink meksykańskiej natury i konstrukcji własnej ;) zdarzyło mi się z likierem na bazie brandy, z dodatkiem owoców leśnych... bardzo dobrze pasował :). Generalnie silnie aromatyczne, lecz nie palące podniebienia ani nie dominujące smakiem...
od dawna niosę się z zamiarem wypróbowania wina jako kompana, ale czekolada... muszę sprawdzić :)

mimo iż jestem uzależniony od słodkich napojów gazowanych jak i soków, kompletnie nie pasują mi one do palenia...

Jacek Uchryń
27-10-2009, 09:00
Co do napojów gazowanych i soków to się zgadzam w szczególności,ostatnio sam się przekonałem,że sok choć polski to nie to.
Wino jest doskonałe,szczególnie większa kropelka porto jest doskonałym uzupełnieniem do cygara.
Wysokoprocentowe trunki,niestety dostaje w zbyt małych wręcz zatrważająco małych ilościach aby były uzupełnieniem czegokolwiek.
Z tego co pamiętam to Ardbeg Ten Years Old, doskonale współgrał mi z cygarami Fuente,hm oj dawno to było.